Portal lazarz.pl szanuje prywatność swoich czytelników i przetwarza tylko te dane osobowe, które są niezbędne do prawidłowego świadczenia usług informacyjnych jakie oferuje.
Strona wykorzystuje pliki cookies. Mogą Państwo określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w waszej przeglądarce.
Klikając poniższy przycisk zgadzają się Państwo na przetwarzanie zbieranych przez portal lazarz.pl danych osobowych w zakresie i na warunkach opisanych w naszej
Polityce Prywatności.
Wyrażenie zgody jest dobrowolne, ale może być konieczne w celu wykonania niektórych usług.

Zgoda

26. Dni Łazarza {SERWIS INFORMACYJNY} - .:LAZARZ.PL->poznański portal dzielnicowy:. Łazarz w z@sięgu myszki
26. Dni Łazarza {SERWIS INFORMACYJNY}
27-05-2015 00:00   Janusz Ludwiczak
Z okazji 26. Dni Łazarza przygotowaliśmy serwis informacyjny oraz serwis specjalny www.26dni.lazarz.pl, w którym zamieszczać będziemy obszerne relacje, galerie zdjęć i filmy wideo z tego najstarszego i największego poznańskiego dzielnicowego święta.


Przestrzenie malarstwa
Z okazji 26. Dni Łazarza Poznańskie Stowarzyszenie Pracy Twórczej przygotowało wystawę "Przestrzenie malarstwa", która prezentuje prace swoich członków oraz zaproszonych artystów poznańskiego środowiska plastycznego, często blisko związanych z dzielnicą Łazarz.
>> W I Ę C E J

Janusz Ludwiczak "Człowiekiem Roku Łazarza 2015"
Podczas zakończenia 26. Dni Łazarza Kapela Juniki z Buku otrzymała nagrodę im. Stanisława Strugarka za popularyzację gwary poznańskiej. Tegoroczny tytuł "Przyjaciel Łazarza" otrzymali Czesław Makieła z chóru Dolorosa, Maciej Jędrzejczak - Kasztelania Ostrowska oraz Agnieszka Szablikowska i Łukasz Trusewicz - pomysłodawcy Otwartej Strefy Kultury, założyciele Galerii Raczej. Nagrodę "Człowiek Roku Łazarza 2015" otrzymał Janusz Ludwiczak.
>> W I Ę C E J

"Bo w każdym z nas jest dziecko" - w SP69 zorganizowano festyn charytatywny na rzecz Hospicjum Palium
W Szkole Podstawowej nr 69 odbył się festyn charytatywny "Bo w każdym z nas jest dziecko". Przez ponad trzy godziny na najmłodszych i ich rodziców czekało wiele atrakcji. W sumie na rzecz Hospicjum Palium udało się zebrać 5 tysięcy złotych.
>> W I Ę C E J

Dzieci stworzyły makietę Łazarza
W ramach warsztatów "Wolno dzieciom" najmłodsi zbudowali wielkoformatową makietę Łazarza z materiałów recyklingowych. Dzieci mogły nauczyć się także chodzić na szczudłach i stworzyć własną kompozycję smakową ze świeżo wyciskanych soków.
>> W I Ę C E J

W Dni Łazarza zabawa się powtarza
Z okazji Dnia Dziecka w Szkole Podstawowej nr 26 zorganizowano dzień sportu, będący jednocześnie jednym z programowych wydarzeń 26. Dni Łazarza pt. "W Dni Łazarza zabawa się powtarza".
>> W I Ę C E J

Miejscy radni wraz z gimnazjalistami napisali dyktando... w gwarze poznańskiej
Już po raz drugi odbyło się "Gwarowe dyktando", w którym wzięli udział m.in. poznańscy radni Lidia Dudziak i Łukasz Mikuła oraz młodzież i nauczyciele.
>> W I Ę C E J

Na ścianie bloku pokazali jak Łazarz wyglądał niespełna pół wieku temu
Ok. 200 osób obejrzało plenerowy pokaz multimedialny, który został wyświetlony na ścianie bloku na rogu Lodowej i Rynku Łazarskiego w niedzielny wieczór.
>> W I Ę C E J

Reprezentacyjna Orkiestra Dęta Miasta Poznania i Seven Ekspress zagrali w Parku Wilsona
W niedzielne popołudnie w Parku Wilsona odbył się koncert galowy z okazji 26. Dni Łazarza.
>> W I Ę C E J

Ponad 200 osób biegało "na Arenie". Panie ćwiczyły zumbę, dzieci skakały w dmuchanym zamku {WIDEO}
206 osób wzięło udział w ramach VII Otwartego Biegu Łazarskiego "Arena 2015", który odbył się w niedzielę w Parku Kasprowicza z okazji Dni Łazarza. Dzieci mogły wziąć udział w biegu na dystans 100, 200, 400, 800 i 1000 metrów, zaś dorośli mogli spróbować swoich sił w nordic walking oraz biegu na dystans 2,5 i 4,8 km. W trakcie festynu sportowego odbyły się także zajęcia zumby, a najmłodsi...
>> W I Ę C E J

Strażnica od kuchni
Z okazji 115-lecia Jednostki Ratowniczo-Gaśniczej nr 2 oraz 26. Dni Łazarza można było zwiedzić strażnicę przy ul. Grunwaldzkiej 16a, która znajduje się na tyłach szpitala klinicznego.
>> W I Ę C E J

Chabaj nauczył robić pyrczankę
Jak robi się pyrczankę, czyli kiełbasę z ziemniakami i jak smakuje zupa korbolowa - tego można był się przekonać podczas warsztatów kuchni wielkopolskiej, które zorganizowała Akademia Umiejętności "Kulinarne Przygody".
>> W I Ę C E J

Wspinaczki na drzewo, gra na bębnach i zamotanie włóczkami - Festyn Łazarski w Parku Wilsona {FOTO}
Moc atrakcji czekała na najmłodszych i ich rodziców podczas Festynu Łazarskiego i X Festiwalu Aktywnych Społeczności Lokalnych, który przez całą sobotę odbywały się w Parku Wilsona.
>> W I Ę C E J

Policjanci pokonali strażaków
Na co dzień gaszą pożary i pilnują porządku, jednak tym razem postanowili zamienić mundury na stroje sportowe. Strażacy z Jednostki Ratowniczo-Gaśniczej nr 2 zagrali w specjalnym meczu piłki nożnej, których przeciwnikiem byli policjanci z Komisariatu Poznań-Grunwald.
>> W I Ę C E J

"Pocztówka z Łazarza" {GALERIA ZDJĘĆ}
Ponad 80 prac plastycznych z sześciu łazarskich placówek oświatowych i kulturalnych nadesłano do XVI Konkursu Plastycznego "Łazarz moich marzeń". Uczestnicy konkursu mieli za zadanie wykonać "Pocztówkę z Łazarza".
>> W I Ę C E J

Uczniowie wykonali projekt nowego kąpieliska w Parku Kasprowicza
Wykonanie projektu - pracy plastycznej nowego kąpieliska w Parku Kasprowicza, wymienienie przynajmniej ośmiu ulic odchodzących od Głogowskiej czy ułożenie hasła reklamowego przyszłorocznych, 27. Dni Łazarza - z takimi zadaniami musieli się zmierzyć uczniowie szkół podstawowych i gimnazjalnych podczas 17. edycji turnieju wiedzy o dzielnicy "Łazarski Omnibus".
>> W I Ę C E J

"Dziewiątka" zwycięzcą 15. Łazarskiego Turnieju Piłki Nożnej
Już po raz piętnasty rozegrany został Łazarski Turniej Piłki Nożnej o Puchar Rady Osiedla Św. Łazarz.
>> W I Ę C E J

Od przedszkola do... Parku Wilsona - ponad 500 dzieci na Łazarskim Festiwalu Piosenki Przedszkolnej
Prawie pół tysiąca dzieci wzięło udział w Łazarskim Festiwalu Piosenki Przedszkolnej, który odbył się w piątkowe przedpołudnie w Muszli Koncertowej, w Parku Wilsona.
>> W I Ę C E J

"Wirtualny Łazarz" stał się realny
Jak jeszcze kilka lat temu wyglądał Łazarz można się przekonać na wystawie zdjęć "Wirtualny Łazarz - ludzie, miasto tradycja". Część fotografii udostępnili sami mieszkańcy.
>> W I Ę C E J

Parada Łazarska już po raz dziesiąty przeszła ulicami dzielnicy {WIDEO, GALERIA ZDJĘĆ}
Były zabytkowe samochody, wóz strażacki, harcerze i dumnie maszerujący uczniowie szkół - X Parada Łazarska przeszła w czwartkowe popołudnie ulicami Wyspiańskiego, Głogowską i Stablewskiego do Parku Kasprowicza.
>> W I Ę C E J

Majdan w "Kręgu"
Do końca maja w Klubie Osiedlowym "Krąg" można oglądać wystawę "Granice możliwego", która prezentuje wydarzenia, jakie miały miejsce na Majdanie w 2013 i 2014 roku.
>> W I Ę C E J

Obchodami 25-lecia samorządnego Poznania zainaugurowano 26. Dni Łazarza
Od odegrania hymnu państwowego rozpoczęły się obchody 25-lecia samorządnego Poznania, połączone z uroczystą inauguracją 26. Dni Łazarza, które odbyły się w środowy wieczór w Klubie Osiedlowym "Krąg". Podczas uroczystości radny Przemysław Alexandrowicz zaapelował do Andrzeja Białasa, dyrektora Gabinetu Prezydenta o wykorzystywanie herbu Poznania i zaprzestanie promocji logo miasta.
>> W I Ę C E J

Jacek Hałasik o gwarze poznańskiej w bibliotece
Podczas spotkania autorskiego zatytułowanego "Gwara na Łazarzu", które było pierwszym wydarzeniem 26. Dni Łazarza Jacek Hałasik opowiadał skąd wziął się Stary Marych i Helca z "Naszej Małej Szkapy" w Radiu Merkury.
>> W I Ę C E J

"Nie wiedzieliśmy, że są Dni Łazarza" - miasto zaprasza na debatę w tym samym czasie co Parada
W czwartek o godz. 17 ulicami dzielnicy po raz dziesiąty przejdzie barwny korowód, w którym udział będą brali uczniowie szkół, harcerze, zabytkowe pojazdy i orkiestra dęta. W tym samym czasie miasto organizuje spotkanie konsultacyjne - debatę dla mieszkańców dotyczącą budżetu obywatelskiego. "– Nie wiedzieliśmy, że są Dni Łazarza" - tłumaczy Sylwia Stec z Gabinetu Prezydenta...
>> W I Ę C E J

Będzie parada, pokaz filmu na ścianie bloku, biegi na Arenie i warsztaty kuchni wielkopolskiej
Barwny korowód ulicą Głogowską, wystawa starych zdjęć, festiwal piosenki przedszkolnej, mecz pomiędzy policjantami a strażakami, biesiada w ogrodzie, warsztaty kuchni wielkopolskiej, uroczysty koncert galowy Reprezentacyjnej Orkiestry Dętej Miasta Poznania - rozpoczynają się 26. Dni Łazarza.
>> W I Ę C E J

Proboszczowie również będą musieli przygotowywać kosztowne projekty zmiany organizacji ruchu?
Jak już informowaliśmy organizatorzy Dni Łazarza, którzy 28 maja chcą po raz dziesiąty przejść w barwnym korowodzie na czele z defiladą orkiestry dętej i z przejazdem zabytkowych pojazdów musieli złożyć projekt tymczasowej organizacji ruchu, którego przygotowanie miało kosztować nawet 6 tysięcy złotych. Okazuje się, że podobne problemy przy procesji Bożego Ciała mogą napotkać także...
>> W I Ę C E J

Parada Łazarska przez dziewięć lat odbywała się nielegalnie?
Od 2006 roku zawsze na rozpoczęcie Dni Łazarza ulicami Wyspiańskiego i Głogowską przechodził barwny korowód, w którym udział brali uczniowie szkół, harcerze, zabytkowe pojazdy, orkiestra dęta i mieszkańcy dzielnicy. W ubiegłorocznej Paradzie Łazarskiej wziął udział nawet były prezydent Poznania Ryszard Grobelny. Organizatorzy Dni Łazarza tradycyjnie wystąpili z wnioskiem o możliwość zorganizowania korowodu. Nowy Miejski Inżynier Ruchu...
>> W I Ę C E J

Na ćwierćwiecze samorządnego Poznania
Pod hasłem "25 lat samorządnego Poznania" będą obchodzone 26. Dni Łazarza, które rozpoczną się już za dwa miesiące. Podczas największego i najstarszego dzielnicowego święta nie zabraknie barwnej parady, która przejdzie m.in. ulicą Głogowską, Otwartego Biegu Łazarskiego w Parku Kasprowicza czy również tradycyjnego festynu w Parku Wilsona.
>> W I Ę C E J

Już za 11 tygodni Łazarz będzie świętować
Od 27 maja do 2 czerwca odbędą się 26 Dni Łazarza. W tym roku najstarsze i największe święto dzielnicowe w Poznaniu ma nawiązywać do 25. rocznicy pierwszych wyborów samorządowych, które odbyły się dokładnie pod koniec maja 1990 roku.
>> W I Ę C E J


Komentarze (0)

Aktualności
R E K L A M A
Niezapominajka
20

cze

17:00
Ogród Łazarz, ul. Potockiej 39/41 (między blokami)
Koncert na Powitanie Lata w wykonaniu Eugeniusz Cołty i Piotra Jurkiewicza

22

cze

Klub Osiedlowy "Krąg" ul. Dmowskiego 37
Giełda modelarska samochodów

30

cze

18:00
Park Wilsona Muszla Koncertowa
Poznańskie Muzykalia - koncert: Wojciech Korda i Ada Rusowicz

10

wrz

do 13-09-2024
Międzynarodowe Targi Poznańskie
"Drema" - Międzynarodowe Targi Maszyn, Narzędzi i Komponentów dla Przemysłu Drzewnego i Meblarskiego

20

wrz

do 22-09-2024
Międzynarodowe Targi Poznańskie
"Retro Motor Show" - Targi Pojazdów Zabytkowych

[ wszystkie ]

Komentarze
Ogłoszenia
Newsy na Twoją skrzynkę!
Zapisz się na listę mailingową:
Twój e-mail: