Portal lazarz.pl szanuje prywatność swoich czytelników i przetwarza tylko te dane osobowe, które są niezbędne do prawidłowego świadczenia usług informacyjnych jakie oferuje.
Strona wykorzystuje pliki cookies. Mogą Państwo określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w waszej przeglądarce.
Klikając poniższy przycisk zgadzają się Państwo na przetwarzanie zbieranych przez portal lazarz.pl danych osobowych w zakresie i na warunkach opisanych w naszej
Polityce Prywatności.
Wyrażenie zgody jest dobrowolne, ale może być konieczne w celu wykonania niektórych usług.

Zgoda

Plan miejscowy dla Parku Kasprowicza musi poczekać do 20 grudnia. Urzędnicy nie przygotowali analizy - .:LAZARZ.PL->poznański portal dzielnicowy:. Łazarz w z@sięgu myszki
Plan miejscowy dla Parku Kasprowicza musi poczekać do 20 grudnia. Urzędnicy nie przygotowali analizy
10-12-2013 11:22   Janusz Ludwiczak
W trakcie wtorkowej sesji poznańscy radni mieli przyjąć projekt uchwały w sprawie przystąpienia do sporządzenia miejscowego planu zagospodarowania przestrzennego "Park Kasprowicza". Głosowanie zostało jednak przesunięte na kolejną sesję, która odbędzie się 20 grudnia, gdyż urzędnicy nie przygotowali analizy dotyczącej zasadności przystąpienia do sporządzenia planu i stopnia zgodności przewidywanych rozwiązań z ustaleniami studium.

Jak już informowaliśmy Rada Miasta Poznania miała we wtorek zdecydować o przystąpieniu do sporządzenia miejscowego planu zagospodarowania przestrzennego "Park Kasprowicza", który ma obejmować obszar pomiędzy ulicami Jarochowskiego, Chociszewskiego, Reymonta i Wyspiańskiego. Okazało się, że urzędnicy nie przygotowali analizy dotyczącej zasadności przystąpienia do sporządzenia planu i stopnia zgodności przewidywanych rozwiązań z ustaleniami studium.

Walczymy o przyszłość tego terenu, hali Arena i pływalni letniej, jednak nie została przygotowana analiza dotycząca zasadności przystąpienia do sporządzenia planu i stopnia zgodności przewidywanych rozwiązań z ustaleniami studium - tłumaczył w trakcie sesji Łukasz Mikuła, Przewodniczący Komisji Polityki Przestrzennej Rady Miasta Poznania.

Jestem zmartwiona, że przez pół roku nie udało się zrobić tej analizy. Wygląda to na zwłokę. Trzeba zabezpieczyć ten teren na sport, rekreację i wypoczynek - wskazywała radna Lidia Dudziak.

Istnieje ryzyko, że nawet jeśli dziś podejmiemy tą uchwałę to wojewoda ją uchyli. Analiza musi być gotowa na kolejną sesję 20 grudnia lub 14 stycznia - przekonywał Grzegorz Ganowicz, Przewodniczący Rady Miasta Poznania.

Z kolei radna Katarzyna Kretkowska dopytywała prezydenta o plany sprzedaży nieruchomości położonej przy ul. Reymonta, należącej do miasta.

Nie ma w tej chwili żadnych planów sprzedaży nieruchomości przy ul. Reymonta - odpowiedział Ryszard Grobelny, prezydent Poznania.

Rada Miasta Poznania ma wrócić do projekt uchwały (PU 994/13) w sprawie przystąpienia do sporządzenia miejscowego planu zagospodarowania przestrzennego "Park Kasprowicza" podczas kolejnej sesji (tym razem budżetowej), która odbędzie się w piątek, 20 grudnia. Do tego czasu urzędnicy muszą przygotować analizę dotyczącą zasadności przystąpienia do sporządzenia planu i stopnia zgodności przewidywanych rozwiązań z ustaleniami studium.


Komentarze (0)

Aktualności
R E K L A M A
Niezapominajka
25

maj

Park Wilsona
Kiermasz "Zielony Poznań"

28

maj

Szkoła Podstawowa nr 26 ul. Berwińskiego 2/4
Łazarski Festyn Rodzinny
- dmuchańce, wata cukrowa, loteria fantowa, kiermasz ciast, rękodzieła
w godz. 15:00-18:00

04

cze

do 07-06-2024
Międzynarodowe Targi Poznańskie
ITM - Innowacje, Technologie, Maszyny
Nauka dla gospodarki
"Modernlog" - Targi Logistyki Magazynowania i Transportu

08

cze

Rynek Łazarski
Kino plenerowe - "Moulin Rouge"

09

cze

Polska * Poznań * Łazarz
Wybory do Parlamentu Europejskiego

[ wszystkie ]

Komentarze
Ogłoszenia
Newsy na Twoją skrzynkę!
Zapisz się na listę mailingową:
Twój e-mail: