Portal lazarz.pl szanuje prywatność swoich czytelników i przetwarza tylko te dane osobowe, które są niezbędne do prawidłowego świadczenia usług informacyjnych jakie oferuje.
Strona wykorzystuje pliki cookies. Mogą Państwo określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w waszej przeglądarce.
Klikając poniższy przycisk zgadzają się Państwo na przetwarzanie zbieranych przez portal lazarz.pl danych osobowych w zakresie i na warunkach opisanych w naszej
Polityce Prywatności.
Wyrażenie zgody jest dobrowolne, ale może być konieczne w celu wykonania niektórych usług.

Zgoda

Za ponad 36 mln zł wybudują krytą pływalnię przy Taborowej - .:LAZARZ.PL->poznański portal dzielnicowy:. Łazarz w z@sięgu myszki
Za ponad 36 mln zł wybudują krytą pływalnię przy Taborowej
26-04-2024 08:30   Janusz Ludwiczak
Poznańskie Inwestycje Miejskie wybrały wykonawcę, który najpierw wyburzy starą pływalnię Olimpia, a następnie wybuduje nowy kompleks, w którym znajdą się dwa baseny – jeden z ośmioma torami do pływania, drugi do nauki, a także sauna fińska, sauna parowa oraz sala fitness.

O planach budowy krytej pływalni przy Taborowej informowaliśmy już wielokrotnie.

– Pływalnia przy Taborowej jest w tej chwili dla nas absolutnie sportowym projektem numer 1. Mamy już pozwolenie na budowę. Czekamy na ogłoszenie rządowych programów, na które będziemy mogli aplikować. Prezydent rozważa też zarezerwowanie większych środków w budżecie miasta. Miejskie pływalne dobrze funkcjonalne. Widzimy, że mieszkańcy chcą pływać. Pływalnia przy Taborowej mogłaby powstać za 2-3 lata, w zależności od przeprowadzonej procedury przetargowej – mówił w lipcu zeszłego roku w rozmowie z portalem Lazarz.pl Łukasz Miadziałko, dyrektor POSiR.

Pod koniec ubiegło roku okazało się, że miasto otrzyma 30 milionów złotych dofinansowania w ramach 8. edycji Programu Inwestycji Strategicznych Polski Ład. Z kolei w tegorocznym budżecie miasta na tą inwestycję zarezerwowano 18 mln zł (18 283 022 zł).

Poznańskie Inwestycje Miejskie (PIM) wybrały właśnie wykonawcę, który najpierw wyburzy starą pływalnię Olimpia, a następnie wybuduje nowy kompleks, w którym znajdą się dwa baseny – jeden z ośmioma torami do pływania, drugi do nauki, a także sauna fińska, sauna parowa oraz sala fitness.

Do ogłoszonego w marcu przetargu wpłynęło 8 ofert, które opiewały na kwoty od 36,2 mln zł aż do blisko 54,5 mln zł (54 469 926,24 zł). Trzy oferty mieszczą się w zakładanym budżecie wynoszącym 43 mln zł.

Inwestycję za kwotę nieco ponad 36 mln zł (36 254 634,09 zł brutto) zrealizuje spółka Alstal Grupa Budowlana.

Dotychczasowa pływalnia Olimpia zostanie wyburzona, gdyż obiekt ten nie nadaje się już do użytkowania.

– Podczas ekspertyzy starej pływalni, przeprowadzonej w 2019 roku, stwierdzono zły stan techniczny budynku hali basenowej i m.in. ze względu na znaczne zniszczenia konstrukcji stropów nad piwnicą, więźby dachowej i zawilgocenie ścian został on zakwalifikowany do rozbiórki. Wybrany w postępowaniu przetargowym wykonawca dokona rozbiórki starych obiektów i w ich miejscu wybuduje nowoczesną pływalnię, dostosowaną również do potrzeb osób z niepełnosprawnościami, a także podziemny zbiornik retencyjny, który częściowo będzie zatrzymywał wody opadowe w obrębie działki – zapowiada Marcin Gołek, wiceprezes zarządu spółki Poznańskie Inwestycje Miejskie.

Wyłoniony w przetargu wykonawca będzie miał na zrealizowanie inwestycji 630 dni od podpisania umowy. Oznacza to, że z pływalni moglibyśmy skorzystać pod koniec przyszłego roku.

– Nowa kryta pływalnia wraz z zapleczem, przeznaczona zarówno do organizacji lokalnych imprez pływackich, jak i nauki pływania, będzie spełniała europejskie standardy. W nowym budynku zaprojektowano basen o długości 25 m i szerokości 16 m, z którego jednocześnie będzie mogło korzystać nawet 96 osób, a także drugi, rekreacyjny, służący również do nauki pływania, składający się z dwóch połączonych niecek o wymiarach 5x9 m, mieszczący jednocześnie 30 osób. Powstanie też basen z hydromasażem – informują PIM.

Obiekt będzie wyposażony również w sauny (fińską i parową), salę fitness, małą kawiarnię i pomieszczenia dla ratowników, służb medycznych, trenerów i obsługi.

W sąsiedztwie pływalni zostaną wybudowane jezdnie manewrowe, chodniki i 26 miejsc postojowych, w tym dwa przeznaczone dla osób z niepełnosprawnościami. Nasadzona zostanie nowa zieleń – graby, kosodrzewina i rozplenica japońska.


Aktualności
R E K L A M A
Niezapominajka
27

lip

21:45
Rynek Łazarski
"Best of Animator" - pokaz filmu "Ruben Brandt, kolekcjoner" (reż. Milorad Krstić, Węgry 2018) w ramach Łazarskiego Przeglądu Filmowego

09

sie

16:30
Park Wilsona
XXIV Światowy Przegląd Folkloru INTEGRACJE - Warsztaty haftu koralikowego

18:00
Park Wilsona Muszla Koncertowa
Koncert inauguracyjny "Biesiada Ludowa" - XXIV Światowy Przegląd Folkloru INTEGRACJE 2024

10

wrz

do 13-09-2024
Międzynarodowe Targi Poznańskie
"Drema" - Międzynarodowe Targi Maszyn, Narzędzi i Komponentów dla Przemysłu Drzewnego i Meblarskiego

20

wrz

do 22-09-2024
Międzynarodowe Targi Poznańskie
"Retro Motor Show" - Targi Pojazdów Zabytkowych

[ wszystkie ]

Ogłoszenia
Newsy na Twoją skrzynkę!
Zapisz się na listę mailingową:
Twój e-mail: