Portal lazarz.pl szanuje prywatność swoich czytelników i przetwarza tylko te dane osobowe, które są niezbędne do prawidłowego świadczenia usług informacyjnych jakie oferuje.
Strona wykorzystuje pliki cookies. Mogą Państwo określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w waszej przeglądarce.
Klikając poniższy przycisk zgadzają się Państwo na przetwarzanie zbieranych przez portal lazarz.pl danych osobowych w zakresie i na warunkach opisanych w naszej
Polityce Prywatności.
Wyrażenie zgody jest dobrowolne, ale może być konieczne w celu wykonania niektórych usług.

Zgoda

Na terenie pływalni w Parku Kasprowicza powstanie druga Arena na 12 tysięcy widzów za 300 mln zł? - .:LAZARZ.PL->poznański portal dzielnicowy:. Łazarz w z@sięgu myszki
Na terenie pływalni w Parku Kasprowicza powstanie druga Arena na 12 tysięcy widzów za 300 mln zł?
18-10-2013 04:47   Janusz Ludwiczak
Nowa hala widowiskowo-sportowa na 12 tysięcy widzów miałaby powstać na terenie nieczynnej pływalni letniej w Parku Kasprowicza.

O sprawie jako pierwszy napisał portal poznan.sport.pl. Miasto planuje nie wyremontować obecną Arenę, a wybudować nową halę na 10-12 tysięcy widzów. Obiekt miałby powstać na terenie nieczynnej pływalni letniej w Parku Kasprowicza. Inwestycja miałaby kosztować ok. 300 milionów złotych. Na ten cel miasto nie ma jednak pieniędzy, dlatego władze Poznania chcą starać się o środki unijne.

Tego typu imprezy sportowe omijają Poznań od czasu EuroBasketu w 2009 roku. Już wtedy sędziwa Arena gościła najlepszych koszykarzy Europy na wyrost. Zdajemy sobie sprawę z tego, że hala nie spełnia wszystkich wymogów imprez na najwyższym poziomie Dlatego władze miasta robią wszystko, aby taki obiekt powstał w Poznaniu. Zostały złożone dokumenty w Urzędzie Marszałkowskim, w którym staramy się o dofinansowanie ze środków unijnych budowy nowej hali widowiskowo-sportowej - powiedziała Ewa Bąk, dyrektor Wydziału Sportu Urzędu Miasta, podczas konferencji poświęconej Superpucharowi Polski.

Bardziej realny wydaje się jednak remont obecnej hali.

Bliższa jest perspektywa termomodernizacji obecnej Areny niż budowa nowej hali - powiedział Paweł Marciniak, rzecznik prasowy Prezydenta Poznania i Urzędu Miasta.


Komentarze (13)

02-12-2013 16:10:01
paramido
nowa lokalizacja? kogoś tam równo popiep...
27-10-2013 11:26:26
Eta
Zamiast wydawać pieniądze na kolejny budynek o tej samej funkcji w tak bliskim sąsiedztwie może lepiej zainwestować pieniądze w już istniejący. Pamiętać trzeba, że później oba należy utrzymać, a to jak wiemy kosztuje, chyba że Arena jest już przewidziana do rozbiórki. Druga rzecz to problem parkingów podczas imprez którego władze do dziś jakoś nie potrafią rozwiązać, co często odbywa się kosztem parku.
22-10-2013 15:36:36
krscp
@mika, MIKI To trochę obok tematu, ale nie bardzo widzę, jaką użyteczność miastotwórczą mają ogródki działkowe zlokalizowane 3 km od ścisłego centrum Poznania. A w dość ordynarny sposób skrytykowałeś (-łaś) mój pomysł, bez uzasadnienia. Nie mam nic przeciwko idei ROD jako takiej, ale miasto w naturalny sposób się rozrasta i to, że 80 lat temu zostały tam założone ogródki nie jest argumentem, bo 80 lat temu miasto ledwie dotykało zabudową tych terenów. Miejsce ogródków działkowych jest pod miastem (tak jak wtedy zakładano), a nie w mieście (jak teraz). ROD cieszą działkowców, ale dla pozostałych mieszkańców okolicznych osiedli są to tylko niedostępne, ogrodzone betonowym płotem enklawy. Skoro jak twierdzisz. mieszkańcy Łazarza chcą otwartej przestrzeni, to ROD nie spełniają tej definicji.
19-10-2013 22:43:50
MIKI
Na parking proponuję teren dawnego stadionu Energetyka - to juz się sprawdziło w czasie trwania EURO - a łapy precz od ogródkow !
19-10-2013 13:23:40
brothers
Parking na terenie ROD na Reymonta to dobry pomysł rozwiązało, by to problemy zaparkowaniem podczas imprez w Arenie. Wystarczy zobaczyć co się dzieje z samochodami podczas imprez w Arenie koszmar .
18-10-2013 20:23:21
Anka
Jestem mieszkanką Łazarza od urodzenia i chcę takiej hali, tylko nie jestem pewna czy to właściwa lokalizacja... ulice na około są na co dzień nieprzepustowe, szczególnie Reymonta i Hetmańska, miejsca na parkingi brak. A tu jak by nie było, miało by być dwa razy więcej widzów niż obecnie. Wystarczy spojrzeć co działo się przed meczem o Superpuchar w ubiegłą środę... Hala ma swoją rację bytu bo może być wykorzystana przez cały rok w odróżnieniu od stadionu, który niestety nie ma klimatyzacji na lato i podgrzewania w zimie... Dlatego hala ma znacznie szersze zastosowanie - oprócz zawodów sportowych (które omijają nas szeroki łukiem, bo nikt nie chce żeby mu się sufit starej Areny lada chwila na głowę zwalił) i koncertów, mogą być na niej organizowane pokazy, małe targi, a nawet zapomniany już dawno Dzień Książki itp. itd. Dlatego tak, chcę hali jako mieszkanka Poznania (i jako kibic siatkówki)!! Tylko miejsce by mogli lepsze wybrać... może gdzieś na Franowie lub Piątkowie. W końcu mało jest niezagospodarowanych terenów??
18-10-2013 17:57:40
mika
do krscp Odchrzań się od działek ROD im. Reymonta aby na sporadyczne wykorzystanie niszczyć działki z blisko 80 letnią tradycją - miasto w taki durny sposób poświęciło już działki ROD przy ul.Ptasiej za stadionem. Wogóle cały plan nowego zagospodarowania Parku Kasprowicza jest nie do przyjęcia. Mieszkańcy Lazarza chcą jak najwięcej zieleni i otwartej przestrzeni a nie kolejnych budowli, bloków po byłym stadionie Energetyka i itp. cudów architektury.
18-10-2013 15:06:12
krscp
@tonny Sęk w tym, że Areny się nie nadmucha. Całkowita pojemność Areny to 5500 miejsc i Arena, nawet nowoczesna, przegra konkurencję z Ergo Areną w Gdańsku (11500), Atlas Areną w Łodzi (13500), Spodkiem (11000), czy Halą Stulecia (10000). Pytanie tylko, czy Poznaniowi potrzebna jest taka hala i nas na to stać. Czy nie powtórzy się historia, jak ze stadionem.
18-10-2013 14:18:38
lazaniec
Na miejscu pływalni powinna być pływalnia!! Podpisuje sie pod tym, mogla by powstac plywalnia ale plywalnia a nie aquapark !
18-10-2013 14:02:10
Jeziorna
Co za idiotyzm! W życiu większej głupoty nie czytałam. Odrestaurować starą Arenę a nie wymyślać głupoty!
18-10-2013 12:43:45
S.
Co dzień - to inna koncepcja. Jak to się ma do planów POSiR'u? Mam nadzieję, że uwzględnione zostaną głosy mieszkańców Łazarza którzy nie chcą nowej hali w tym miejscu!
18-10-2013 11:11:32
krscp
Mam troche mieszane uczucia. Niby dobrze, bo ta część parku nie jest wizytówką Łazarza, ale problemem może być wyznaczenie miejsca na parking, odpowiednio duży do pojemności hali. A z drugiej strony, parking, który bedzie używany sporadycznie, od święta, w pozostałym czasie będzie po prostu marnotrawstwem miejsca, no chyba żeby wykorzystać na to teren ROD im. Reymonta, i zrobić tam parking buforowy dla miasta. Dojazd z Ronda jest dobry. Alternatywnie inwestor może wybudować parkingh pozdiemny pod obiektem/parkiem, ale to znowu mocno podwyższy koszty. No i sama Reymonta, której możliwości przepustowe są już chyba osiągnięte, w przypadku imprez w tej hali będzie kompletnie nieprzejezdna, wraz z przyległymi ulicami. Trzeba tę lokalizację na pewno dobrze przemyśleć.
18-10-2013 11:00:10
tonny
Co za idiotyczny pomysł. Nie lepiej wyremontować obecną Arenę? Unia na pewno dałaby na to środki. Jakoś nie widziałem, by powstała we Wrocławiu druga Hala Stulecia, obok już istniejącej lub nowy Spodek w Katowicach obok już istniejącego. Zaraz powstanie plan miejscowy, posir przedstawił swoją wizję a kolejni urzędnicy wpadni na jeszcze bardziej genialny pomysł, chore!!! Na miejscu pływalni powinna być pływalnia! No, ale przecież Poznań stawia na sport. Mamy przecież w Parku Kasprowicza piękne lodowisko.
Aktualności
R E K L A M A
Niezapominajka
25

maj

Park Wilsona
Kiermasz "Zielony Poznań"

28

maj

Szkoła Podstawowa nr 26 ul. Berwińskiego 2/4
Łazarski Festyn Rodzinny
- dmuchańce, wata cukrowa, loteria fantowa, kiermasz ciast, rękodzieła
w godz. 15:00-18:00

04

cze

do 07-06-2024
Międzynarodowe Targi Poznańskie
ITM - Innowacje, Technologie, Maszyny
Nauka dla gospodarki
"Modernlog" - Targi Logistyki Magazynowania i Transportu

08

cze

Rynek Łazarski
Kino plenerowe - "Moulin Rouge"

09

cze

Polska * Poznań * Łazarz
Wybory do Parlamentu Europejskiego

[ wszystkie ]

Komentarze
Ogłoszenia
Newsy na Twoją skrzynkę!
Zapisz się na listę mailingową:
Twój e-mail: