Portal lazarz.pl szanuje prywatność swoich czytelników i przetwarza tylko te dane osobowe, które są niezbędne do prawidłowego świadczenia usług informacyjnych jakie oferuje.
Strona wykorzystuje pliki cookies. Mogą Państwo określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w waszej przeglądarce.
Klikając poniższy przycisk zgadzają się Państwo na przetwarzanie zbieranych przez portal lazarz.pl danych osobowych w zakresie i na warunkach opisanych w naszej
Polityce Prywatności.
Wyrażenie zgody jest dobrowolne, ale może być konieczne w celu wykonania niektórych usług.

Zgoda

Ponad 200 osób biegało "na Arenie". Panie ćwiczyły zumbę, dzieci skakały w dmuchanym zamku {WIDEO} - .:LAZARZ.PL->poznański portal dzielnicowy:. Łazarz w z@sięgu myszki
Ponad 200 osób biegało "na Arenie". Panie ćwiczyły zumbę, dzieci skakały w dmuchanym zamku {WIDEO}
01-06-2015 01:05   Janusz Ludwiczak
206 osób wzięło udział w ramach VII Otwartego Biegu Łazarskiego "Arena 2015", który odbył się w niedzielę w Parku Kasprowicza z okazji Dni Łazarza. Dzieci mogły wziąć udział w biegu na dystans 100, 200, 400, 800 i 1000 metrów, zaś dorośli mogli spróbować swoich sił w nordic walking oraz biegu na dystans 2,5 i 4,8 km. W trakcie festynu sportowego odbyły się także zajęcia zumby, a najmłodsi mogli poskakać w dmuchanym zamku oraz przejść rekreacyjny tor sprawnościowy.

Pod koniec maja 2009 roku w trakcie 20. jubileuszowych Dni Łazarza po raz pierwszy w Parku Kasprowicza odbył się Otwarty Bieg Łazarski o Puchar Wolności, w którym wzięło udział niespełna 50 zawodników. W tym roku biegaczy było aż... czterokrotnie więcej.

W VII Otwartym Biegu Łazarskim "Arena 2015" wzięło w sumie udział 206 zawodników, z czego najwięcej, bo aż 79 osób w biegu na dystans prawie 5 kilometrów, zaś w biegu o długości 2,5 km wzięło udział 40 biegaczy. Byli też tacy zawodnicy, którzy postanowili przebiec dwukrotnie - zarówno w krótszym biegu jak i w pełnych trzech okrążeniach dookoła Areny.

Na początku zawodów rozegrano biegi na krótkie dystanse dla dzieci (na 100 metrów, 400 m, 800 m i 1 km odpowiednio dla uczniów klas 1-2, 3-4, 5-6 szkół podstawowych oraz dla gimnazjów). Następnie odbył się bieg nordic walking, a po nim biegi finałowe - na dystans 2,5 i 4,8 km.

W biegu finałowym wśród pań najlepsza była Karolina Chabros, która trzy kółka wokół Areny pokonała w czasie 19:32. Najlepszym zawodnikiem okazał się Karol Kazikowski, który do mety dobiegł w kwadrans (15:04).

Biegam od 15 lat z przerwami. Wbrew pozorom biorę udział w krótkich biegach na dystans 5, 10 km, czasami zdarzy się jakiś półmaraton. Warto biegać dla zdrowia i endorfin, lepszego samopoczucia i przedłużenia swojej młodości - powiedziała Karolina Chabros, pierwsza kobieta na mecie finałowego biegu na dystans prawie 5 km.

Najlepsi biegacze dostali puchary. W tym biegu jednak każdy był zwycięzcą i nie chodziło tutaj o wyścigi. Każdy zawodnik otrzymał medal. Wśród uczestników Biegu Łazarskiego zostały rozlosowane nagrody w postaci voucherów o wartości 500 złotych na zakup kolekcji do biegania.


Zawodnicy biegu na dystans 2,5 km, w którym wzięło udział 40 osób


Zawodnicy biegu na dystans 4,8 km, w którym wzięło udział 79 osób

W czasie, gdy w Parku Kasprowicza odbyły się biegi na polanie pomiędzy pływalnią a ulicą Jarochowskiego odbywały się zajęcia zumby, które prowadziła Klaudia Nierychlewska. Na najmłodszych czekał dmuchany zamek oraz gry i zabawy z Akademią Koszykówki.

Uczestników VII Biegu Łazarskiego spytaliśmy, dlaczego postanowili pobiegać w Parku Kasprowicza, a także dlaczego warto biegać?

Lubię biegać. Tak się składa, że mieszkam niedaleko. W Biegu Łazarskim biorę udział pierwszy raz. O biegu dowiedziałem się od szwagra, który brał udział już dwa lata temu. Będę biegł na 2,5 i 5 km. Biegam kilka razy w tygodniu, a warto biegać, by wzmocnić kondycje i zadbać o zdrowie, lepszy jest krwiobieg w organizmie - uważa Marek Bednarz.

Biegam już kilka lat. Warto biegać dla kondycji, dla zdrowia i dla przyjemności. W Biegu Łazarskim biorę udział już trzeci raz. Impreza jest dobrze zorganizowana. Zazwyczaj biegam jednak na dłuższych dystansach. Będę biegł dwukrotnie - na 2,5 i 5 km - sądzi Mirosław Serafiński.

Kocham biegać. Biegam od trzech lat. Jest to doskonały sposób na lepsze samopoczucie, uśmiech na twarzy. Przez bieganie wyzwalają się endorfiny - przekonuje Marianna.

Lubię biegać, a mieszkam właśnie blisko Areny, tym bardziej postanowiłem wziąć udział w dzisiejszych zawodach. Biegam od pięciu lat. Będę biegł na dystans 5 km, to krótki bieg, jest krótki, ale przyjemny. Biegać warto dla zdrowia i dobrego samopuczucia - powiedział Andrzej Kensa.

Przyjechałem ze Strzeszyna. Postanowiłem zacząć biegać rok temu po kontuzji, którą miałem. Jestem zadowolony z tej decyzji. Dzięki bieganiu poprawił się mój stan zdrowia. Schudłem 17 kilogramów - uważa Mariusz.

ZOBACZ WIDEO w niższej jakości (dla wolniejszego łącza)


R E K L A M A

Komentarze (4)

01-06-2015 09:38:11
z Łazarza
Przykro mi czytać wpisy rozżalonego rodzica że JEGO dziecko nie wygrało.Błąd organizatora , dzieci ?? trudno teraz dyskutować o tym , ale dwójka zwycięzców biegu powtórzyła się , wszyscy uczestnicy otrzymali medale.A awantury nie świadczą dobrze o wychowywaniu dzieci , to była zabawa, rekreacja a nie bieg po medale, nagrody .Byłam obserwatorem tych zmagań i niepotrzebne krzyki i ....były naprawdę niepotrzebne.Pełna podziwu byłam dla uczestnika który pokonując "samego siebie" ukończył bieg na 5 km i zawodników którzy go dopingowali To była walka o pokonanie własnych słabości a nie o medale.
01-06-2015 09:11:18
do matek
może i to był błąd organizatorów, ale trochę ruchu nie zaszkodzi, dla zdrowia. A organizatorom należą się wielkie brawa, czas pomyśleć po innych konkurencjach i zawodach, może 1 km a także dziesiątka, wyścig na rolkach zwłaszcza, że alejki mają zostać wyremontowane w tym roku. Obok są baseny, aż się prosi, by wprowadzić konkurencję pływacką.
01-06-2015 09:05:20
lazarianka
Decyzja organizatorów o powtórzeniu biegu na 400 m, dosłownie tuż po pierwszym biegu, bez chwili wytchnienia, była skandaliczna! Podkreślę, że w biegu uczestniczyły dzieciaki ok. 10-11letnie. Nawet dorosłemu trudno byłoby zrozumieć taką decyzję, a co dopiero dzieciom! Odebranie zwycięstwa jest po prostu bezmyślne i bezduszne. Oficjalnie powodem tego było to, że dzieci pobiegły złą/krótszą trasą. Nawiasem mówiąc, wszystkie pobiegły tą sama trasą, tak jak im wskazano przed rozpoczęciem biegu. Zamiast zabawy i radości ze współzawodnictwa pozostał dzieciom żal i gorzka lekcja na temat polskiego sportu.
01-06-2015 08:44:13
rodzic
bezmyślność i ignorancja uczuć dzieciaków!!! wskutek błędnego pouczenia przez organizatora, dzieci w wieku 3-4 klasa skręciły w złą alejkę i zamiast 400 m może biegły 300. ważne, że wszyscy biegli skróconą trasą. i organizator co ?? - kazał biec dzieciom po raz drugi!!!. Przez ignorancję nikt nie pomyślał o tych dzieciach, które wygrały pierwszy bieg, a nie zajęły miejsc na pudle w drugim biegu!!!! dla nich pierwszy bieg był prawdziwy i dały z siebie wszystko. pogratulować bezmyślność prowadzącym. a może nie wygrał ten co miał wygrać? -w polskim sporcie już na etapie zabaw osiedlowych wszystko jest możliwe...... WSTYD nie można również nie zwrócić uwagi, że w kategoriach dziecięcych frekwencja była ogólnie bardzo słaba (wiek 11-14 chyba 4 uczestników!!!), przy dużym potencjale, jaki takie kategorie niosą ze sobą - przykład z innych biegów masowych w Poznaniu.
Aktualności
R E K L A M A
Niezapominajka
23

kwi

do 25-04-2024
Międzynarodowe Targi Poznańskie
Międzynarodowe Targi Energetyki
"GreenPower" - Międzynarodowe Targi Energii Odnawialnej
"Instalacje" - Międzynarodowe Targi Instalacyjne
"Sawo" - Międzynarodowe Targi Ochrony Pracy, Pożarn

12

maj

Łazarz
Wybory osiedlowe - wybory do Rady Osiedla Św. Łazarz
w godz. 7:00-21:00

25

maj

Park Wilsona
Kiermasz "Zielony Poznań"

04

cze

do 07-06-2024
Międzynarodowe Targi Poznańskie
ITM - Innowacje, Technologie, Maszyny
Nauka dla gospodarki
"Modernlog" - Targi Logistyki Magazynowania i Transportu

09

cze

Polska * Poznań * Łazarz
Wybory do Parlamentu Europejskiego

[ wszystkie ]

Komentarze
Ogłoszenia
Newsy na Twoją skrzynkę!
Zapisz się na listę mailingową:
Twój e-mail: