Portal lazarz.pl szanuje prywatność swoich czytelników i przetwarza tylko te dane osobowe, które są niezbędne do prawidłowego świadczenia usług informacyjnych jakie oferuje.
Strona wykorzystuje pliki cookies. Mogą Państwo określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w waszej przeglądarce.
Klikając poniższy przycisk zgadzają się Państwo na przetwarzanie zbieranych przez portal lazarz.pl danych osobowych w zakresie i na warunkach opisanych w naszej
Polityce Prywatności.
Wyrażenie zgody jest dobrowolne, ale może być konieczne w celu wykonania niektórych usług.

Zgoda

"Ogród Łazarz" nabiera kolorów i życia. W połowie lipca odwiedzi go Agnieszka Holland - .:LAZARZ.PL->poznański portal dzielnicowy:. Łazarz w z@sięgu myszki
"Ogród Łazarz" nabiera kolorów i życia. W połowie lipca odwiedzi go Agnieszka Holland
08-06-2013 23:52   Janusz Ludwiczak
Najprawdopodobniej w połowie lipca słynna polska reżyser filmowa, teatralna i scenarzystka filmowa, Agnieszka Holland odwiedzi "Ogród Łazarz", który powstaje przy ul. Potockiej.

Przy ul. Potockiej, pomiędzy budynkami pod numerem 39 i 41 w ramach projektu "Generator Malta", realizowanego przy okazji tegorocznego festiwalu teatralnego Malta powstaje "Ogród Łazarz". Kwitną już w nim krzewy i kwiaty, które zostały posadzone na przełomie marca i kwietnia. Zbudowane zostały również siedziska z palet, a także zamalowano bazgroły i szpecące graffiti na fragmencie ściany garaży. Dzięki specjalnej farbie powstanie tutaj tablica, na której będzie można malować kredą.

"Ogród Łazarz" ma to być miejsce do integracji mieszkańców, w którym będzie można wypocząć, spotkać się przy wspólnej kawie a także wziąć udział w warsztatach czy wspólnie obejrzeć projekcie filmowe.

W połowie lipca "Ogród Łazarz" ma odwiedzić słynna polska reżyser filmowa, teatralna i scenarzystka filmowa, Agnieszka Holland.

Obecnie prowadzimy jeszcze rozmowy. Pani Agnieszka Holland ma przyjechać do Poznania w ramach projektu "Polska światłoczuła". Pani Agnieszce opowiadaliśmy o idei "Ogrodów", że wszędzie są ciekawi ludzie i lokalne społeczności, które mają swoje przestrzenie i ciekawą historię - powiedziała Katarzyna Mazurkiewicz, kurator projektu "Generator Malta".

Podobne ogrody powstają jeszcze w pięciu innych dzielnicach: na Wildzie (przy zbiegu ulic Fabrycznej i Przemysłowej), na Jeżycach (ul. Gorczyczewskiego/Jackowskiego), na Śródce (przy Rynku Śródeckim), na Chwaliszewie (obok KontenerArt) oraz na Placu Wolności.

Każdy ogród w danej dzielnicy ma swoją specyfikę. W pierwszym tygodniu festiwalu teatralnego Malta będziemy chcieli odwiedzić wszystkie te ogrody. Chcielibyśmy jednak, by nie było to w formie wycieczki do zoo. W rolę przewodnika wcielą się sami mieszkańcy, związany z daną dzielnicą - dodaje Katarzyna Mazurkiewicz, "Generator Malta".


Komentarze (1)

15-06-2013 00:05:19
płotek
i to ma być ogród ? lepiej jakby plac zabaw zrobili przy kolejowej na pasie zieleni
Aktualności
R E K L A M A
Niezapominajka
04

gru

do 06-12-2020
Międzynarodowe Targi Poznańskie
"Cavaliada" - Targi Sprzętu i Akcesoriów Jeździeckich
Festiwal Sztuki i Przedmiotów Artystycznych
ODWOŁANE

02

lut

do 05-02-2021
Międzynarodowe Targi Poznańskie
Targi Budma

11

lut

do 14-02-2021
Międzynarodowe Targi Poznańskie
"Gardenia" - Międzynarodowe Targi Ogrodnictwa i Architektury Krajobrazu

[ wszystkie ]

Komentarze
Ogłoszenia
Newsy na Twoją skrzynkę!
Zapisz się na listę mailingową:
Twój e-mail: