Portal lazarz.pl szanuje prywatność swoich czytelników i przetwarza tylko te dane osobowe, które są niezbędne do prawidłowego świadczenia usług informacyjnych jakie oferuje.
Strona wykorzystuje pliki cookies. Mogą Państwo określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w waszej przeglądarce.
Klikając poniższy przycisk zgadzają się Państwo na przetwarzanie zbieranych przez portal lazarz.pl danych osobowych w zakresie i na warunkach opisanych w naszej
Polityce Prywatności.
Wyrażenie zgody jest dobrowolne, ale może być konieczne w celu wykonania niektórych usług.

Zgoda

Przestrzenie malarstwa - .:LAZARZ.PL->poznański portal dzielnicowy:. Łazarz w z@sięgu myszki
Przestrzenie malarstwa
06-06-2015 23:06   Janusz Ludwiczak
Z okazji 26. Dni Łazarza Poznańskie Stowarzyszenie Pracy Twórczej przygotowało wystawę "Przestrzenie malarstwa", która prezentuje prace swoich członków oraz zaproszonych artystów poznańskiego środowiska plastycznego, często blisko związanych z dzielnicą Łazarz.

Ostatnim wydarzeniem 26. Dni Łazarza był wernisaż wystawy "Przestrzenie malarstwa", który odbył się we wtorkowy wieczór.

Łazarskie święto przez lata był okazją do artystycznej wędrówki zarówno po ulicach naszego miasta, dzielnicy, regionu, jak i zaproszeniem w przestrzeń wyobraźni, emocji i własnego widzenia rzeczywistości. Taką też możliwość stwarza tegoroczna wystawa, przenosząca odbiorcę w przestrzeń wokół siebie, w obrazy zatrzymane w kadrze - wyjaśnia Izabella Hermanowska, prezes Poznańskiego Stowarzyszenia Pracy Twórczej.

Każdy z artystów wybiera swoją przestrzeń, kreuje ją i prowadzi widza w sobie tylko wiadome strony. Wrażenie większej przestrzenności tworzą często gra światła, koloru, kompozycja, perspektywa czy przetworzenia. Przeważają na wystawie obrazy olejne, ale są też akryle, pastele i fotografie. Szerokie spektrum wyboru techniki oraz biegłość warsztatowa tworzą dynamiczną przestrzeń malarskiej opowieści - dodaje Izabella Hermanowska.

Wystawę "Przestrzenie malarstwa" można oglądać w godzinach otwarcia Klubu Osiedlowego "Krąg" przy ul. Dmowskiego 37 do 15 czerwca.


R E K L A M A

Komentarze (0)

Aktualności
R E K L A M A
Niezapominajka
17

kwi

17:00
Biblioteka Raczyńskich filia nr 4 ul. Lodowa 4
"4 dla seniora: Kultura Japonii" - Trening pamięci dla seniorów
- bezpłatne zajęcia poprawiające pamięć, koncentrację oraz okazja do spotkania i rozmów

20

kwi

11:00
Młodzieżowy Dom Kultury nr 3 ul. Jarochowskiego 1
Konkurs Piosenki Przedszkolnej

21

kwi

Poznań * Łazarz
Wybory samorządowe - II tura
w godz. 7:00-21:00

22

kwi

18:00
Komisariat Policji Poznań-Grunwald ul. Rycerska 2
Znakowanie rowerów
w godz. 12:00-18:00

23

kwi

do 25-04-2024
Międzynarodowe Targi Poznańskie
Międzynarodowe Targi Energetyki
"GreenPower" - Międzynarodowe Targi Energii Odnawialnej
"Instalacje" - Międzynarodowe Targi Instalacyjne
"Sawo" - Międzynarodowe Targi Ochrony Pracy, Pożarn

[ wszystkie ]

Komentarze
Ogłoszenia
Newsy na Twoją skrzynkę!
Zapisz się na listę mailingową:
Twój e-mail: