Portal lazarz.pl szanuje prywatność swoich czytelników i przetwarza tylko te dane osobowe, które są niezbędne do prawidłowego świadczenia usług informacyjnych jakie oferuje.
Strona wykorzystuje pliki cookies. Mogą Państwo określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w waszej przeglądarce.
Klikając poniższy przycisk zgadzają się Państwo na przetwarzanie zbieranych przez portal lazarz.pl danych osobowych w zakresie i na warunkach opisanych w naszej
Polityce Prywatności.
Wyrażenie zgody jest dobrowolne, ale może być konieczne w celu wykonania niektórych usług.

Zgoda

"Ogród Łazarz" nabiera kolorów i życia. W połowie lipca odwiedzi go Agnieszka Holland - .:LAZARZ.PL->poznański portal dzielnicowy:. Łazarz w z@sięgu myszki
"Ogród Łazarz" nabiera kolorów i życia. W połowie lipca odwiedzi go Agnieszka Holland
08-06-2013 23:52   Janusz Ludwiczak
Najprawdopodobniej w połowie lipca słynna polska reżyser filmowa, teatralna i scenarzystka filmowa, Agnieszka Holland odwiedzi "Ogród Łazarz", który powstaje przy ul. Potockiej.

Przy ul. Potockiej, pomiędzy budynkami pod numerem 39 i 41 w ramach projektu "Generator Malta", realizowanego przy okazji tegorocznego festiwalu teatralnego Malta powstaje "Ogród Łazarz". Kwitną już w nim krzewy i kwiaty, które zostały posadzone na przełomie marca i kwietnia. Zbudowane zostały również siedziska z palet, a także zamalowano bazgroły i szpecące graffiti na fragmencie ściany garaży. Dzięki specjalnej farbie powstanie tutaj tablica, na której będzie można malować kredą.

"Ogród Łazarz" ma to być miejsce do integracji mieszkańców, w którym będzie można wypocząć, spotkać się przy wspólnej kawie a także wziąć udział w warsztatach czy wspólnie obejrzeć projekcie filmowe.

W połowie lipca "Ogród Łazarz" ma odwiedzić słynna polska reżyser filmowa, teatralna i scenarzystka filmowa, Agnieszka Holland.

Obecnie prowadzimy jeszcze rozmowy. Pani Agnieszka Holland ma przyjechać do Poznania w ramach projektu "Polska światłoczuła". Pani Agnieszce opowiadaliśmy o idei "Ogrodów", że wszędzie są ciekawi ludzie i lokalne społeczności, które mają swoje przestrzenie i ciekawą historię - powiedziała Katarzyna Mazurkiewicz, kurator projektu "Generator Malta".

Podobne ogrody powstają jeszcze w pięciu innych dzielnicach: na Wildzie (przy zbiegu ulic Fabrycznej i Przemysłowej), na Jeżycach (ul. Gorczyczewskiego/Jackowskiego), na Śródce (przy Rynku Śródeckim), na Chwaliszewie (obok KontenerArt) oraz na Placu Wolności.

Każdy ogród w danej dzielnicy ma swoją specyfikę. W pierwszym tygodniu festiwalu teatralnego Malta będziemy chcieli odwiedzić wszystkie te ogrody. Chcielibyśmy jednak, by nie było to w formie wycieczki do zoo. W rolę przewodnika wcielą się sami mieszkańcy, związany z daną dzielnicą - dodaje Katarzyna Mazurkiewicz, "Generator Malta".


Komentarze (1)

15-06-2013 00:05:19
płotek
i to ma być ogród ? lepiej jakby plac zabaw zrobili przy kolejowej na pasie zieleni
Aktualności
R E K L A M A
Niezapominajka
25

maj

do 30-05-2023
Łazarz
33. Dni Łazarza
►WIĘCEJ: www.33dni.lazarz.pl

30

maj

do 02-06-2023
Międzynarodowe Targi Poznańskie
"ITM Industry Europe 2023" - Przemysł Ery Cyfrowej
Targi Logistyki Magazynowania i Transportu
Salon: Bezpieczeństwo Pracy w Przemyśle

01

cze

Szkoła Podstawowa nr 33 / 33 LO ul. Wyspiańskiego 27
Bieg przez Wielką Brytanię im.M. Zawiei
w godz. 15:00-19:00

02

cze

17:00
Młodzieżowy Dom Kultury nr 3 ul. Jarochowskiego 1
III Piknik Łazarski

03

cze

09:00
Szkoła Podstawowa nr 10 ul. Jarochowskiego (przy Ściegiennego)
XVI Turniej Charytatywny im. Macieja Zawiei

[ wszystkie ]

Komentarze
Ogłoszenia
Newsy na Twoją skrzynkę!
Zapisz się na listę mailingową:
Twój e-mail: