Portal lazarz.pl szanuje prywatność swoich czytelników i przetwarza tylko te dane osobowe, które są niezbędne do prawidłowego świadczenia usług informacyjnych jakie oferuje.
Strona wykorzystuje pliki cookies. Mogą Państwo określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w waszej przeglądarce.
Klikając poniższy przycisk zgadzają się Państwo na przetwarzanie zbieranych przez portal lazarz.pl danych osobowych w zakresie i na warunkach opisanych w naszej
Polityce Prywatności.
Wyrażenie zgody jest dobrowolne, ale może być konieczne w celu wykonania niektórych usług.

Zgoda

Wspinaczki na drzewo, gra na bębnach i zamotanie włóczkami - Festyn Łazarski w Parku Wilsona {FOTO} - .:LAZARZ.PL->poznański portal dzielnicowy:. Łazarz w z@sięgu myszki
Wspinaczki na drzewo, gra na bębnach i zamotanie włóczkami - Festyn Łazarski w Parku Wilsona {FOTO}
31-05-2015 00:33   Janusz Ludwiczak
Moc atrakcji czekała na najmłodszych i ich rodziców podczas Festynu Łazarskiego i X Festiwalu Aktywnych Społeczności Lokalnych, który przez całą sobotę odbywały się w Parku Wilsona.

Festyn Łazarski i X Festiwal Aktywności Społeczności Lokalnych pod hasłem "Zróbmy coś dla siebie i dla naszych społeczności" otworzyła w samo południe wiceprezydent Poznania Agnieszka Pachciarz w towarzystwie organizatorów - przedstawicieli Miejskiego Ośrodka Pomocy Rodzinie, Rady Osiedla Św. Łazarz i Klubu Osiedlowego "Krąg". Impreza rozpoczęła się tradycyjnie od wypuszczenia w niebo gołębi pocztowych.

Na stoiskach wokół fontanny prezentowały się m.in. filie dziennych domów pomocy i liczne organizacje społeczne i pozarządowe.

Odważni mogli wspiąć się po drabince linowej na wysokość ośmiu metrów, na jedno z drzew w Parku Wilsona. Na najmłodszych czekał dmuchany zamek ze zjeżdżalnią, animacje czy liczne gry i zabawy.

Nieco starsi mogli pomóc potrzebującym oddając krew, zbiórkę której zorganizował Klub Honorowych Dawców Krwi Polskiego Czerwonego Krzyża przy MPK.

By oddać krew trzeba mieć ukończone 18 lat, ważyć przynajmniej 50 kg i być zdrowym. Zabieg jest prawie bezbolesny, odbywa się tak samo jak przy zwykłym pobraniu krwi. Samo oddanie krwi od podłączenia trwa od 5 do 12 minut. Dawca jednorazowo oddaje 450 ml. Krew można oddać cztery razy w roku, , ale nie częściej niż co trzy miesiące, gdyż krwinki odradzają się co sto dni - powiedział Łukasz Stefański z Regionalnego Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa w Poznaniu.

Spore kolejki ustawiały się również do mobilnego punktu, gdzie prowadzona była akcja w ramach programu "Poznański rower - bezpieczny rower". Cykliści mogli zabezpieczyć rower przed złodziejami.

Akcja polega na naniesieniu tajnopisem numerów na ramę roweru, wpisaniu numerów statycznych, które są nabite seryjnie przez producenta. Dodatkowo na ramie roweru umieszczamy naklejkę informującą o tym, że rower został objęty programem "Poznański rower - bezpieczny rower" - powiedział sierż. sztab. Marcin Fabisiak z Komisariatu Policji Poznań-Grunwald.

Na scenie Muszli Koncertowej zaprezentowały się zespoły taneczne z Młodzieżowego Domu Kultury nr 3, Koło Jana, Papierowy Teatr "Kamishabai" czy kapela podwórkowa Junki z Buku.

W sobotnie popołudnie w Parku Wilsona można było zmierzyć się z mistrzem Krzysztofem Grzesińskim podczas IX Łazarskiej Symultany Szachowej, zaś Warsztaty Agaty zamotały parkową przestrzeń widowiskową instalacją, którą dzieci stworzyły z kilkunastu włóczek.


R E K L A M A

Komentarze (0)

Aktualności
R E K L A M A
Niezapominajka
17

kwi

17:00
Biblioteka Raczyńskich filia nr 4 ul. Lodowa 4
"4 dla seniora: Kultura Japonii" - Trening pamięci dla seniorów
- bezpłatne zajęcia poprawiające pamięć, koncentrację oraz okazja do spotkania i rozmów

20

kwi

11:00
Młodzieżowy Dom Kultury nr 3 ul. Jarochowskiego 1
Konkurs Piosenki Przedszkolnej

21

kwi

Poznań * Łazarz
Wybory samorządowe - II tura
w godz. 7:00-21:00

22

kwi

18:00
Komisariat Policji Poznań-Grunwald ul. Rycerska 2
Znakowanie rowerów
w godz. 12:00-18:00

23

kwi

do 25-04-2024
Międzynarodowe Targi Poznańskie
Międzynarodowe Targi Energetyki
"GreenPower" - Międzynarodowe Targi Energii Odnawialnej
"Instalacje" - Międzynarodowe Targi Instalacyjne
"Sawo" - Międzynarodowe Targi Ochrony Pracy, Pożarn

[ wszystkie ]

Komentarze
Ogłoszenia
Newsy na Twoją skrzynkę!
Zapisz się na listę mailingową:
Twój e-mail: