Portal lazarz.pl szanuje prywatność swoich czytelników i przetwarza tylko te dane osobowe, które są niezbędne do prawidłowego świadczenia usług informacyjnych jakie oferuje.
Strona wykorzystuje pliki cookies. Mogą Państwo określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w waszej przeglądarce.
Klikając poniższy przycisk zgadzają się Państwo na przetwarzanie zbieranych przez portal lazarz.pl danych osobowych w zakresie i na warunkach opisanych w naszej
Polityce Prywatności.
Wyrażenie zgody jest dobrowolne, ale może być konieczne w celu wykonania niektórych usług.

Zgoda

"Jest Chwiałka - to są trzy przystanki tramwajem" - ostateczny koniec pływalni w Parku Kasprowicza - .:LAZARZ.PL->poznański portal dzielnicowy:. Łazarz w z@sięgu myszki
"Jest Chwiałka - to są trzy przystanki tramwajem" - ostateczny koniec pływalni w Parku Kasprowicza
12-07-2013 01:18   Janusz Ludwiczak
Jeszcze rok temu mogliśmy schłodzić się na pływalni w Parku Kasprowicza i popływać w basenie "pod chmurką". W marcu POSiR całkowicie zamknął obiekt. W tym roku pływalnia przy Arenie miała zostać częściowo udostępniona dla mieszkańców, gdzie można było by się tam chociaż poopalać. Tak się jednak nie stanie.

O tym, że pływalnia w Parku Kasprowicza będzie zamknięta dowiedzieliśmy się na początku marca.

Pojawił się raport nadzoru budowlanego, że pewne elementy tego obiektu nie spełniają żadnych norm. Zaczęło się od tego, że zakwestionowano zjeżdżalnie. Zrobiliśmy audyt wewnętrzny i okazało się, że obiekt nie ma żadnych badań. Postanowiliśmy sami zamknąć obiekt i sprawdzić jakich nakładów finansowych wymaga - mówił podczas marcowego spotkania z Radą Osiedla Św. Łazarz Maciej Mielęcki, zastępca dyrektora POSiR.

Nie chcielibyśmy, żeby ta pływalnia całkowicie była zamknięta. Chcielibyśmy, aby w tym roku obiekt ten, który nie będzie miał funkcji basenowej był jednak otwarty i funkcjonowały w nim na przykład boiska do siatkówki. Mieszkańcy mieliby również możliwość opalania się w zaciszu, za płotem, bez konieczności wystawiania się na widok wszystkich. Jest możliwość spokojnego wypoczynku z dziećmi - twierdził w marcu Maciej Mielęcki, wicedyrektor POSiR.

Latem pływalnia przy Arenie miała zostać częściowo udostępniona. Co prawda baseny nie miały być napełnione wodą, jednak mieszkańcy mogliby tutaj popalać się, pograć w bile czy posiedziec przy grillu. Rada Osiedla Św. Łazarz zaproponowała POSiR-owi, by na terenie kompleksu ustawione zostały grille kamienne wraz ze stołami i ławkami, a w niecce wyłączonego z użytkowania brodzika działał mini-skatepark.

Postanowiliśmy wspólnie znaleźć rozwiązanie dla tego terenu, by mógł on działać latem. Niemniej chcielibyśmy, by mimo zamknięcia basenów teren ten był otwarty. Proponujemy, by powstały tam stoły do piłkarzyków i strefa leżakowa. Na terenie pływalni można byłoby zagrać również w bule (kule). Myślimy także, żeby ustawionych zostało kilka kamiennych grilli. Mieszkańcy mogliby spędzić miło czas ze znajomymi - tłumaczy Filip Olszak, przewodniczący Komisji Infrastruktury Rady Osiedla Św. Łazarz.

Niestety tylko na rozmowach się skończyło. W tym roku obiekt ten będzie na dobre zamknięty.

Przez prezydenta został powołany zespół, który ma opracować plany zagospodarowania Parku Kasprowicza. Pieniądze zostały przeznaczone m.in. na sporządzenie planów, map. W tym roku pływalnia na pewno nie zostanie udostępniona. Jest Chwiałka, to są dwa, trzy przystanki tramwajem - powiedział w rozmowie z portalem lazarz.pl Maciej Mielęcki, zastępca dyrektora POSiR.

Otrzymaliśmy odpowiedziedź, że został powołany specjalny zespół. Nie otrzymujemy jednak żadnych informacji o postępie prac. Nie tak miało być. Jeden z naszych radnych jako mieszkaniec przygotował projekt stworzenia na terenie pływalni wodnego placu zabaw. Podobny obiekt funkcjonuje w Tychach. Nie chcemy, by obiekt ten popadał w ruinę - uważa Maria Łazarz, przewodnicząca Zarządu Rady Osiedla Św. Łazarz.

O dalsze zagospodarowanie terenu pływalni letniej w Parku Kasprowicza podczas majowej sesji zapytał poznański radny Łukasz Mikuła.

"Po zakończeniu sezonu letniego w 2012 roku decyzją dyrektora POSiR pływalnia została zamknięta z uwagi na jej stan zagrażający życiu i zdrowiu użytkowników. Jednocześnie zlecono opracowanie koncepcji modernizacji obiektów pływalni. Według kosztorysu inwestorskiego koszt modernizacji wyceniono na kwotę 5 452 184,00 zł netto (6 706 186,32 zł brutto).
Zarządzeniem Prezydenta Miasta Poznania z dnia 7.03.2013 r. powołano Zespół ds. przygotowania koncepcji zagospodarowania i zarządzania terenami zlokalizowanymi wokół obiektów sportowych Oddziału Chwiałka i Oddziału Arena, którego celem jest przygotowanie koncepcji zagospodarowania przestrzenno-funkcjonalnego tych terenów oraz formy organizacyjno-prawnej jednostek mających zarządzać tymi obszarami. Zadaniem Zespołu jest także przeprowadzenie szerokich konsultacji z Radami Osiedli w tej sprawie"
- czytamy w odpowiedzi udzielonej przez Dariusza Jaworskiego, zastępcę prezydenta Miasta Poznania.


Komentarze (6)

16-07-2013 14:17:11
@Negatyw
Słusznieś zauważył - i właśnie dlatego komuna zbankrutowała, pozostawiając po sobie długi, biedę, patologię i zdruzgotaną gospodarkę :) pozdrawiam!
16-07-2013 07:37:51
Negatyw
Za komuny wszystko się dało. A za "nowej demokracji" musi się opłacać - wiadomo komu...
12-07-2013 19:10:29
ja
G R O BE L N Y musi odejść !!
12-07-2013 16:54:06
emeryt
Sport w tym mieście nazywa się LECH i niech nikt nie wierzy w obiecanki władz w tym temacie. Dla garstki fanatyków i fanaberii prominentów w tym mieście nic się nie zmieni. Poczekać trzeba do wyborów i można wtedy coś zmienić.
12-07-2013 13:13:33
Spyro
Trzy przystanki tramwajem? Ciekawe którym tramwajem z Areny siędojedzie na chwiałkę przez 3 przystanki bo ja takiego nie znam.
12-07-2013 11:58:21
kaśka
Co roku przychodziłam tutaj w wakacje jak byłam mała. Żal, że znika kolejny sportowy obiekt. Za chwilę to samo spotka Arenę. No, ale przecież Poznań stawia na sport. POZnan*... hau hau...
Aktualności
R E K L A M A
Niezapominajka
13

cze

do 18-06-2024
Łazarz
34. Dni Łazarza
13-18.06.2024

15

cze

XXXVIII Liceum Ogólnokształcące z oddziałami terapeutycznymi im. Jana Pawła II ul. Potockiej 38
Piknik rodzinny w 37 LO w ramach Dni Łazarza
- grill, ciuchowisko, zajęcia taneczne i sportowe, loteria fantowa
w godz. 10:00-15:00

17

cze

18:00
Komisariat Policji Poznań-Grunwald ul. Rycerska 2
Znakowanie rowerów
w godz. 12:00-18:00

[ wszystkie ]

Komentarze
Ogłoszenia
Newsy na Twoją skrzynkę!
Zapisz się na listę mailingową:
Twój e-mail: