Portal lazarz.pl szanuje prywatność swoich czytelników i przetwarza tylko te dane osobowe, które są niezbędne do prawidłowego świadczenia usług informacyjnych jakie oferuje.
Strona wykorzystuje pliki cookies. Mogą Państwo określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w waszej przeglądarce.
Klikając poniższy przycisk zgadzają się Państwo na przetwarzanie zbieranych przez portal lazarz.pl danych osobowych w zakresie i na warunkach opisanych w naszej
Polityce Prywatności.
Wyrażenie zgody jest dobrowolne, ale może być konieczne w celu wykonania niektórych usług.

Zgoda

Na ćwierćwiecze samorządnego Poznania - .:LAZARZ.PL->poznański portal dzielnicowy:. Łazarz w z@sięgu myszki
Na ćwierćwiecze samorządnego Poznania
26-03-2015 00:36   Janusz Ludwiczak
Pod hasłem "25 lat samorządnego Poznania" będą obchodzone 26. Dni Łazarza, które rozpoczną się już za dwa miesiące. Podczas największego i najstarszego dzielnicowego święta nie zabraknie barwnej parady, która przejdzie m.in. ulicą Głogowską, Otwartego Biegu Łazarskiego w Parku Kasprowicza czy również tradycyjnego festynu w Parku Wilsona.

Od 27 maja do 2 czerwca odbędą się 26 Dni Łazarza. W tym roku najstarsze i największe święto dzielnicowe w Poznaniu ma nawiązywać do 25. rocznicy pierwszych wyborów samorządowych, które odbyły się dokładnie 27 maja 1990 roku.

Tu na Łazarzu właśnie powstał pierwszy Komitet Obywatelski, który doprowadził do pierwszych wyborów samorządowych. 27 maja minie dokładnie 25 lat naszej samorządności. Chcemy, by dzień ten był świętem. Planujemy zaprosić m.in. byłych radnych miasta Poznania. Myślimy także o uhonorowaniu aktywnych samorządów - powiedział Janusz Heller, przewodniczący Komitetu Organizacyjnego Dni Łazarza.

26. Dni Łazarza mają rozpocząć się w środę, 27 maja. Dzień później planowany jest Przedszkolny Przegląd Taneczny, a po południu X jubileuszowa Parada Łazarska z udziałem uczniów szkół, harcerzy, zabytkowych pojazdów przy akompaniamencie orkiestry dętej. Trzeciego dnia wydarzenia zaplanowano Łazarski Festiwal Piosenki Przedszkolnej, Turniej wiedzy dla uczniów szkół podstawowych i gimnazjów "Łazarski Omnibus" oraz koncert muzyki biesiadnej w Ogrodzie Łazarz.

W sobotę, 30 maja odbędzie się Festyn Łazarski połączony z Festiwalem Aktywnych Społeczności Lokalnych. Z kolei ostatniego dnia maja Park Kasprowicza zostanie zdominowany przez sportowców, którzy wezmą udział w VI Otwartym Biegu Łazarskim. Po raz pierwszy coś dla siebie znajdą również sympatycy fitness. W Parku Kasprowicza planowany jest maraton zumby i jogi.

Organizatorzy Dni Łazarza myślą również, by w dniach 30 i 31 maja została zorganizowana akcja "Łazarz za pół ceny". Czy to się uda zależy od lokalnych przedsiębiorców.


Komentarze (0)

Aktualności
R E K L A M A
Niezapominajka
06

gru

19:00
Klub Osiedlowy "Krąg" ul. Dmowskiego 37
Debata "Wolność -kocham i rozumiem"

07

gru

10:00
Łazarz
"Śladami Kroniki" - wycieczka z przewodnikiem:
School of Form - Cmentarz żydowski - Budynek Magnolii - Park Wilsona - skrzyżowanie ul. Głogowskiej z ul. Berwińskiego - Rynek Łazarski - Katolicka

10

gru

19:00
Klub Osiedlowy "Krąg" ul. Dmowskiego 37
„Całą noc padał śnieg” - widowisko muzyczne z cyklu "Śpiewamy polskie piosenki"z udziałem: Kabaretu "Klub Szyderców Bis".
- w programie pojawią się w szczególności piosenki nawiązujące do świąt Bo

11

gru

17:30
Klub Osiedlowy "Krąg" ul. Dmowskiego 37
Spektakl pt."Ściana" w wykonaniu grupy teatralnej Klubu Krąg na zakończenie projektu

13

gru

19:00
Klub Osiedlowy "Krąg" ul. Dmowskiego 37
"W zasadzie tak" - spotkanie z satyrykiem Jackiem Fedorowiczem, który opowie m.in. o wielu komicznych sytuacjach z życia w PRL-u

[ wszystkie ]

Komentarze
Ogłoszenia
Newsy na Twoją skrzynkę!
Zapisz się na listę mailingową:
Twój e-mail: