Portal lazarz.pl szanuje prywatność swoich czytelników i przetwarza tylko te dane osobowe, które są niezbędne do prawidłowego świadczenia usług informacyjnych jakie oferuje.
Strona wykorzystuje pliki cookies. Mogą Państwo określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w waszej przeglądarce.
Klikając poniższy przycisk zgadzają się Państwo na przetwarzanie zbieranych przez portal lazarz.pl danych osobowych w zakresie i na warunkach opisanych w naszej
Polityce Prywatności.
Wyrażenie zgody jest dobrowolne, ale może być konieczne w celu wykonania niektórych usług.

Zgoda

Miejscy radni wraz z gimnazjalistami napisali dyktando... w gwarze poznańskiej - .:LAZARZ.PL->poznański portal dzielnicowy:. Łazarz w z@sięgu myszki
Miejscy radni wraz z gimnazjalistami napisali dyktando... w gwarze poznańskiej
02-06-2015 00:18   Redakcja
Już po raz drugi odbyło się "Gwarowe dyktando", w którym wzięli udział m.in. poznańscy radni Lidia Dudziak i Łukasz Mikuła oraz młodzież i nauczyciele.

W piątek z okazji 26. Dni Łazarza w Klubie Osiedlowym "Krąg" odbyło się "Gwarowe dyktando". Na początek krótką prelekcję wygłosił Jacek Hałasik, który jest znawcą gwary poznańskiej.

Następnie każdy uczestnik dostał kartkę z tekstem, który należało przetłumaczyć na gwarę poznańską. Najmłodszymi członkami byli gimnazjaliści, którzy jednak świetnie sobie radzili z zadaniem. Po około dwudziestu minutach nastąpiło odczytanie "co kto nagrygolił". Prowadzący "gwarowe dyktando" Jacek Hałasik wywoływał poszczególne osoby, które odczytywały określone fragmenty tekstu i poprawiał błędy bądź pomagał znaleźć odpowiednie określenia, jeśli uczestnicy ich nie znali.

To taka słowna zabawa gwarowa. Wspaniałe, że zarówno młodsi, jak i starsze pokolenia przychodzą bawić się razem i spędzać czas na pielęgnowaniu gwary poznańskiej - powiedział Wojciech Wysocki, Komitet Organizacyjny Dni Łazarza, Klub Osiedlowy "Krąg".

Po uczestnikach „Dyktanda gwarowego” widać było, że świetnie się bawili, gdyż przy stolikach cały czas słychać było żarty i wybuchy śmiechu. Wszyscy rozeszli się do domów w bardzo dobrych humorach.

Klaudia Czernikowska, II LO


Komentarze (0)

Aktualności
R E K L A M A
Niezapominajka
24

lip

10:00
Palmiarnia Park Wilsona
Pokazy filmu "Był sobie las"

21:30
Międzynarodowe Targi Poznańskie
"Birdman" - plenerowe kino letnie
wstęp wolny

25

lip

21:30
Międzynarodowe Targi Poznańskie
"Kształt wody" - plenerowe kino letnie
wstęp wolny

26

lip

18:00
Kościół Św. Anny ul. Matejki/Limanowskiego 13
Odpust parafialny

27

lip

10:00
Łazarz
"Szlakiem ornamentów Poznania" - wycieczka po Łazarzu
zbiórka pod kamienicą przy ul. Matejki 2 (przy dawnym kinie Olimpia)

[ wszystkie ]

Komentarze
Ogłoszenia
Newsy na Twoją skrzynkę!
Zapisz się na listę mailingową:
Twój e-mail: