Portal lazarz.pl szanuje prywatność swoich czytelników i przetwarza tylko te dane osobowe, które są niezbędne do prawidłowego świadczenia usług informacyjnych jakie oferuje.
Strona wykorzystuje pliki cookies. Mogą Państwo określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w waszej przeglądarce.
Klikając poniższy przycisk zgadzają się Państwo na przetwarzanie zbieranych przez portal lazarz.pl danych osobowych w zakresie i na warunkach opisanych w naszej
Polityce Prywatności.
Wyrażenie zgody jest dobrowolne, ale może być konieczne w celu wykonania niektórych usług.

Zgoda

Majdan w "Kręgu" - .:LAZARZ.PL->poznański portal dzielnicowy:. Łazarz w z@sięgu myszki
Majdan w "Kręgu"
28-05-2015 11:27   Janusz Ludwiczak
Do końca maja w Klubie Osiedlowym "Krąg" można oglądać wystawę "Granice możliwego", która prezentuje wydarzenia, jakie miały miejsce na Majdanie w 2013 i 2014 roku.

Wystawa "Granice możliwego" ("The Boundaries of Possible") prezentowana jest w ramach ósmej edycji festiwalu Ukraińska Wiosna, którego domeną jest nie tylko prezentacja najnowszych trendów w życiu artystycznym na Ukrainie, ale również tworzenie przestrzeni dla wspólnych polsko-ukraińskich projektów twórczych. Festiwal jest także okazją do zaprezentowania młodych ukraińskich twórców, którzy na stałe mieszkają w Polsce.

Wystawa ma za zadanie zbadać bieguny świadomości mentalnej Ukraińców: empirycznego doświadczenia "nowego" pokolenia oraz reminiscencji geopolitycznej doktryny "Imperium Rosyjskiego". Czterech artystów: Julia Polunina-But, Marina Frołowa, Pazza Pennello i Jarosław Sołop dokumentowało wydarzenia podczas Majdanu w 2013 i 2014 roku, a także stosunek Ukraińców do problemu integralności terytorialnej oraz realiów na obszarze anektowanego Krymu - objaśnia Andrij Merkhel, kurator wystawy.

W Kijowie jest już spokojnie. Majdan tętni już normalnie życiem, jednak ciężka sytuacja jest na wschodzie Ukrainy. Zobaczymy co będzie dalej - dodaje Andrij Merkhel.


R E K L A M A

Komentarze (0)

Aktualności
R E K L A M A
Niezapominajka
13

lip

18:00
Ogród Łazarz, ul. Potockiej 39/41 (między blokami)
"Lato z zumbą W Ogrodzie Łazarz"- bezpłatne zajęcia fitnessowe dla każdego komu w duszy gra, a zdrowie pozwala! Zajęcia poprowadzi Klaudia Nierychlewska. Liczba miejsc ograniczona. Zapisy mailowe: zap

14

lip

16:00
Ogród Łazarz, ul. Potockiej 39/41 (między blokami)
3 Hawajskie spotkania na Łazarzu-plecenie długiego wieńca lei przez mieszkańców Łazarza
(obowiązują zapisy tel.604417795, e-mail:hawajski.lazarz@gmail.com)

15

lip

18:30
Park Kasprowicza (przy wejściu na pływalnię)
15. sesja (zwyczajna) Rady Osiedla Św. Łazarz
► porządek obrad

16

lip

17:00
Ogród Łazarz, ul. Potockiej 39/41 (między blokami)
"Podwieczorek w Ogrodzie Łazarz"-impreza integracyjna przy muzyce z Piotrem Jurkiewiczem. Impreza realizowana przez Klub Krąg we współpracy z Poznańskim Stowarzyszeniem Animatorów Kultury w ramach pro

17

lip

18:30
Ogród Łazarz, ul. Potockiej 39/41 (między blokami)
"W stronę słońca" - koncert w wykonaniu zespołu "Projekt Kobieta"

[ wszystkie ]

Komentarze
Ogłoszenia
Newsy na Twoją skrzynkę!
Zapisz się na listę mailingową:
Twój e-mail: