Portal lazarz.pl szanuje prywatność swoich czytelników i przetwarza tylko te dane osobowe, które są niezbędne do prawidłowego świadczenia usług informacyjnych jakie oferuje.
Strona wykorzystuje pliki cookies. Mogą Państwo określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w waszej przeglądarce.
Klikając poniższy przycisk zgadzają się Państwo na przetwarzanie zbieranych przez portal lazarz.pl danych osobowych w zakresie i na warunkach opisanych w naszej
Polityce Prywatności.
Wyrażenie zgody jest dobrowolne, ale może być konieczne w celu wykonania niektórych usług.

Zgoda

Powstanie miejscowy plan zagospodarowania przestrzennego dla Parku Kasprowicza! - .:LAZARZ.PL->poznański portal dzielnicowy:. Łazarz w z@sięgu myszki
Powstanie miejscowy plan zagospodarowania przestrzennego dla Parku Kasprowicza!
20-12-2013 10:13   Janusz Ludwiczak
Na piątkowym posiedzeniu Rada Miasta podjęła uchwałę o przystąpieniu do sporządzenia miejscowego planu zagospodarowania przestrzennego dla terenów pomiędzy ulicami Jarochowskiego, Chociszewskiego, Reymonta i Wyspiańskiego.

W czerwcu Rada Osiedla Św. Łazarz złożyła wniosek o przystąpienie do sporządzenia miejscowego planu zagospodarowania przestrzennego dla Parku Kasprowicza. Nowy właściciel terenu dawnego stadionu Energetyka planuje postawić w tym miejscu pięć 16-kondygnacyjnych wieżowców mieszkalno-usługowych. Projekt jednogłośnie poparła Komisja Polityki Przestrzennej Rady Miasta Poznania.

Na początku września prezydent Ryszard Grobelny zgodził się na przygotowanie dokumentu.

Wniosek został przedstawiony wraz z analizą w dniu 5 września na naradzie Prezydenta Miasta Poznania z zastępcami Prezydenta, Sekretarzem i Skarbnikiem. Prezydent uznał za zasadne przystąpienie do prac nad zmianą miejscowego planu zagospodarowania przestrzennego dla Parku Kasprowicza - wyjaśnia Jeremi Pudliszak, zastępca dyrektora Miejskiej Pracowni Urbanistycznej.

Mimo to projekt uchwały wniosła Komisja Polityki Przestrzennej Rady Miasta Poznania.

Przystąpienie do sporządzenia miejscowego planu zagospodarowania przestrzennego "Park Kasprowicza" należy uznać za uzasadnione. Ponieważ od podjęcia przez Komisję Polityki Przestrzennej Rady Miasta Poznania wyżej wymienionego stanowiska upłynęły ponad 4 miesiące, a nadal nie został przedstawiony przez Prezydenta projekt odpowiedniej uchwały, Komisja postanowiła skorzystać z prawa do wniesienia własnej inicjatywy uchwałodawczej, zgodnie z § 16 ust. 1 pkt 3 Statutu Miasta Poznania - wyjaśnia Łukasz Mikuła, przewodniczący Komisji Polityki Przestrzennej Rady Miasta Poznania.

10 grudnia Rada Miasta Poznania miała przyjąć przyjąć projekt uchwały w sprawie przystąpienia do sporządzenia miejscowego planu zagospodarowania przestrzennego "Park Kasprowicza". Głosowanie zostało jednak przesunięte na kolejną sesję, która odbyła się dziesięć dni później, gdyż urzędnicy nie przygotowali analizy dotyczącej zasadności przystąpienia do sporządzenia planu i stopnia zgodności przewidywanych rozwiązań z ustaleniami studium.

20. grudnia Rada Miasta jednogłośnie podjęła uchwałę o przystąpieniu do sporządzenia miejscowego planu zagospodarowania przestrzennego "Park Kasprowicza". Na wniosek Prezydenta plan zostanie poszerzony o tereny przy ulicy Reymonta po stronie zachodniej. Sporządzeniem planu miejscowego ma zająć się Miejska Pracownia Urbanistyczna

Miejscowy plan zagospodarowania przestrzennego (mpzp) ma obejmować obszar pomiędzy ulicami Jarochowskiego, Chociszewskiego, Reymonta i Wyspiańskiego.

W przeważającej części zajęty jest przez tereny i obiekty parkowe i sportowo-rekreacyjne (w tym hala Arena). Od strony ulicy Wyspiańskiego znajdują się również budynki o innych funkcjach: oświatowych, hotelowych, biurowych i mieszkaniowych, a od strony ulicy Chociszewskiego – zespół budynków mieszkaniowych. Uchwalenie mpzp "Park Kasprowicza" pozwoli na sformułowanie dla tego obszaru szczegółowych rozwiązań funkcjonalno-przestrzennych, zwłaszcza odnoszących się do terenu dawnego stadionu KS Energetyk, zespołu basenów kąpielowych POSiR oraz hali sportowo-widowiskowej Arena wraz z otoczeniem - czytamy w uzasadnieniu do projektu uchwały.


R E K L A M A

Komentarze (1)

22-12-2013 15:22:47
Tomek
Bardzo dobrze, że zostały ujęte tereny po stadionie Energetyka. Teraz musimy przypilnować, aby w Planie pozostały one terenami pod rekreację!
Aktualności
R E K L A M A
Niezapominajka
21

wrz

do 22-09-2023
Międzynarodowe Targi Poznańskie
Common Future - Kongres Odbudowy Ukrainy

23

wrz

do 24-09-2023
Międzynarodowe Targi Poznańskie
Targi mieszkań i domów

27

wrz

do 29-09-2023
Międzynarodowe Targi Poznańskie
Targi Polagra
Master Baker - konkurs wypieku chleba i bułek
"Taropak" - Miedzynarodowe Targi Techniki Pakowania i Etykietowania

16:30
Klub Osiedlowy "Krąg" ul. Dmowskiego 37
"Z Przyrodą Za Pan Brat"- międzypokoleniowe warsztaty przyrodnicze dla dzieci i rodziców/dziadków
Obowiązują zapisy mailowe: wysockiwoj@gmail.com - liczba miejsc ograniczona

29

wrz

do 30-09-2023
Międzynarodowe Targi Poznańskie
"Viva Seniorzy!" - targi senioralne

[ wszystkie ]

Komentarze
Ogłoszenia
Newsy na Twoją skrzynkę!
Zapisz się na listę mailingową:
Twój e-mail: