Portal lazarz.pl szanuje prywatność swoich czytelników i przetwarza tylko te dane osobowe, które są niezbędne do prawidłowego świadczenia usług informacyjnych jakie oferuje.
Strona wykorzystuje pliki cookies. Mogą Państwo określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w waszej przeglądarce.
Klikając poniższy przycisk zgadzają się Państwo na przetwarzanie zbieranych przez portal lazarz.pl danych osobowych w zakresie i na warunkach opisanych w naszej
Polityce Prywatności.
Wyrażenie zgody jest dobrowolne, ale może być konieczne w celu wykonania niektórych usług.

Zgoda

Przy ul. Reymonta powstaną jednak wieżowce? - .:LAZARZ.PL->poznański portal dzielnicowy:. Łazarz w z@sięgu myszki
Przy ul. Reymonta powstaną jednak wieżowce?
17-12-2013 01:18   Janusz Ludwiczak
Prawdopodobnie jakaś forma zagospodarowania na tym terenie będzie konieczna, bo inaczej miasto może być zmuszone wypłacić odszkodowanie - stwierdził podczas internetowego czatu z mieszkańcami prezydent Ryszard Grobelny.

W poniedziałek odbył się godzinny czat z prezydentem Ryszardem Grobelnym na temat projektu przyszłorocznego budżetu Poznania. Internauci pytali jednak prezydenta głównie o inwestycje i sprawy społeczne.

Jeden z internautów zapytał o plany budowy wieżowców wzdłuż ulicy Reymonta, w pobliżu Parku Kasprowicza.

Trudny problem, ale trzeba do niego podejść z dużą rozwagą. Prawdopodobnie jakaś forma zagospodarowania na tym terenie będzie konieczna, bo inaczej miasto może być zmuszone wypłacić odszkodowanie - odpowiedział Ryszard Grobelny, prezydent Poznania.

Prezydent Ryszard Grobelny zapewnił też, że nie powstanie przytulisko dla bezdomnych przy ul. Śniadeckich. Obecnie miasto szuka nowej lokalizacji.

W trakcie czatu mogliśmy również się dowiedzieć, że miasto planuje przeprowadzenie remontu i termomodernizacji Palmiarni. Inwestycja ma zostać dofinansowana ze środków Unii Europejskiej i będzie kosztować łącznie ponad milion złotych.


R E K L A M A

Komentarze (3)

18-12-2013 19:00:42
Tomek
Widzę, że nie jestem sam w opiniach. W ten weekend żona rozmawiała z redaktorem z Radia Merkury, który chce zająć się tą sprawą. Panie Januszu, prośba do Pana, czy jest Pan w stanie nagłośnić tę sprawę? Przecież tak jak pisał Pan Sławek- to jest jawna kpina, nabijanie nas w butelkę przez Prezydenta. Czy ktoś może nam to wytłumaczyć? Dlaczego miasto miałoby płacić odszkodowanie za działkę bez MPZ. No chyba, że jakiś urzędnik zaraz po spaleniu stadionu wydał WZ pod zabudowę, no ale za to to chyba można pociągnąć do odpowiedzialności karnej...
17-12-2013 08:38:46
Sławek
Może ja tutaj czegoś nie rozumiem. Deweloper kupuje teren z zabytkowym stadionem bez planu zagospodarowania. De facto nie może na nim nic postawić bo ma zabytek oraz nie wie co może postawić bo nie ma planu. Podpala zabytek aby się pozbyć jednego problemu a teraz grozi odszkodowaniem za to posiada działkę bez planu???? CO TU JEST KU...WA NIE TAK???? Czy ja się mylę? czy tak wyglądają fakty? Pewnie kupił za grosze tą działkę....
17-12-2013 07:47:47
Tomek
Brawo, brawo, brawo. Dlaczego miasto musi płacić odszkodowanie za teren na którym stał stadion i ktoś go podpalił z premedytacją?
Aktualności
R E K L A M A
Niezapominajka
20

kwi

11:00
Młodzieżowy Dom Kultury nr 3 ul. Jarochowskiego 1
Konkurs Piosenki Przedszkolnej

21

kwi

Poznań * Łazarz
Wybory samorządowe - II tura
w godz. 7:00-21:00

22

kwi

18:00
Komisariat Policji Poznań-Grunwald ul. Rycerska 2
Znakowanie rowerów
w godz. 12:00-18:00

23

kwi

do 25-04-2024
Międzynarodowe Targi Poznańskie
Międzynarodowe Targi Energetyki
"GreenPower" - Międzynarodowe Targi Energii Odnawialnej
"Instalacje" - Międzynarodowe Targi Instalacyjne
"Sawo" - Międzynarodowe Targi Ochrony Pracy, Pożarn

12

maj

Łazarz
Wybory osiedlowe - wybory do Rady Osiedla Św. Łazarz
w godz. 7:00-21:00

[ wszystkie ]

Komentarze
Ogłoszenia
Newsy na Twoją skrzynkę!
Zapisz się na listę mailingową:
Twój e-mail: