Portal lazarz.pl szanuje prywatność swoich czytelników i przetwarza tylko te dane osobowe, które są niezbędne do prawidłowego świadczenia usług informacyjnych jakie oferuje.
Strona wykorzystuje pliki cookies. Mogą Państwo określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w waszej przeglądarce.
Klikając poniższy przycisk zgadzają się Państwo na przetwarzanie zbieranych przez portal lazarz.pl danych osobowych w zakresie i na warunkach opisanych w naszej
Polityce Prywatności.
Wyrażenie zgody jest dobrowolne, ale może być konieczne w celu wykonania niektórych usług.

Zgoda

"Kolektyw Kąpielisko" chce przywrócić życie dawnej pływalni w Parku Kasprowicza - .:LAZARZ.PL->poznański portal dzielnicowy:. Łazarz w z@sięgu myszki
"Kolektyw Kąpielisko" chce przywrócić życie dawnej pływalni w Parku Kasprowicza
15-12-2013 00:36   Janusz Ludwiczak
"Kolektyw Kąpielisko", czyli grupa tworzona przez animatorów kultury zaprosiła w sobotę Łazarzan do Parku Kasprowicza, gdzie w ramach akcji "Karmiki pierniki" można było budować karmniki dla ptaków. Nie zabrakło barszczu, ciepłej herbaty i kawy a także pierników i innych świątecznych ciast. "Kolektyw Kąpielisko" chciałby na terenie nieczynnej już pływalni letniej w Parku Kasprowicza stworzyć ogród społeczny, warsztaty kulturalne, a nawet kino i scenę muzyczną.

Kolektyw "Kąpielisko" jest to grupa osób, które działały przy festiwalu Malta, zorganizowaliśmy Ogrody Łazarz, Jeżyce, Wilda, Śródka i Centrum. Chcemy zrobić coś razem w miejscu, w którym żyjemy. Jest nas ponad 25 osób - wśród których są m.in. architekt krajobrazu i pracownik biura konserwatora zabytków. Chcemy zaktywizować mieszkańców, dać im miejsce do działania, przestrzeń by spotkali się również poza własnymi domami. Chcemy stworzyć miejsce zarówno dla dzieci, młodzieży jak i osób starszych. Proponujemy stworzyć miejsce spotkań, warsztatów, zajęć z rękodzieła a także inkubator spotkań kulturalnych, w którym powstałoby miejsce na galerię sztuki dla młodych artystów. Chcemy ożywić miejsce, które jest zamknięte i niedostępne. Naszym celem jest danie przestrzeni non-profit, w którym nie będzie trzeba wydawać pieniędzy - wyjaśnia Aleksandra Dolczewska z "Kolektywu Kąpielisko".

"Kolektyw Kąpielisko" chciałby na terenie nieczynnej już pływalni letniej w Parku Kasprowicza stworzyć ogród społeczny, warsztaty kulturalne, a nawet kino i scenę muzyczną. Podobnie jak na festiwal teatralny Malta, który odbył się w czerwcu w pobliżu Klubu Osiedlowego "Krąg", na skwerze między blokami przy ul. Potockiej 39 i 41 powstał "Ogród Łazarz" również w Parku Kasprowicza miałby zostać stworzony ogród społeczny. Członkowie "Kolektywu Kąpielisko" chcą, by na terenie nieczynnej pływalni letniej można było hodować warzywa i zioła, a także odbywały się warsztaty i szkolenia z zakresu reciklingu, designu, rzemiosła, rękodzieła i architektury połączone z projekcjami filmowymi.


Komentarze (0)

Aktualności
Niezapominajka
27

maj

do 02-06-2020
Łazarz
31. Dni Łazarza
27.05-02.06.2020
ODWOŁANE w związku z wprowadzonym stanem epidemicznym związanym z koronawirusem

19

cze

do 20-06-2020
Międzynarodowe Targi Poznańskie
Salon optyczny

do 21-06-2020
Międzynarodowe Targi Poznańskie
"Memento" - targi funeralne

26

sie

do 27-08-2020
Międzynarodowe Targi Poznańskie
Targi mody

01

wrz

do 03-09-2020
Międzynarodowe Targi Poznańskie
"Salmed" - targi medyczne

[ wszystkie ]

Komentarze
Ogłoszenia
Newsy na Twoją skrzynkę!
Zapisz się na listę mailingową:
Twój e-mail: