Portal lazarz.pl szanuje prywatność swoich czytelników i przetwarza tylko te dane osobowe, które są niezbędne do prawidłowego świadczenia usług informacyjnych jakie oferuje.
Strona wykorzystuje pliki cookies. Mogą Państwo określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w waszej przeglądarce.
Klikając poniższy przycisk zgadzają się Państwo na przetwarzanie zbieranych przez portal lazarz.pl danych osobowych w zakresie i na warunkach opisanych w naszej
Polityce Prywatności.
Wyrażenie zgody jest dobrowolne, ale może być konieczne w celu wykonania niektórych usług.

Zgoda

Parada Łazarska już po raz dziesiąty przeszła ulicami dzielnicy {WIDEO, GALERIA ZDJĘĆ} - .:LAZARZ.PL->poznański portal dzielnicowy:. Łazarz w z@sięgu myszki
Parada Łazarska już po raz dziesiąty przeszła ulicami dzielnicy {WIDEO, GALERIA ZDJĘĆ}
29-05-2015 01:24   Janusz Ludwiczak
Były zabytkowe samochody, wóz strażacki, harcerze i dumnie maszerujący uczniowie szkół - X Parada Łazarska przeszła w czwartkowe popołudnie ulicami Wyspiańskiego, Głogowską i Stablewskiego do Parku Kasprowicza.

Niewiele brakowało, a w tym roku barwny korowód z udziałem mieszkańców Łazarza i licznych grup mógłby się nie odbyć, o czym więcej w artykule: Parada Łazarska przez dziewięć lat odbywała się nielegalnie?. Na szczęście Paradę Łazarską udało się zorganizować.

Podobnie jak w latach ubiegłych wyruszyła ona z boiska Zespołu Szkół Gimnazjalno-Licealnych przy Arenie i przeszła przez Wyspiańskiego i Głogowskiej pod budynek dawnego VIII LO, jednak "Ósemki" nie ma już na Łazarzu, dlatego trasa X Parady Łazarskiej została wydłużona przez Stablewskiego i Jarochowskiego pod pływalnię letnią w Parku Kasprowicza.

Jak udało nam się dowiedzieć zabrakło przeciwników, którzy skacząc wykrzykiwali: "Kto nie skacze ten z Jeżyc, hej hej hej". W demonstracji wziął udział również prezydent Poznania Jacek Jaśkowiak.

Pierwszy raz wziąłem udział w Paradzie Łazarskiej - rewelacja, super! Ta tożsamość, to że się pielęgnuje tradycje i jest się dumnym z tego miejsca, w którym się żyje, to jest najważniejsze. To co robią organizatorzy tej parady to jest równie ważne jak inwestycje. Wielkie podziękowania i szacunek dla tych, którzy to zrobili i zadali sobie trud - powiedział portalowi lazarz.pl Jacek Jaśkowiak, portal lazarz.pl.

Poniżej relacja wideo i fotoreportaż, materiały te najbardziej zrelacjonują to, co działo się w czwartkowe popołudnie na łazarskich ulicach.

ZOBACZ WIDEO w niższej jakości (dla wolniejszego łącza)


Komentarze (3)

29-05-2015 10:42:14
aaaaaaaaaa
Kiedyś dni łazarz miały, to coś. Był klimat. Festyn na Dmowskiego był jedną z nielicznych szans dla osób niewychodzących z domów. Starsze osoby stały/ siedziały w oknie/ na balkonie i miały zajęcie. Impreza w parku? Smród i brud, serce się łamie jak patrzę, na ten zaniedbany park, a ludzie chcą kolejny. A co do naszego Klubu Osiedlowego, wygląda okropnie, sala remontowana z 6 razy, a na zewnątrz, wygląda okropnie. Dni Łazarz, to już nie to co kiedyś, przykre.
29-05-2015 08:28:58
Łazarzanin
@Olga: Nie ma to jak optymizm z rana w piękny majowy poranek ;-)
29-05-2015 06:52:09
Olga
Czy poza paradami , fotkami, radością z brania pieniędzy , ci państwo coś zrobili dla Łazarza? Dla miasta? Narzekaliście na Grobelnego a teraz macie jeszcze 100x większe nieróbstwo i
Aktualności
R E K L A M A
Niezapominajka
25

cze

17:00
Park Wilsona
Przeszłość,Teraźniejszość,Przyszłość-Czerwiec 56 - inscenizacja
w godz. 14:00-17:00

03

lip

Ogród Łazarz, ul. Potockiej 39/41 (między blokami)
Piknik ekologiczny w Ogrodzie Łazarz "Na powitanie lata"

06

lip

17:00
Klub Osiedlowy "Krąg" ul. Dmowskiego 37
Letnie zajęcia językowe

13

lip

17:00
Klub Osiedlowy "Krąg" ul. Dmowskiego 37
"Przez żołądek do kultury: Turcja" - spotkanie międzykulturowe, realizowane przez wolontariuszy, obcokrajowców mieszkających w Poznaniu

17:00
Klub Osiedlowy "Krąg" ul. Dmowskiego 37
Letnie zajęcia językowe

[ wszystkie ]

Komentarze
Ogłoszenia
Newsy na Twoją skrzynkę!
Zapisz się na listę mailingową:
Twój e-mail: