Portal lazarz.pl szanuje prywatność swoich czytelników i przetwarza tylko te dane osobowe, które są niezbędne do prawidłowego świadczenia usług informacyjnych jakie oferuje.
Strona wykorzystuje pliki cookies. Mogą Państwo określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w waszej przeglądarce.
Klikając poniższy przycisk zgadzają się Państwo na przetwarzanie zbieranych przez portal lazarz.pl danych osobowych w zakresie i na warunkach opisanych w naszej
Polityce Prywatności.
Wyrażenie zgody jest dobrowolne, ale może być konieczne w celu wykonania niektórych usług.

Zgoda

Po bankach, salonach sukien ślubnych i sex-shopach przyszedł czas na lombardy - .:LAZARZ.PL->poznański portal dzielnicowy:. Łazarz w z@sięgu myszki
Po bankach, salonach sukien ślubnych i sex-shopach przyszedł czas na lombardy
14-07-2015 08:48   Janusz Ludwiczak
Czy po Bankowej, Ślubnej ulica Głogowska stanie się teraz "Lombardową"? W miejscu sklepów przy głównej arterii dzielnicy pojawia się coraz więcej lombardów i punktów oferujących pożyczki pod zastaw.

W połowie kwietnia informowaliśmy, że z głównej ulicy Łazarza wyprowadziły się trzy placówki bankowe: SKOK Jaworzno, bank BGŻ i City Bank Handlowy. Przy Głogowskiej nadal sporo lokali świeci pustkami, a na drzwiach znajdziemy napis "Lokal do wynajęcia".

Głogowska jak widać straciła swój handlowy i niegdyś reprezentacyjny charakter. W miejscu sklepów pojawiają się już nie tylko sex shopy z kinem erotycznym czy salony gier, ale także lombardy i punkty oferujące pożyczki pod zastaw.

Jeszcze pod koniec lat 90. ulica Głogowska tętniła życiem. Jeszcze do niedawna sklepiki spożywcze, drogeryjne z ubraniami czy kawiarnie zastępowały banki i centra finansowo-kredytowe. Do historii przeszły już kawiarnie i cukiernie Hortex, Regionalna i Dobski, które przez przynajmniej dwie dekady funkcjonowały przy ul. Głogowskiej.

Miasto powinno udzielać ulg lub dopłat tym osobom, które zdecydują się na otwieranie sklepów, w tych miejscach. Władze powinny prowadzić politykę zmierzającą do graniczenia na jednej przestrzeni liczby banków. Tu potrzeba aktywnej polityki państwa i samorządu. Z pewnością rynek sam tego problemu nie rozwiąże. Ważna jest też zmiana zwyczajów konsumentów. W wielu krajach świadomi konsumenci celowo wybierają małe lokalne sklepiki – wskazuje socjolog dr hab. prof. Krzysztof Podemski.

Doraźne działania, które na teraz mogą spowodować, że zacznie się trochę się zmieniać charakter tej ulicy to między innymi mała architektura i zieleń, ale również wspieranie takich inicjatyw jak Otwarta Strefa Kultury, która może sprawić, że ożyją pustostany. Odbywające się w nich wystawy, imprezy kulturalne czy wernisaże mogą sprawić, że wzrośnie zainteresowanie ulicy Głogowskiej. Zwróćmy uwagę co dzieję się na Jeżycach. Mimo wielu problemów od jakiegoś czasu zaczyna odradzać się ulica Dąbrowskiego, pojawiają się nowe punkty gastronomiczne, na Rynku Jeżyckim organizowane były spektakle teatralne. Dobrym przykładem jest ulica Kościelna, na której pojawiły się lodziarnie. Jeżyce przeżywają mały renesans – przekonuje wiceprezydent Mariusz Wiśniewski.


Aktualności
R E K L A M A
Niezapominajka
20

wrz

do 22-09-2024
Międzynarodowe Targi Poznańskie
"Retro Motor Show" - Targi Pojazdów Zabytkowych

25

wrz

do 27-09-2024
Międzynarodowe Targi Poznańskie
Targi "Polagra"

27

wrz

do 29-09-2024
Międzynarodowe Targi Poznańskie
Targi "Smaki Regionów"

28

wrz

do 29-09-2024
Międzynarodowe Targi Poznańskie
Targi mieszkaniowe, domów i nieruchomości

03

paź

do 06-10-2024
Międzynarodowe Targi Poznańskie
Targi kamperów, przyczep kempingowych i sprzętu biwakowego
Targi sprzętu pływającego i sportów wodnych

[ wszystkie ]

Ogłoszenia
Newsy na Twoją skrzynkę!
Zapisz się na listę mailingową:
Twój e-mail: