Portal lazarz.pl szanuje prywatność swoich czytelników i przetwarza tylko te dane osobowe, które są niezbędne do prawidłowego świadczenia usług informacyjnych jakie oferuje.
Strona wykorzystuje pliki cookies. Mogą Państwo określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w waszej przeglądarce.
Klikając poniższy przycisk zgadzają się Państwo na przetwarzanie zbieranych przez portal lazarz.pl danych osobowych w zakresie i na warunkach opisanych w naszej
Polityce Prywatności.
Wyrażenie zgody jest dobrowolne, ale może być konieczne w celu wykonania niektórych usług.

Zgoda

Działacze PiS zbierają podpisy w obronie Parku Kasprowicza i ogródków działkowych przy Potockiej - .:LAZARZ.PL->poznański portal dzielnicowy:. Łazarz w z@sięgu myszki
Działacze PiS zbierają podpisy w obronie Parku Kasprowicza i ogródków działkowych przy Potockiej
07-09-2013 01:24   Janusz Ludwiczak
Przedstawiciele Prawa i Sprawiedliwości zbierają przy wejściu do nieczynnej pływalni letniej w Parku Kasprowicza podpisy sprzeciwiające się wybudowaniu wieżowców przy Arenie oraz przekształceniu ogródków działkowych przy ul. Potockiej w tereny mieszkaniowo-usługowe.

Zbierać podpisy dotyczące protestu związanego z tym, iż Prezydent Miasta i Miejska Pracownia Urbanistyczna planują przekształcić tereny "na Arenie", po byłym spalonym stadionie Energetyka w tereny budownictwa mieszkaniowego wielorodzinnego (wieżowce). Zbieramy także podpisy w sprawie protestu związanego z terenem ogródków działkowych im. Marii Curie Skłodowskiej przy ul. Kolejowej, Hetmańskiej, Dmowskiego i Potockiej. Prezydent planuje przemienić na tereny pod budownictwo mieszkaniowe - tłumaczy Lidia Dudziak, Radna Miasta Poznania, przewodnicząca Komitetu Terenowego nr 2 Prawa i Sprawiedliwości.

Nie ma naszej zgody na takie działanie. Teren Parku Kasprowicza jest przeznaczony na sport i rekreację, chcemy żeby taki pozostał. Podobnie jak z ogródkami działkowymi, mieszkańcy na nich wypoczywają, pielęgnują je, i nigdy nie było mowy o tym, aby te tereny oddać pod zabudowę mieszkaniową. Zarząd Ogrodu i użytkownicy nie zostali o tym poinformowani. Wręcz przeciwnie mieli zapewnienia, że ogródki te pozostaną. Zapraszam Państwa do aktywnego udziału w zbieraniu podpisów. Zapraszamy na Arenę - dodaje Lidia Dudziak.

Pierwszego dnia akcji działaczom PiS udało się zebrać ponad 150 podpisów.

Niedługo to nie będzie w ogóle zieleni. Jestem przeciwna, by w Parku Kasprowicza powstały bloki. Wydaje mi się, że podpalenie stadionu Energetyka było celowe, by powstały tutaj wieżowce - uważa Wanda Matuszewska, która podpisała się pod listą.

Wieżowce te kompletnie tutaj nie pasują, zniszczą one krajobraz. Na Łazarzu mamy kamienice. Gdzieś powinna być nowa architektura, ale bardziej pasuje ona na Nowym Mieście. Poza tym tutaj mamy park. Miałem kiedyś ogródek działkowy przy Potockiej. Możliwe, że wykorzystuje się wszelkie skrawki, ludzie chcą mieszkać blisko centrum, ale te ogródki jest to oaza zieleni - sądzi Przemysław Grajczyński.

Zebrane podpisy mają zostać przekazane Radzie Osiedla Św. Łazarz oraz Radzie Miasta Poznania.

Dziwna jest sytuacja, kiedy Rada Osiedla Św. Łazarz wystąpiła z wnioskiem o sporządzenie miejscowego planu zagospodarowania przestrzennego dla Parku Kasprowicza. Nagle okazuje się, w nowym studium teren przy Reymonta przeznaczony jest na mieszkaniówkę - wskazuje radna Lidia Dudziak.

Podpisy sprzeciwiające się wybudowaniu wieżowców przy Arenie oraz przekształceniu ogródków działkowych przy ul. Potockiej w tereny mieszkaniowo-usługowe działacze PiS będą zbierać jeszcze w sobotę w godz. 12:00-15:00 przy wejściu do nieczynnej pływalni letniej w Parku Kasprowicza.


Komentarze (0)

Aktualności
R E K L A M A
Niezapominajka
25

maj

Park Wilsona
Kiermasz "Zielony Poznań"

28

maj

Szkoła Podstawowa nr 26 ul. Berwińskiego 2/4
Łazarski Festyn Rodzinny
- dmuchańce, wata cukrowa, loteria fantowa, kiermasz ciast, rękodzieła
w godz. 15:00-18:00

04

cze

do 07-06-2024
Międzynarodowe Targi Poznańskie
ITM - Innowacje, Technologie, Maszyny
Nauka dla gospodarki
"Modernlog" - Targi Logistyki Magazynowania i Transportu

08

cze

Rynek Łazarski
Kino plenerowe - "Moulin Rouge"

09

cze

Polska * Poznań * Łazarz
Wybory do Parlamentu Europejskiego

[ wszystkie ]

Komentarze
Ogłoszenia
Newsy na Twoją skrzynkę!
Zapisz się na listę mailingową:
Twój e-mail: