Portal lazarz.pl szanuje prywatność swoich czytelników i przetwarza tylko te dane osobowe, które są niezbędne do prawidłowego świadczenia usług informacyjnych jakie oferuje.
Strona wykorzystuje pliki cookies. Mogą Państwo określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w waszej przeglądarce.
Klikając poniższy przycisk zgadzają się Państwo na przetwarzanie zbieranych przez portal lazarz.pl danych osobowych w zakresie i na warunkach opisanych w naszej
Polityce Prywatności.
Wyrażenie zgody jest dobrowolne, ale może być konieczne w celu wykonania niektórych usług.

Zgoda

Zrewitalizowano Głogowską - pojawiły się ławki, krzewy, drzewa i stojaki rowerowe - .:LAZARZ.PL->poznański portal dzielnicowy:. Łazarz w z@sięgu myszki
Zrewitalizowano Głogowską - pojawiły się ławki, krzewy, drzewa i stojaki rowerowe
10-11-2014 07:40   Janusz Ludwiczak
Dobiegły końca prace związane z zagospodarowaniem zielenią i elementami małej architektury skwerów na ulicy Głogowskiej. Do końca października ławki i zieleń powinny pojawić się przy Dworcu Zachodnim, ul. Strusia oraz na dwóch skwerach przy skrzyżowaniu ulic Głogowskiej i Hetmańskiej.

Na początku września Zarząd Dróg Miejskich rozstrzygnął przetarg na zagospodarowanie zielenią i elementami małej architektury skwerów na ulicy Głogowskiej w Poznaniu zlokalizowanych przy Dworcu Zachodnim, ul. Strusia, ul. Sielskiej oraz skrzyżowaniu ul. Hetmańskiej i Chociszewskiego wraz z dwuletnią pielęgnacją. Do przetargu stanęły trzy firmy. Najkorzystniejszą ofertę złożył Zakład Kształtowania Zieleni "Gardens" z Promnic w gminie Owińska, prowadzony przez Grzegorza Sobolewskiego proponując cenę 316 222,59 zł brutto.

Prace związane z zagospodarowaniem zielenią i elementami małej architektury skwerów na głównej ulicy Łazarza ruszyły 1 października.

Prace przed budynkiem Dworca Zachodniego będą obejmować remont murków z piaskowca oraz wprowadzenie drewnianych siedzisk. Celem działań jest stworzenie przyjaznej przestrzeni dla pieszych. Po zakończeniu prac, nie będzie już możliwe parkowanie samochodów po prawej stronie od wejścia do Dworca Zachodniego. Naszym celem jest uporządkowanie przestrzeni pasa drogowego, stworzenie estetycznych, miłych miejsc do wypoczynku. Prace na skwerze przy ul. Strusia będą polegały na uzupełnieniu zielenią przestrzeni pod drzewami oraz wprowadzeniu elementów małej architektury. Z kolei realizacja prac na skwerze Chociszewskiego przewidziana jest w tym roku tylko w zakresie robót przygotowawczych i ziemnych. Pozostały zakres związany z zagospodarowaniem zielenią i elementami małej architektury (ławki, kosze na śmieci, stojaki rowerowe) zaplanowano w 2015 r. ze środków Rady Osiedla Św. Łazarz - informował Zarząd Dróg Miejskich.

W ramach inwestycji na ulicy Głogowskiej - przed Dworcem Zachodnim, przy zbiegu z ul. Strusia oraz na dwóch skwerach przy skrzyżowaniu ulic Głogowskiej i Hetmańskiej (pomiędzy Chociszewskiego i Hetmańską oraz przy os. Hetmańskim) zasadzone zostały nowe kwiaty, krzewy, drzewa i inne rośliny, zamontowano ławki, kosze na śmieci i stojaki na rower. Najbardziej efektownie prezentuje się skwer pomiędzy ulicami Chociszewskiego i Hetmańską. Tak jak we Wrocławiu piesi mogą w końcu spocząć wracając z zakupami główną ulicą dzielnicy.

Rewitalizacja ulicy Głogowskiej kosztowała ponad 300 tysięcy złotych. Środki te pochodzą z budżetu miasta, dzięki staraniom Komisji Rewitalizacji Rady Miasta Poznania oraz z budżetu Rady Osiedla Św. Łazarz. W przyszłym roku ulica Głogowska ma wzbogacać się o kolejne elementy małej architektury i zieleni. Na ten cel łazarski samorząd pomocniczy przekazał w ramach budżetu na 2015 rok 79 tysięcy złotych.


Komentarze (13)

27-11-2014 23:28:58
piter
To jest raczej pierwszy mały nieśmiały kroczek w dobrym kierunku. Ale rewitalizacja to za duże słowo. Dla ogólnego odbioru ulicy nie za wiele to zminiło. Idąc Głogowską dalej ma się wrażenie że to betonowa ulica bez zieleni. Jedyne co może poprawić stan wizualny tej ulicy to nasadzenia drzew wzdłuż brzegu chodnika. I proszę nie szukać wymówek że infrastruktura podziemna nie pozwala. Jakoś w Paryżu, Madrycie Barcelonie Londynie nie przeszkadza. Każda duża ulica jest obsadzona z 2 stron dużymi drzewami niejednokrotnie podwójnym szpalerem drzew. Co gazu prądu i wody nie mają.
11-11-2014 19:57:00
Emeryt
Widzę że PODATNIK jest zwolennikiem programu p.Kononowicza. Najlepiej żeby nie było niczego. Proszę się przejechać na wycieczkę , chociaż do Wrocławia.Podobne ławki przy ulicach i mieszkańcy odpoczywający na nich. W innych rejonach Poznania takie ławki funkcjonują i nikt nie żąda ich likwidacji/ 23 lutego, Libelta,Przybyszewskiego.
11-11-2014 18:26:21
Wiciu
Super ! Razi mnie tylko brak koszy na śmieci . Polecam STRAŻY MIEJSKIEJ i Policji więcej patroli , bo szkoda wydanych pieniedzy . A i ciekawe jak Pani od dokarmiania gołąbków , pogodziła się ze zmianą miejscówki dla latających pupili ;) ?
10-11-2014 23:08:40
Magda
Byłam dziś dwukrotnie przy Strusia, widziałam młodych ludzi, jeden rozmawiał przez telefon, drugi pisał coś w notesie. Nie ma ławek źle, są ławki też jest źle. Zanim zaczniecie narzekać zobaczcie jak jest w innych miastach.
10-11-2014 22:24:37
JS
@Podatnik, dokładnie! Sam robiłem late rundki wokół placu zabaw na Arenie, bo nie było żadnego miejsca, żeby usiąść i spokojnie popilnować dzieciaki. Podobnie jest w Parku Wilsona. Nawet dziś, przy chłodnej pogodzie większość ławek była zajęta tak ich mało. Przy Strusia bezdomni dziś urządzili sobie na tym nędznym skwerku piknik. Podobnie jak w piątek na lejku.
10-11-2014 22:03:06
Podatnik
Protestuję, protestuję i jescze raz protestuję! To bezsensowne wydawanie pieniędzy podatników. Kto ma siedzieć na tej dłuuuuuugiej ławce przy skrzyżowaniu Hetmańsiej i Głogowskiej? Przy skrzyżowaniu, które należy do najbardziej głośnych i ruchliwych przy Głogowskiej, gdzie największa emisja spalin, a ci którzy czekają na tramwaj i tak mają ławki na przystanku i tam oczekują tramwaju. Wybierzcie się Panowie Radni do parku Kasprowicza (czyli na Arenę) i zobaczcie jak tam jest mało ławek i jakie jest na nie faktyczne zapotrzebowanie. Bo te z Areny są fatalne - wyjąctkowo niewygodne i nieładne. Tam by się przydały takie dłuuuuugie nowe wygodne ławki na górce, gdzie jest największe nasłonecznienie, przy placu zabaw i w wielu, wielu innych miejscach. Od siedzenia na ławkach jest park a nie pełna spalin ulicza!!! Poza tym, ławki na ulicach i skwerkach - to będzie raj dla pijących alkohol, czego dowodem jest ta sfotografowana butelka przy Strusi/ Glogowska. Innym dowodem bezmyślengo postawienia takich ławek jest skwerek zwany lejkiej Łazarskim, który jest prawdziwym lejkiem dla psów i pijaków, a także miejsceem przebywania osób nietrzeżwych.
10-11-2014 11:08:18
JS
Janusz, użyłeś Photoshopa do wymazania koszy na śmieci? Bo nie wierzę, że ktoś może być takim IDIOTĄ, że nie pomyślał o pojemnikach przy ławkach. Szkoda, że nie ma zdjęć z dzisiejszego ranka :) Przy Strusia pobojowisko.
10-11-2014 10:35:08
yhym
Przydałoby się też wymieć te śmietnik aby dopełnić ten ładny obraz! :)
10-11-2014 10:24:40
TOMI
A bambusy podtrzymujce rośliny przy transporcie zdejmuje się po posadzeniu - wielki błąd w sztuce ogrodniczej - gdzie był inspektor nadzoru?
10-11-2014 09:50:12
De.
Z tymi gołębiami to przegina.
10-11-2014 09:15:39
tonny
Mi się podoba, w końcu ulica Głogowska przypomina europejską arterię. Pewnie znajdzie się sporo osób, którzy stwierdzą, że ławki przyciągną pijaczków. W takim razie polecam wam wycieczkę do Gdańska, Krakowa, Bydgoszczy, Wrocławia czy już nie wspomnę o Berlinie czy Londynie. Tam ławki na ulicy to normalność!
10-11-2014 09:00:02
es
Ale ładnie!!!, oby było to utrzymywane z głową, bo kosztowało naprawdę ciężkie pieniądze
10-11-2014 08:32:04
Hania
Bardzo ladnie, podoba mi sie tylko te butelki juz sie walaja, to jest jakas choroba albo poprostu ci co smiecia maja tak samo we wlasnym domu. Lazarskie/poznanskie rojbry, zyndry i flejtuchy co to juz niczego w zyciu sie nie naucza.
Aktualności
Niezapominajka
18

lis

do 22-12-2023
Międzynarodowe Targi Poznańskie plac PeWuKi - Powszechnej Wystawy Krajowej
Poznański Jarmark Świąteczny

07

gru

do 10-12-2023
Międzynarodowe Targi Poznańskie
"Cavaliada" - Międzynarodowe Zawody Jeździeckie i Targi Sprzętu Jeździeckiego

13

gru

18:30
Szkoła Podstawowa nr 26 ul. Berwińskiego 2/4
61. sesja (zwyczajna) Rady Osiedla Św. Łazarz
► porządek obrad

15

gru

18:00
II Liceum Ogólnokształcące ul. Matejki 8/10
Charytatywny spektakl świąteczny na podstawie słynnej sztuki "Dziadek do orzechów"

17

gru

Szkoła Podstawowa nr 77 ul. Dmowskiego 50
Kiermasz świąteczny
• dekoracje i słodkości wykonane przez uczniów w godz. 14:00-17:00

[ wszystkie ]

Komentarze
Ogłoszenia
Newsy na Twoją skrzynkę!
Zapisz się na listę mailingową:
Twój e-mail: