Portal lazarz.pl szanuje prywatność swoich czytelników i przetwarza tylko te dane osobowe, które są niezbędne do prawidłowego świadczenia usług informacyjnych jakie oferuje.
Strona wykorzystuje pliki cookies. Mogą Państwo określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w waszej przeglądarce.
Klikając poniższy przycisk zgadzają się Państwo na przetwarzanie zbieranych przez portal lazarz.pl danych osobowych w zakresie i na warunkach opisanych w naszej
Polityce Prywatności.
Wyrażenie zgody jest dobrowolne, ale może być konieczne w celu wykonania niektórych usług.

Zgoda

Były parasole są garnitury, w miejscu odzieżowego - sex shop. Jak zmienia się charakter Głogowskiej - .:LAZARZ.PL->poznański portal dzielnicowy:. Łazarz w z@sięgu myszki
Były parasole są garnitury, w miejscu odzieżowego - sex shop. Jak zmienia się charakter Głogowskiej
30-07-2013 16:07   Janusz Ludwiczak
Jeszcze niedawno przy ul. Głogowskiej 91 znajdował się mały zakład naprawy parasoli i usług kaletniczych, który działał przez ponad 50 lat. W jego miejscu otwarty został sklep z garniturami. 350 metrów dalej pod numerem 71 mieścił się sklep z odzieżą dla osób w rozmiarze XXL, teraz działa tam sex shop z kinem erotycznym.

Do historii przeszły już kawiarnie i cukiernie Hortex, Regionalna i Dobski, które przez przynajmniej dwie dekady funkcjonowały przy ul. Głogowskiej. Z kolei na narożniku ulicy Głogowskiej i Rynku Łazarskiego obecnie znajduje się bank, choć jeszcze dziesięć lat temu mieściła się słynna piekarnia Kamiński. Idąc ulicą Głogowską można było poczuć zapach świeżego chleba i bułek.

Na początku maja pisaliśmy, że po 52 latach zlikwidowany został zakład naprawy parasoli i usług kaletniczych. Rodzinną firmę, przekazywaną z pokolenia na pokolenie w końcu zabił kryzys i zalew taniej tandety z Chin. Naprawa parasoli i torebek okazała się nieopłacalna. Niedawno otwarty został tam sklep z garniturami.

Z kolei 350 metrów obok, pod numerem 71 mieścił się sklep z odzieżą dla osób w rozmiarze XXL, teraz działa tam sex shop z kinem erotycznym. O dziwno przy ul. Głogowskiej (w pobliżu ul. Gąsiorowskich) mieści się już inny sex shop.

Ulica Głogowska jeszcze pod koniec lat 90. tętniła życiem. Dziś sklepiki spożywcze, drogeryjne z ubraniami czy kawiarnie zastąpiły banki i centra finansowo-kredytowe. Sporo lokali świeci pustkami, a na drzwiach znajdziemy napis "Lokal do wynajęcia". Najemcy wolą otwierać sklepy w centrach i galeriach handlowych. Niestety główna ulica Łazarza traci coraz bardziej swój handlowy i niegdyś reprezentacyjny charakter.


R E K L A M A

Komentarze (1)

30-07-2013 21:43:15
Carlos
Cóż znak naszych czasów, niech zbudują jeszcze kilka centr handlowych w centrum - zresztą już to nastąpiło - centrum przy dworcu i następne planowane przy Hetmańskiej i ulicę Głogowską z jej jakimikolwiek sklepami, które się za pare lat ostaną będziemy mogli zaliczyć do ulic tylko o znaczeniu dojazdowym do centrum i tych molochów, które zrestą i tak będą swiecic pustkami - zresztą widać to juz po samej Panoramie na Góreckiej ile butików ubyło oby tak dalej nasi kochani Radni bezradni. I tak za parę lat obudzimy się w mieście szarym z samymi sieciówkami typu Biedronka, żabka, itp plus kilkanaście centr handlowych nie wiadomo komu potrzebnych. Jedynym myslę może ratunkiem dla Głogowskiej jest zainwestowanie w rynek łazarski i przerobienie go w jakiś sposób na schludne zadbane miejsce np dodatkowo ze zdrową ekologiczną żywnością plus jakieś inne atrakcje, to przyciągnęlo by ludzi do tego miejsca, na czym zyskałą by też ul Głogowska
Aktualności
R E K L A M A
Niezapominajka
22

mar

16:30
Klub Osiedlowy "Krąg" ul. Dmowskiego 37
"Entlik Pętlik Wiosny Pamiętnik" - spektakl Teatru Mozaika dla dzieci

16:30
Klub Osiedlowy "Krąg" ul. Dmowskiego 37
"Z Przyrodą Za Pan Brat"- międzypokoleniowe warsztaty przyrodnicze
Obowiązują zapisy mailowe: wysockiwoj@gmail.com

29

mar

16:30
Klub Osiedlowy "Krąg" ul. Dmowskiego 37
"Z Przyrodą Za Pan Brat"- międzypokoleniowe warsztaty przyrodnicze
Obowiązują zapisy mailowe: wysockiwoj@gmail.com

30

mar

do 02-04-2023
Międzynarodowe Targi Poznańskie
"Poznań Motor Show" - targi motoryzacyjne

14

kwi

do 16-04-2023
Międzynarodowe Targi Poznańskie
"Poznań Run Sport" - targi sportowe

[ wszystkie ]

Komentarze
Ogłoszenia
Newsy na Twoją skrzynkę!
Zapisz się na listę mailingową:
Twój e-mail: