Portal lazarz.pl szanuje prywatność swoich czytelników i przetwarza tylko te dane osobowe, które są niezbędne do prawidłowego świadczenia usług informacyjnych jakie oferuje.
Strona wykorzystuje pliki cookies. Mogą Państwo określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w waszej przeglądarce.
Klikając poniższy przycisk zgadzają się Państwo na przetwarzanie zbieranych przez portal lazarz.pl danych osobowych w zakresie i na warunkach opisanych w naszej
Polityce Prywatności.
Wyrażenie zgody jest dobrowolne, ale może być konieczne w celu wykonania niektórych usług.

Zgoda

Uczniowie wykonali projekt nowego kąpieliska w Parku Kasprowicza - .:LAZARZ.PL->poznański portal dzielnicowy:. Łazarz w z@sięgu myszki
Uczniowie wykonali projekt nowego kąpieliska w Parku Kasprowicza
30-05-2015 05:05   Janusz Ludwiczak
Wykonanie projektu - pracy plastycznej nowego kąpieliska w Parku Kasprowicza, wymienienie przynajmniej ośmiu ulic odchodzących od Głogowskiej czy ułożenie hasła reklamowego przyszłorocznych, 27. Dni Łazarza - z takimi zadaniami musieli się zmierzyć uczniowie szkół podstawowych i gimnazjalnych podczas 18. edycji turnieju wiedzy o dzielnicy "Łazarski Omnibus".

Ponad 40 osób wzięło udział w "Łazarskim Omnibusie" - turnieju wiedzy o dzielnicy dla uczniów szkół podstawowych i gimnazjów, który po raz osiemnasty odbył się w Klubie Osiedlowym "Krąg" w ramach Dni Łazarza.

Na początek wszyscy musieli rozwiązać krótką krzyżówkę. Za rozwiązanie każdego pytania otrzymywało się punkt, dodatkowe pięć punktów można było zdobyć rozwiązując hasło główne.

Drugim zadaniem dla uczestników turnieju, którzy zasieli w czternastu trzyosobowych zespołach był wykonanie projektu - pracy plastycznej nowego kąpieliska w Parku Kasprowicza. Uczniowie szkół podstawowych i gimnazjów widzieli by w tym miejscu kryty basen, zjeżdżalnie i jacuzzi z palmami.

Były również zadania związane z gwarą poznańską. Uczniowie musieli przetłumaczyć zdania na język literacki: "Miałem fefry kiedy szpekłam tego kejtra. Na obiad jedli my ślepe ryby z merdyrdą, a na deser szneki z glancą. Wuja trafił jednego pana w ogonku".

Jedną z konkurencji było również wskazanie gdzie znajduje się pomnik księdza Jerzego Popiełuszki oraz podanie, w którym roku odbyła się Powszechna Wystawa Krajowa.

Tematem przewodnim tegorocznych Dni Łazarza jest 25-lecie samorządności. Uczniowie musieli uzasadnić potrzebę istnienia samorządu szkolnego.

"Łazarski Omnibus", którego początki sięgają 1998 roku rozgrywany był w dwóch kategoriach - dla szkół podstawowych i osobno dla gimnazjów.

W tegorocznym "Łazarskim Omnibusie" w kategorii gimnazjum zwyciężył zespół 53A z Gimnazjum nr 53, a wśród podstawówek najlepszy okazał się zespół C ze Szkoły Podstawowej nr 26. Najlepsi otrzymali nagrody w książek i albumów a także talonów zniżkowych. Każdy zawodnik otrzymał kalendarzyki i słodycze.

Wyniki 18. turnieju "Łazarski Omnibus 2015"
Szkoły podstawowe:
1. 26C - 75,5 pkt.
2. 9C - 65 pkt.
3. 77B - 61 pkt.
4. 26A - 60 pkt.
5. 9B - 57 pkt.
--. 69B - 57 pkt.
6. 77A - 56 pkt.
7. 26B - 52 pkt.
--. 69A - 52 pkt.
8. 9A - 42 pkt.
Gimnazja:
1. 53A - 95,5 pkt.
2. 53C - 85 pkt.
3. 53B - 67,5 pkt.
4. 51A - 54 pkt.


R E K L A M A

Komentarze (0)

Aktualności
R E K L A M A
Niezapominajka
17

kwi

17:00
Biblioteka Raczyńskich filia nr 4 ul. Lodowa 4
"4 dla seniora: Kultura Japonii" - Trening pamięci dla seniorów
- bezpłatne zajęcia poprawiające pamięć, koncentrację oraz okazja do spotkania i rozmów

20

kwi

11:00
Młodzieżowy Dom Kultury nr 3 ul. Jarochowskiego 1
Konkurs Piosenki Przedszkolnej

21

kwi

Poznań * Łazarz
Wybory samorządowe - II tura
w godz. 7:00-21:00

22

kwi

18:00
Komisariat Policji Poznań-Grunwald ul. Rycerska 2
Znakowanie rowerów
w godz. 12:00-18:00

23

kwi

do 25-04-2024
Międzynarodowe Targi Poznańskie
Międzynarodowe Targi Energetyki
"GreenPower" - Międzynarodowe Targi Energii Odnawialnej
"Instalacje" - Międzynarodowe Targi Instalacyjne
"Sawo" - Międzynarodowe Targi Ochrony Pracy, Pożarn

[ wszystkie ]

Komentarze
Ogłoszenia
Newsy na Twoją skrzynkę!
Zapisz się na listę mailingową:
Twój e-mail: