Portal lazarz.pl szanuje prywatność swoich czytelników i przetwarza tylko te dane osobowe, które są niezbędne do prawidłowego świadczenia usług informacyjnych jakie oferuje.
Strona wykorzystuje pliki cookies. Mogą Państwo określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w waszej przeglądarce.
Klikając poniższy przycisk zgadzają się Państwo na przetwarzanie zbieranych przez portal lazarz.pl danych osobowych w zakresie i na warunkach opisanych w naszej
Polityce Prywatności.
Wyrażenie zgody jest dobrowolne, ale może być konieczne w celu wykonania niektórych usług.

Zgoda

36 kandydatów powalczy o 21 mandatów Rady Osiedla Św. Łazarz. Są aż 3 komitety – dotychczasowi radni podzieleni - .:LAZARZ.PL->poznański portal dzielnicowy:. Łazarz w z@sięgu myszki
36 kandydatów powalczy o 21 mandatów Rady Osiedla Św. Łazarz. Są aż 3 komitety – dotychczasowi radni podzieleni
21-04-2024 01:34   Janusz Ludwiczak
Znana jest już lista wszystkich kandydatów do Rady Osiedla Św. Łazarz w majowym wyborach osiedlowych. O 21 mandatów powalczy w sumie 36 kandydatów, którzy co ciekawe startować będą w trzech komitetach.

12 maja odbędą się wybory do rad osiedli. Tego dnia wybierać będziemy 21 radnych łazarskiego samorządu pomocniczego miasta na ósmą kadencję (2024-2029).

Do Rady Osiedla Św. Łazarz startuje aż 36 kandydatów – to najwięcej w Poznaniu, po os. Grunwald Południe, gdzie na liście jest 38 nazwisk.

Oznacza to, że o średnio o jeden mandat powalczą prawie 2 osoby. To i tak znacznie mniej niż podczas poprzednich wyborów w 2019 roku, gdzie do Rady Osiedla Św. Łazarz kandydowało w sumie 53 chętnych.

Są też osiedla, gdzie zainteresowanie wyborami rad osiedli jest mizerne. Wybory nie odbędą się w ogóle na Naramowicach i Żegrzu – zgłosiło się mniej kandydatów niż jest miejsc w radzie osiedla. W tym przypadku Rada Miasta Poznania zdecyduje czy wybory odbędą za rok czy też rady osiedla zostaną zawieszone na najbliższą kadencję lub połączone z sąsiednimi.

Łazarza ten problem na szczęście nie dotyczy.

Co ciekawe kandydaci startować będą z trzech komitetów, a dotychczasowi łazarscy radni podzielili się i kandydują z dwóch odrębnych.

I tak większość dotychczasowych łazarskich radnych, w tym przewodniczący rady oraz przewodniczący zarządu startują w 11-osobowym zespole pod nazwą "Ulepszamy Łazarz". Wśród kandydatów są: Andrzej Janowski, Wojciech Kosiedowski, Dorota Koszal, Damian Marciniak, Marcin Pakuła, Szymon Pawelczyk, Amadeusz Smirnow i poseł Franciszek Sterczewski, a także: Olga Adamczyk, Natalia Janowska (żona Andrzeja Janowskiego), i Waldemar Koralewski.

Pozostała trójka dotychczasowych radnych utworzyła komitet "Sąsiedzki Łazarz", na której znaleźli się: Sylwia Badzińska, Agnieszka Michalak i Roman Modrzyński, a także: Michał Frankiewicz, Natalia Gielniak, Adam Jura-Czarnecki (który kandydował w ostatnich wyborach samorządowych do Rady Miasta Poznania z listy Społeczny Poznań), Joanna Kamińska, Magda Krawczyk, Dawid Majewski, Paulina Prusiecka (związana z City Park) i Michał Turno.

Trzeci komitet – "Łazarska Eka" tworzony jest przez Marię Łazarz. Na liście tej osoby zasiadające w Radzie Osiedla "Łazarz Spółdzielni Mieszkaniowej Grunwald: Wojciech Dera, dotychczasowy miejski radny Filip Olszak, Tomasz Orłowski czy Iwona Świechowska, a także: Justyna Bielawska, Arkadiusz Cieśla, Maria Paradowska (dyrektorka Zespołu Dziennych Domów Pomocy i Filii nr 1 – Klubu Centrum przy ul. Konopnickiej), Anna Przybylska i Bogna Zielińska (która zasiadała już w poprzedniej kadencji w Radzie Osiedla Św. Łazarz).

Na liście osób startujących do Rady Osiedla Św. Łazarz jest również czworo kandydatów niezależnych: Jan Drobczyński, Piotr Kaczmarek, a także dwie osoby, które startowały w wyborach samorządowych do Rady Miasta Poznania: Natalia Małyszka-Łukomska (z KWW Trzecia Droga) czy Damian Paszek (kandydował z listy Zjednoczonej Prawicy).

Dodajmy, że do Rady Osiedla Św. Łazarz w ogóle nie kandydują dotychczasowi radni: Joanna Ellmann, Agnieszka Hoffmann, Paweł Kowalczyk, Dawid Krupa, Janina Łukarska, Tomasz Naradowski, Maciej Nowak, Jakub Skurzyński, Klaudia Stecka, Beata Szeszuła.

Wybory do Rady Osiedla Św. Łazarz odbędą się 12 maja. Na Łazarzu będzie jeden okręg wyborczy, ale zgodnie z nowym zasadami głosować będzie można już nie na 21, a maksymalnie na 11 kandydatów.

Aktualizacja Kandydat na radnego - Damian Paszek, który był niezależny będzie jednak startować z komitetu/listy "Łazarska Eka".
– Przyjąłem propozycję Marii Łazarz – komentuje Damian Paszek.
Tym samym jest tylko troje kandydatów niezależnych, a pozostałe listy mają komplet 11 radnych.

Lista kandydatów do Rady Osiedla Św. Łazarz VIII kadencji (2024-2029):

 1. Olga ADAMCZYK (45) -  Ulepszamy Łazarz
 2. Sylwia BADZIŃSKA (42) -  Sąsiedzki Łazarz
 3. Justyna BIELAWSKA (38) -  Łazarska Eka
 4. Arkadiusz CIEŚLA (45) -  Łazarska Eka
 5. Wojciech DERA (66) -  Łazarska Eka
 6. Jan DROBCZYŃSKI (22) -  niezależny
 7. Michał FRANKIEWICZ (31)-  Sąsiedzki Łazarz
 8. Natalia GIELNIAK (22)-  Sąsiedzki Łazarz
 9. Natalia JANOWSKA (37) -  Ulepszamy Łazarz
 10. Andrzej JANOWSKI (44)-  Ulepszamy Łazarz
 11. Adam JURA-CZARNECKI (31)-  Sąsiedzki Łazarz
 12. Piotr KACZMAREK (69)-  niezależny
 13. Joanna KAMIŃSKA (31)-  Sąsiedzki Łazarz
 14. Waldemar KORALEWSKI (39)-  Ulepszamy Łazarz
 15. Wojciech KOSIEDOWSKI (45)-  Ulepszamy Łazarz
 16. Dorota KOSZAL (32)-  Ulepszamy Łazarz
 17. Magda KRAWCZYK (43)-  Sąsiedzki Łazarz
 18. Maria ŁAZARZ (69) -  Łazarska Eka
 19. Dawid MAJEWSKI (34)-  Sąsiedzki Łazarz
 20. Natalia MAŁYSZKA-ŁUKOMSKA (33)-  niezależny
 21. Damian MARCINIAK (30)-  Ulepszamy Łazarz
 22. Agnieszka MICHALAK (41)-  Sąsiedzki Łazarz
 23. Roman MODRZYŃSKI (57)-  Sąsiedzki Łazarz
 24. Filip OLSZAK (43) -  Łazarska Eka
 25. Tomasz ORŁOWSKI (50) -  Łazarska Eka
 26. Marcin PAKUŁA (34)-  Ulepszamy Łazarz
 27. Maria PARADOWSKA (63) -  Łazarska Eka
 28. Damian PASZEK (40) -  Łazarska Eka
 29. Szymon PAWELCZYK (41)-  Ulepszamy Łazarz
 30. Paulina PRUSIECKA (33)-  Sąsiedzki Łazarz
 31. Anna PRZYBYLSKA (23) -  Łazarska Eka
 32. Amadeusz SMIRNOW (36)-  Ulepszamy Łazarz
 33. Franciszek STERCZEWSKI (36)-  Ulepszamy Łazarz
 34. Iwona ŚWIECHOWSKA (55) -  Łazarska Eka
 35. Michał TURNO (24)-  Sąsiedzki Łazarz
 36. Bogna ZIELIŃSKA (59) -  Łazarska Eka
   


Komentarze (7)

09-05-2024 16:39:34
Jura Czarnecki
można prosić o przybliżenie wspominanych poglądów tego pana? bo widzę opinie od "żart" po "zbawienie" :)
08-05-2024 10:26:17
Poznańczyk
Jednak Sterczewski jako poseł mógłby sobie odpuścić start w wyborach do rady Osiedla. Jak zamierza być aktywny i obecny na posiedzeniach rady osiedla? Może jego komitet wziął Go na listy, by przyciągać w ten sposób. Pan i Pani Janowska notorycznie wykorzystują dzieci w kampanii. Trochę to niemoralne.
07-05-2024 07:35:18
De
Ef, nie trolluj.
06-05-2024 21:11:41
Ef
Jura-Czarnecki i jego poglądy to jakieś zbawienie dla Łazarza.
22-04-2024 17:34:49
Hania
W ramach zrehabilitowania sie w oczach mieszkancow Franek Sterczewski, moglby zajac sie/utworzyc akcje renowacji/naprawy fontanny. Skoro jest radnym i chce byc nim nadal to byloby mile widziane aby zrobil cos dla Lazarza !
21-04-2024 21:44:47
De
Jura-Czarnecki i jego poglądy to jakiś żart.
21-04-2024 09:48:03
emeryt
Jednak pijany rowerzysta też startuje.

Dodaj swój komentarz

Nick: (max. 40znaków)

Treść komentarza (maksymalnie 1500 znaków):

Pozostało znaków: 1500

Wpisz kod z obrazka: (cyfry i litery a-f)

REGULAMIN:
Publikowane komentarze odzwierciedlają osobiste poglądy ich autorów, którzy ponoszą wyłączną odpowiedzialność za ich treść. Wpisy naruszające polskie prawo, dobra innych osób, zawierające słowa powszechnie uznane za wulgarne, obraźliwe oraz nie związane bezpośrednio z komentowanym tekstem będą kasowane. Niedopuszczalne jest również zamieszczanie w treści komentarzy linków do innych stron internetowych, reklam oraz danych osobowych i adresowych osób prywatnych i firm. Komentarze ukazują się na stronie po akceptacji przez moderatora, co nie zwalnia ich autorów od odpowiedzialności za wygłaszane treści. Pamiętaj, nie jesteś anonimowy, Twoje IP zapisujemy w naszej bazie danych i zabezpieczamy w przypadku ewentualnego postępowania policji lub prokuratury. Dodając opinię akceptujesz powyższy regulamin.
Aktualności
R E K L A M A
Niezapominajka
25

maj

Park Wilsona
Kiermasz "Zielony Poznań"

28

maj

Szkoła Podstawowa nr 26 ul. Berwińskiego 2/4
Łazarski Festyn Rodzinny
- dmuchańce, wata cukrowa, loteria fantowa, kiermasz ciast, rękodzieła
w godz. 15:00-18:00

04

cze

do 07-06-2024
Międzynarodowe Targi Poznańskie
ITM - Innowacje, Technologie, Maszyny
Nauka dla gospodarki
"Modernlog" - Targi Logistyki Magazynowania i Transportu

08

cze

Rynek Łazarski
Kino plenerowe - "Moulin Rouge"

09

cze

Polska * Poznań * Łazarz
Wybory do Parlamentu Europejskiego

[ wszystkie ]

Komentarze
Ogłoszenia
Newsy na Twoją skrzynkę!
Zapisz się na listę mailingową:
Twój e-mail: