Portal lazarz.pl szanuje prywatność swoich czytelników i przetwarza tylko te dane osobowe, które są niezbędne do prawidłowego świadczenia usług informacyjnych jakie oferuje.
Strona wykorzystuje pliki cookies. Mogą Państwo określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w waszej przeglądarce.
Klikając poniższy przycisk zgadzają się Państwo na przetwarzanie zbieranych przez portal lazarz.pl danych osobowych w zakresie i na warunkach opisanych w naszej
Polityce Prywatności.
Wyrażenie zgody jest dobrowolne, ale może być konieczne w celu wykonania niektórych usług.

Zgoda

Park Kasprowicza trafi do POSiR? - .:LAZARZ.PL->poznański portal dzielnicowy:. Łazarz w z@sięgu myszki
Park Kasprowicza trafi do POSiR?
10-10-2013 07:08   Janusz Ludwiczak
Poznańscy radni z Komisji Polityki Przestrzennej podjęli inicjatywę uchwałodawczą w sprawie przystąpienia do sporządzenia planu miejscowego dla Parku Kasprowicza. Okazuje się także, że prezydent chce Park Kasprowicza przekazać pod zarząd POSiR, choć do tej pory miejscem tym administruje Zarząd Zieleni Miejskiej.

W środę jednogłośnie Komisja Polityki Przestrzennej podjęła inicjatywę uchwałodawczą w sprawie przystąpienia do sporządzenia planu miejscowego dla Parku Kasprowicza. Za było 12 obecnych radnych.

Na etapie przystąpienia analizujemy warunki zabudowy. Musimy się liczyć z wymianą korespondencji. Przypuszczamy, że dwa miesiące minie zanim uchwała trafi do Rady Miasta - wyjaśniała Elżbieta Janas, dyrektor Miejskiej Pracowni Urbanistycznej.

W czerwcu Rada Osiedla Św. Łazarz złożyła wniosek o przystąpienie do sporządzenia miejscowego planu zagospodarowania przestrzennego dla Parku Kasprowicza. Nowy właściciel terenu dawnego stadionu Energetyka planuje postawić w tym miejscu trzy 16-kondygnacyjne wieżowce mieszkalno-usługowe. Szerzej o tym w artykule: W Parku Kasprowicza powstaną 18-piętrowe wieżowce? Ma temu zapobiec plan miejscowy

Tymczasem okazuje się, że prezydent planuje przekazać Park Kasprowicza w zarząd POSiR. Do tej pory obiekt ten utrzymuje Zarząd Zieleni Miejskiej. Ponadto powołany został zespół ds. zagospodarowania Parku Kasprowicza.

Dziwne jest, w tym zespole jest pięciu przedstawicieli POSiR, przedstawiciele Biura Nadzoru Właścicielskiego, Wydziału Nieruchomości i Wydziału Finansowego, a nie ma ani przedstawicieli Zarządu Zieleni Miejskiej ani MPU. Powinni tam zasiadać specjaliści od planowania przestrzennego - zastanawia się Łukasz Mikuła, przewodniczący Komisji Polityki Przestrzennej Rady Miasta Poznania.

Należałoby zapytać prezydenta, jaki jest cel powołania tego zespołu. Dobrze byłoby również usłyszeć jakie są zamiary wobec tego terenu - wskazał radny Adam Pawlik.

Nie chcemy, by na terenie stadionu Energetyka, który z niewiadomych przyczyn spłonął, podobnie jak dawny cyrk czy stary młyn powstały wysokie wieżowce. W tej chwili deweloper Nickiel przymierza się do zabudowania tego terenu. Przypominam, że pozbyliśmy się ośrodka przywodnego Rataje, a dzisiaj mamy tam dziury w skate parku. Zamknięto z dnia na dzień pływalnię w Parku Kasprowicza. Rada osiedla robi wszystko co może, buduje plac zabaw, siłownie na wolnym powietrzu. W tej chwili mam zebranych ponad tysiąc podpisów w obronie tego parku - powiedziała radna Lidia Dudziak.

Należy zastanowić się dlaczego prezydent zgadzając się nad powstaniem planu powołuje dodatkowy zespół. Ważne jest skoordynowanie prac - przekonywał Grzegorz Ganowicz, przewodniczący Rady Miasta Poznania.

Zainwestowaliśmy 250 tys. zł w plac zabaw, chcieliśmy na terenie pływalni zrobić wodny plac zabaw, ale projekt nie trafił do budżetu obywatelskiego. Nagle dowiadujemy się, że to wszystko będzie w gestii POSiRu. Przy okazji dowiedziałam się, że przy budowie wieżowców zmniejszy się o 30 procent teren zieleni w Parku Kasprowicza - tłumaczy Maria Łazarz, przewodnicząca Zarządu Rady Osiedla Św. Łazarz.

W poniedziałek, 14 października o godz. 17:00 w sali konferencyjnej Sport Hotel przy ul. Chwiałkowskiego 34 odbędzie się spotkanie informacyjne dotyczące koncepcji zagospodarowania i zarządzania terenami zlokalizowanymi wokół obiektów sportowych oddziału Chwiałka oraz Hali Widowiskowo-Sportowej Arena.


Aktualności
R E K L A M A
Niezapominajka
10

wrz

do 13-09-2024
Międzynarodowe Targi Poznańskie
"Drema" - Międzynarodowe Targi Maszyn, Narzędzi i Komponentów dla Przemysłu Drzewnego i Meblarskiego

20

wrz

do 22-09-2024
Międzynarodowe Targi Poznańskie
"Retro Motor Show" - Targi Pojazdów Zabytkowych

25

wrz

do 27-09-2024
Międzynarodowe Targi Poznańskie
Targi "Polagra"
Targi "Smaki Regionów"

28

wrz

do 29-09-2024
Międzynarodowe Targi Poznańskie
Targi mieszkaniowe, domów i nieruchomości

[ wszystkie ]

Ogłoszenia
Newsy na Twoją skrzynkę!
Zapisz się na listę mailingową:
Twój e-mail: