Portal lazarz.pl szanuje prywatność swoich czytelników i przetwarza tylko te dane osobowe, które są niezbędne do prawidłowego świadczenia usług informacyjnych jakie oferuje.
Strona wykorzystuje pliki cookies. Mogą Państwo określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w waszej przeglądarce.
Klikając poniższy przycisk zgadzają się Państwo na przetwarzanie zbieranych przez portal lazarz.pl danych osobowych w zakresie i na warunkach opisanych w naszej
Polityce Prywatności.
Wyrażenie zgody jest dobrowolne, ale może być konieczne w celu wykonania niektórych usług.

Zgoda

Mieszkańcy zasiedli wspólnie przy długim stole w "Ogrodzie Łazarz" - .:LAZARZ.PL->poznański portal dzielnicowy:. Łazarz w z@sięgu myszki
Mieszkańcy zasiedli wspólnie przy długim stole w "Ogrodzie Łazarz"
02-07-2013 10:17   Janusz Ludwiczak
W poniedziałkowy wieczór w "Ogrodzie Łazarz", który powstał przy ul. Potockiej ustawiono ponad 25-metrowy stół, przy którym zasiedli mieszkańcy, uczestnicy Malta Festival i zaproszeni goście. Na tą okazję każdy przygotował własnoręcznie przygotowaną potrawę.

Od lutego w ramach projektu "Generator Malta", realizowanego przy okazji tegorocznego festiwalu teatralnego Malta na skwerze przy ul. Potockiej, pomiędzy budynkami pod numerem 39 i 41 powstawał "Ogród Łazarz". Celem projektu było stworzenie miejsca do integracji mieszkańców, w którym będzie można wypocząć, spotkać się przy wspólnej kawie a także wziąć udział w warsztatach czy wspólnie obejrzeć projekcie filmowe.

Cel ten udało się osiągnąć. Najpierw wspólnie wybrano lokalizację "Ogrodu Łazarz", później posadzono pierwsze krzewy i drzewa, następnie zbudowano siedziska z palet, a także zamalowano bazgroły i szpecące graffiti na fragmencie ściany garaży. W miejscu tym powstała tablica, na której można malować kredą.

W końcu w poniedziałkowy wieczór w "Ogrodzie Łazarz" pojawił się ponad 25-metrowy stół, przy którym zasiedli mieszkańcy, uczestnicy Malta Festival i zaproszeni goście. Na tą okazję każdy przygotował własnoręcznie przygotowaną potrawę. Były sałatki, chłodnik a także domowe ciasto.

Bardzo się cieszę, że mieszkańcy przyjęli nasze zaproszenie. Oto nam chodziło, żeby było to miejsce, gdzie można się spotkać i porozmawiać. Dużo pracy włożyliśmy w to, by być na dobrej stopie z mieszkańcami. Cieszę się, że udaje nam się zaprzyjaźnić i będziemy się tutaj spotykać również po festiwalu Malta - wskazuje Klaudia Lewczuk, koordynatorka Ogrodu Łazarz.

Muszę przyznać, że nie sądziłam, że po trzech miesiącach uda nam się osiągnąć taki cel. Przyszli nawet goście z zewnątrz, którzy nie wiedzieli o tym miejscu - powiedziała Katarzyna Mazurkiewicz, kurator projektu "Generator Malta".

A skąd pomysł zorganizowania "Ogrodu Łazarz". Przypomnijmy, że podobne miejsca powstały na Jeżycach, Wildzie, Śródce, Chwaliszewie i Placu Wolności.

Jestem społeczniczką. Pochodzę z Wrocławia. Osiem lat temu przyjechałam do Poznania z Nowego Jorku. Cały czas zachwyca mnie to miasto szczególnie Ostrów Tumski, który ma wiele ciekawych historii, to tutaj spoczywają królowie. Chciałam zrobić coś, co pozwoli mi na poznanie ludzi. Przez te ogrody chcieliśmy wyjść do mieszkańców. Od samego początku chcieliśmy robić coś razem, wtedy się poznajemy. Celem projektu było poznawanie się - uważa Katarzyna Mazurkiewicz, kurator projektu "Generator Malta".

"Ogród Łazarz" powstał docelowo na Malta Festival, jednak mają odbywać się tutaj różne spotkania dla mieszkańców.

Mam nadzieję, że "Ogród" będzie istniał dalej i będzie dalej miejscem spotkań. "Ogród Łazarz" to może być zewnętrzna część Klubu "Krąg". Myślimy, by organizować tutaj warsztaty dla dzieci, wernisaże czy koncerty muzyczne - przekonuje Janusz Heller, kierownik Klubu Osiedlowego "Krąg".


Komentarze (1)

03-07-2013 23:30:20
Magda
Pomysł może i dobry,ale oglądając zdjęcia trudno powiedzieć,że mieszkańcy licznie przybyli.Na krzesłach zasiedli organizatorzy i Heller.No i chyba wiało nudą co widać po twarzch uczestników.Z jednym oczywiście wyjątkiem.
Aktualności
Niezapominajka
18

lis

do 22-12-2023
Międzynarodowe Targi Poznańskie plac PeWuKi - Powszechnej Wystawy Krajowej
Poznański Jarmark Świąteczny

07

gru

do 10-12-2023
Międzynarodowe Targi Poznańskie
"Cavaliada" - Międzynarodowe Zawody Jeździeckie i Targi Sprzętu Jeździeckiego

13

gru

18:30
Szkoła Podstawowa nr 26 ul. Berwińskiego 2/4
61. sesja (zwyczajna) Rady Osiedla Św. Łazarz
► porządek obrad

15

gru

18:00
II Liceum Ogólnokształcące ul. Matejki 8/10
Charytatywny spektakl świąteczny na podstawie słynnej sztuki "Dziadek do orzechów"

17

gru

Szkoła Podstawowa nr 77 ul. Dmowskiego 50
Kiermasz świąteczny
• dekoracje i słodkości wykonane przez uczniów w godz. 14:00-17:00

[ wszystkie ]

Komentarze
Ogłoszenia
Newsy na Twoją skrzynkę!
Zapisz się na listę mailingową:
Twój e-mail: