Portal lazarz.pl szanuje prywatność swoich czytelników i przetwarza tylko te dane osobowe, które są niezbędne do prawidłowego świadczenia usług informacyjnych jakie oferuje.
Strona wykorzystuje pliki cookies. Mogą Państwo określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w waszej przeglądarce.
Klikając poniższy przycisk zgadzają się Państwo na przetwarzanie zbieranych przez portal lazarz.pl danych osobowych w zakresie i na warunkach opisanych w naszej
Polityce Prywatności.
Wyrażenie zgody jest dobrowolne, ale może być konieczne w celu wykonania niektórych usług.

Zgoda

Działająca od 11 lat księgarnia techniczna na Głogowskiej przeszła do historii - .:LAZARZ.PL->poznański portal dzielnicowy:. Łazarz w z@sięgu myszki
Działająca od 11 lat księgarnia techniczna na Głogowskiej przeszła do historii
28-10-2014 07:25   Janusz Ludwiczak
Istniejąca od 2003 roku księgarnia "Technik" przy ul. Głogowskiej, należąca do Domu Książki została zlikwidowana.

"Nic nie może wiecznie trwać" - śpiewała w swojej piosence Anna Jantar. Podobnie stało się w przypadku kolejnej księgarni na ulicy Głogowskiej, która została zlikwidowana.

Księgarnia techniczno-ekonomiczna "Technik" przy ul. Głogowskiej 41(na przeciwko Parku Wilsona) istniała od 2003 r. W swojej ofercie miała nie tylko książki z dziedziny techniki, informatyki, prawa czy beletrystyki, ale również sprzedawała akcesoria biurowe i papiernicze.

Do historii przeszedł również sam Dom Książki, który powstał w latach 70. 5 grudnia 1975 r. otwarto gmach księgarni przy ul. Gwarnej. Tłumy poznaniaków chciały zobaczyć nie tylko nowy, modernistyczny budynek zaprojektowany przez Bogdana Bednarka i Zygmunta Łomskiego, ale kupić książki w atrakcyjnych cenach.

Dom Książki był również organizatorem słynnej "Majówki z książką", która od 1987 roku przez prawie 20 lat odbywała się przed Areną.


Aktualności
R E K L A M A
Niezapominajka
27

lip

21:45
Rynek Łazarski
"Best of Animator" - pokaz filmu "Ruben Brandt, kolekcjoner" (reż. Milorad Krstić, Węgry 2018) w ramach Łazarskiego Przeglądu Filmowego

09

sie

16:30
Park Wilsona
XXIV Światowy Przegląd Folkloru INTEGRACJE - Warsztaty haftu koralikowego

18:00
Park Wilsona Muszla Koncertowa
Koncert inauguracyjny "Biesiada Ludowa" - XXIV Światowy Przegląd Folkloru INTEGRACJE 2024

10

wrz

do 13-09-2024
Międzynarodowe Targi Poznańskie
"Drema" - Międzynarodowe Targi Maszyn, Narzędzi i Komponentów dla Przemysłu Drzewnego i Meblarskiego

20

wrz

do 22-09-2024
Międzynarodowe Targi Poznańskie
"Retro Motor Show" - Targi Pojazdów Zabytkowych

[ wszystkie ]

Ogłoszenia
Newsy na Twoją skrzynkę!
Zapisz się na listę mailingową:
Twój e-mail: