Portal lazarz.pl szanuje prywatność swoich czytelników i przetwarza tylko te dane osobowe, które są niezbędne do prawidłowego świadczenia usług informacyjnych jakie oferuje.
Strona wykorzystuje pliki cookies. Mogą Państwo określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w waszej przeglądarce.
Klikając poniższy przycisk zgadzają się Państwo na przetwarzanie zbieranych przez portal lazarz.pl danych osobowych w zakresie i na warunkach opisanych w naszej
Polityce Prywatności.
Wyrażenie zgody jest dobrowolne, ale może być konieczne w celu wykonania niektórych usług.

Zgoda

Przestrzenie malarstwa - .:LAZARZ.PL->poznański portal dzielnicowy:. Łazarz w z@sięgu myszki
Przestrzenie malarstwa
06-06-2015 23:06   Janusz Ludwiczak
Z okazji 26. Dni Łazarza Poznańskie Stowarzyszenie Pracy Twórczej przygotowało wystawę "Przestrzenie malarstwa", która prezentuje prace swoich członków oraz zaproszonych artystów poznańskiego środowiska plastycznego, często blisko związanych z dzielnicą Łazarz.

Ostatnim wydarzeniem 26. Dni Łazarza był wernisaż wystawy "Przestrzenie malarstwa", który odbył się we wtorkowy wieczór.

Łazarskie święto przez lata był okazją do artystycznej wędrówki zarówno po ulicach naszego miasta, dzielnicy, regionu, jak i zaproszeniem w przestrzeń wyobraźni, emocji i własnego widzenia rzeczywistości. Taką też możliwość stwarza tegoroczna wystawa, przenosząca odbiorcę w przestrzeń wokół siebie, w obrazy zatrzymane w kadrze - wyjaśnia Izabella Hermanowska, prezes Poznańskiego Stowarzyszenia Pracy Twórczej.

Każdy z artystów wybiera swoją przestrzeń, kreuje ją i prowadzi widza w sobie tylko wiadome strony. Wrażenie większej przestrzenności tworzą często gra światła, koloru, kompozycja, perspektywa czy przetworzenia. Przeważają na wystawie obrazy olejne, ale są też akryle, pastele i fotografie. Szerokie spektrum wyboru techniki oraz biegłość warsztatowa tworzą dynamiczną przestrzeń malarskiej opowieści - dodaje Izabella Hermanowska.

Wystawę "Przestrzenie malarstwa" można oglądać w godzinach otwarcia Klubu Osiedlowego "Krąg" przy ul. Dmowskiego 37 do 15 czerwca.


R E K L A M A

Komentarze (0)

Aktualności
R E K L A M A
Niezapominajka
15

paź

do 17-10-2021
Międzynarodowe Targi Poznańskie
"Poznań Sport Expo" - targi sprzętu, wyposażenia i odzieży sportowej

16

paź

do 17-10-2021
Międzynarodowe Targi Poznańskie
Forum Fryzjerstwa "LOOK"
Forum Kosmetyki "beautyVISION"

18

paź

18:00
Zespół Szkół Muzycznych ul. Głogowska 90
Koncert pedagogów z okazji Dnia Edukacji Narodowej.
W programie m.in.: Chopin, Prokofiew, Rachmaninow, Piazzola, Jobim i Moniuszko na jazzowo

20

paź

17:00
Klub Osiedlowy "Krąg" ul. Dmowskiego 37
"Przez żołądek do kultury: Chorwacja" - spotkanie międzykulturowe, realizowane przez wolontariuszy, obcokrajowców mieszkających w Poznaniu

22

paź

do 23-10-2021
Zajezdnia tramwajowa MPK ul. Głogowska 131/133
Akcja honorowego poboru krwi
w godz. 8:00-13:00

[ wszystkie ]

Komentarze
Ogłoszenia
Newsy na Twoją skrzynkę!
Zapisz się na listę mailingową:
Twój e-mail: