Portal lazarz.pl szanuje prywatność swoich czytelników i przetwarza tylko te dane osobowe, które są niezbędne do prawidłowego świadczenia usług informacyjnych jakie oferuje.
Strona wykorzystuje pliki cookies. Mogą Państwo określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w waszej przeglądarce.
Klikając poniższy przycisk zgadzają się Państwo na przetwarzanie zbieranych przez portal lazarz.pl danych osobowych w zakresie i na warunkach opisanych w naszej
Polityce Prywatności.
Wyrażenie zgody jest dobrowolne, ale może być konieczne w celu wykonania niektórych usług.

Zgoda

"Nie wiedzieliśmy, że są Dni Łazarza" - miasto zaprasza na debatę w tym samym czasie co Parada - .:LAZARZ.PL->poznański portal dzielnicowy:. Łazarz w z@sięgu myszki
"Nie wiedzieliśmy, że są Dni Łazarza" - miasto zaprasza na debatę w tym samym czasie co Parada
27-05-2015 10:25   Janusz Ludwiczak
W czwartek o godz. 17 ulicami dzielnicy po raz dziesiąty przejdzie barwny korowód, w którym udział będą brali uczniowie szkół, harcerze, zabytkowe pojazdy i orkiestra dęta. W tym samym czasie miasto organizuje spotkanie konsultacyjne - debatę dla mieszkańców dotyczącą budżetu obywatelskiego. "– Nie wiedzieliśmy, że są Dni Łazarza" - tłumaczy Sylwia Stec z Gabinetu Prezydenta. Tymczasem Maria Łazarz, przewodnicząca Zarządu Osiedla Św. Łazarz przekonuje, że Urząd Miasta wiedział z dużym wyprzedzeniem, że odbędą się Dni Łazarza. Radni zamierzają zbojkotować spotkanie konsultacyjne.

Czyżby miasto podkładało nogi organizatorom Dni Łazarza? Nowy Miejski Inżynier Ruchu przy Wydziale Transportu i Zieleni zażądał od nich szczegółowego planu trasy wraz z organizacją ruchu z dokładnym wskazaniem sposobu oznakowania oraz zabezpieczenia czy pisemną zgodę właściciela... lasu. Przygotowanie projektu tymczasowej organizacji ruchu miało kosztować nawet 6 tysięcy złotych. Z podobnymi problemami mogą zmierzyć się proboszczowie, przy okazji procesji Bożego Ciała. Szerzej o tym w artykule: Proboszczowie również będą musieli przygotowywać kosztowne projekty zmiany organizacji ruchu?

W czwartek o godz. 17:00 odbędzie się Parada Łazarska, na rozpoczęcie największego i najstarszego dzielnicowego święta. W barwnym korowodzie wezmą udział uczniowie szkół, harcerze, orkiestra dęta, zabytkowe pojazdy oraz mieszkańcy dzielnicy. W zeszłym roku w pochodzie wziął udział nawet były już prezydent Poznania Ryszard Grobelny.

W tym samym czasie miasto organizuje jednak debatę i spotkanie konsultacyjne dotyczące budżetu obywatelskiego na Grunwaldzie.

Nie zostaliśmy powiadomieni o tym, że są Dni Łazarza. Rada Osiedla w osobie pani Marii Łazarz poinformowała mnie o tym dopiero na ostatniej Komisji Samorządowej, która odbyła się we wtorek 19 maja o godz. 16:30. Data tego spotkania została wybrana nieprzypadkowo, bo mamy szkolenia dla rad osiedli. Musieliśmy tak je zaplanować, żeby radni nie mieli spotkań dzień po dniu. Proszę mieć na uwadze, że konsultacje dotyczą nie tylko Łazarza, ale całego Grunwaldu - przekonuje Sylwia Stec z Gabinetu Prezydenta.

Jednak, jak zauważa Maria Łazarz z Rady Osiedla Św. Łazarz Urząd Miasta doskonale wiedział, że 28 maja odbędzie się Parada Łazarska. Łazarscy radni na pewno nie pojawią się na czwartkowej debacie w sprawie budżetu obywatelskiego.

Urząd Miasta wiedział dużo wcześniej, że są Dni Łazarza i Parada Łazarska. Było z resztą głośno o problemach związanych z organizacją, sprawa ta poruszana była również na Radzie Miasta. Już pod koniec kwietnia po otrzymaniu informacji, że odbędą się konsultacje społeczne w sprawie budżetu obywatelskiego zgłosiłam, że są Dni Łazarza i w tym czasie odbędzie się Parada Łazarska, w której biorą udział również mieszkańcy. Przykro mi, że nie zostało to uwzględnione - tłumaczy Maria Łazarz, Przewodnicząca Rady Osiedla Św. Łazarza.

Debata i spotkanie konsultacyjne w sprawie budżetu obywatelskiego dla mieszkańców Grunwaldu obędzie się w czwartek, 28 maja o godz. 17:00 w Zespole Szkół Handlowych przy ul. Śniadeckich 54/58.

Również w czwartek o godz. 17 z boiska Zespołu Szkół Gimnazjalno-Licealnych przy Arenie wyruszy Parada Łazarska. Barwny korowód z udziałem zaproszonych gości, uczniów szkół, harcerzy, mieszkańców w towarzystwie zabytkowych samochodów przy akompaniamencie Orkiestry Dętej ze Swarzędza przejdzie ulicami: Wyspiańskiego, Głogowską, Stablewskiego i Jarochowskiego na pływalnię letnią w Parku Kasprowicza.


Komentarze (9)

29-05-2015 08:56:16
M.
Olgo, już wiemy, że byłaś wielką fanką Ryszarda Grobelnego. Nieważne jaki był i co robił, ale powinien być prezydentem dożywotnio. Jaśkowiak nie wiedział o paradzie - hańba, przyszedł jeszcze gorzej. A ja daję mu swój kredyt zaufania dostrzegając to, że moja ulica została sprzątnięta po zimie (co nie było oczywiste za czasów Grobelnego), za sam pomysł umycia chodników w centrum, za zmianę finansowania rad osiedlowych (większe pieniądze na budowę chodników i dróg na osiedlach peryferyjnych) i budżetu partypacyjnego. I duży plus za odwagę w dyskusji o ustawieniu pomnika Chrystusa na pl. Mickiewicza. Stwierdzenie, że wszyscy w tym władze kościelne muszą przestrzegać prawa, to w naszym mieście nowość. Oczekuję na kolejne zmiany.
29-05-2015 06:47:03
Olga
... a mówiłam "ZOSTAWIĆ GROBELNEGO!" Ten nic nie zrobił , poza fotkami z radną Dudziak( ale zadowoleni z tej swojej " nie pracy" ), kupowaniem mebli do gabinetu a co dalej????
28-05-2015 16:37:22
Hania
Zenujace !!!!!! Nie wiedzieli, ze sa Dni Lazarza !!!???, nie wie lewica co robi prawica. Naprawde panie Jaskowiak, zaluje, ze na pana glosowalam. Lista niewypalow sie rozwija.
28-05-2015 13:58:03
Dżejn
Sylwia Stec? Czy to nie jest ta która narzekała że urząd słabo pomaga pogorzelcom a sama w urzędzie pracuje? No tak, wszystko jasne!
28-05-2015 08:45:58
jkn
Wyszło jak zawsze. Władze swoje, mieszkańcy swoje. Panowie i Panie z urzędu zapominają kto dla kogo jest. Wszechwładza urzędu się skończyła. Nie należy zapominać ,że jak mieszkańcy tego miasta powiedzą stanowcze nie to urzędnicy nie zrobią nic.
27-05-2015 18:29:40
kydbgsytv
hihi,haha,hehe,huhu. Lemingrad
27-05-2015 16:31:04
Kamila
mega, co jedni to lepsi, kiedy było spotkanie pierwsze w sprawie PBO na Jeżycach, to było u rowerowego off spotkanie w sprawie Dąbrowskiego. też nie wiedzieli. Takie ot tam wykluczenie ;)p
27-05-2015 11:55:27
Joa
Niestety ze smutkiem stwierdzam,że nowa władza się po raz kolejny kompromituje - żal:(
27-05-2015 11:47:07
poznaniak
Żenada. Panie Jaśkowiak zaczynasz mieć burdel w urzędzie. Ale bierz dalej ludzi z Łodzi i niekompetentnych społeczników jak Wudarski czy Białas. Rysiu wróc!
Aktualności
Niezapominajka
18

lis

do 22-12-2023
Międzynarodowe Targi Poznańskie plac PeWuKi - Powszechnej Wystawy Krajowej
Poznański Jarmark Świąteczny

07

gru

do 10-12-2023
Międzynarodowe Targi Poznańskie
"Cavaliada" - Międzynarodowe Zawody Jeździeckie i Targi Sprzętu Jeździeckiego

13

gru

18:30
Szkoła Podstawowa nr 26 ul. Berwińskiego 2/4
61. sesja (zwyczajna) Rady Osiedla Św. Łazarz
► porządek obrad

15

gru

18:00
II Liceum Ogólnokształcące ul. Matejki 8/10
Charytatywny spektakl świąteczny na podstawie słynnej sztuki "Dziadek do orzechów"

17

gru

Szkoła Podstawowa nr 77 ul. Dmowskiego 50
Kiermasz świąteczny
• dekoracje i słodkości wykonane przez uczniów w godz. 14:00-17:00

[ wszystkie ]

Komentarze
Ogłoszenia
Newsy na Twoją skrzynkę!
Zapisz się na listę mailingową:
Twój e-mail: