Portal lazarz.pl szanuje prywatność swoich czytelników i przetwarza tylko te dane osobowe, które są niezbędne do prawidłowego świadczenia usług informacyjnych jakie oferuje.
Strona wykorzystuje pliki cookies. Mogą Państwo określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w waszej przeglądarce.
Klikając poniższy przycisk zgadzają się Państwo na przetwarzanie zbieranych przez portal lazarz.pl danych osobowych w zakresie i na warunkach opisanych w naszej
Polityce Prywatności.
Wyrażenie zgody jest dobrowolne, ale może być konieczne w celu wykonania niektórych usług.

Zgoda

Szydełkując, grając na gitarze i wspólnie śpiewając wspierali mieszkańców Stolarskiej 2 {WIDEO} - .:LAZARZ.PL->poznański portal dzielnicowy:. Łazarz w z@sięgu myszki
Szydełkując, grając na gitarze i wspólnie śpiewając wspierali mieszkańców Stolarskiej 2 {WIDEO}
14-09-2012 20:27   Janusz Ludwiczak
Powstała Koalicja dla Mieszkańców Stolarskiej. W czwartek przed kamienicą pod numerem 2 najpierw odbyła się obrona prac licencjackich, a później członkinie Koła Gospodyń Miejskich przez trzy godziny szydełkowały i robiły na drutach.

Koalicja dla Mieszkańców Stolarskiej to akcja solidarnościowa zainicjowana przez mieszkańców Poznania, środowiska artystyczne, lokatorskie, akademickie i społeczno-polityczne. Ma ona na celu wspieranie lokatorów kamienicy przy ul. Stolarskiej 2.

Każdy z nas robi codziennie setki rzeczy, niektórych z nich nie trzeba robić w domu, a można je zrobić tutaj na Stolarskiej. Odbyły się tutaj już obrony prac licencjackich, koło gospodyń miejskich szydełkuje i robi na drutach. Tymi drobnymi gestami pokazujemy mieszkańcom kamienicy przy Stolarskiej, że nie są sami. Chcemy panu Piotrowi Ś. i właścicielom kamienicy pokazać, że lokatorzy nie mogą być tak traktowani. Na Stolarskiej będą odbywały się koncerty, debaty na temat polityki mieszkaniowej czy warsztaty jogi - mówi Kacper Pobłocki, Koalicja dla Mieszkańców Stolarskiej.

Na początek działalności Koalicji dla Mieszkańców Stolarskiej przygotowany został apel o solidarność z lokatorami, pod którym podpisało się ponad 600 osób, m.in. prof. Zygmunt Bauman (Emeritus Professor of Sociology, University of Leeds, Wielka Brytania), prof. David Harvey, prof. Saskia Sassen, prof. Mike Davis, prof. Neil Smith, Jacek Żakowski z tygodnika "Polityka", Roman Kurkiewicz - redaktor naczelny "Przekroju", Ewa Wójciak z Teatru Ósmego Dnia, dr hab. Maciej Kurak z Uniwersytet Artystyczny, socjolog dr hab. prof. Krzysztof Podemski z Uniwersytetu im. Adama Mickiewicza, dr Hanna Grzeszczuk-Brendel z Wydziału Architektury Politechniki Poznańskiej, Janusz Pazder - historyk sztuki, Andrzej Białas i Lech Mergler z zarządu Stowarzyszenia My Poznaniacy, miejscy radni: Szymon Szynkowski vel Sęk i Mariusz Wiśniewski, a także Krystian Legierski - radny miasta Stołecznego Warszawa, Edward Pasewicz - poeta, Janiszewski - dziennikarz Radia TOK FM czy dr Andreas Billert.

W środę na ulicy Stolarskiej podczas happeningu "Strefa wolna od Śruby" powstała linia, symbolizująca granicę zbliżania się do kamienicy pod numerem 2, której nie może przekraczać Piotr Ś., zarządca budynku.

W czwartek, w samo południe przed kamienicą przy Stolarskiej 2 odbyła się obrona prac licencjackich. Dwie studentki antropologii - Aleksanda Kumowska i Aleksandra Pokrątka obroniły się z wynikiem bardzo dobrym.

Popołudniu swoją działalność zainaugurowało Koło Gospodyń Miejskich, podczas którego kilka kobiet wspólnie szydełkowało, koronkowało i robiło na drutach.

Na zakończenie czwartkowej akcji wszyscy wspólnie zaśpiewali piosenki m.in. "Czerwone jabłuszko", "Chodź pomaluj mój świat", "Szła Dzieweczka" czy "Jedyne co mam" przy rytmach grającej na gitarze Dorota Bonk-Hammermeister z Rady Osiedla Wilda.

ZOBACZ WIDEO w niższej jakości (dla wolniejszego łącza)


R E K L A M A

Komentarze (5)

29-11-2012 09:20:38
adonis
Tylko lokatorów zabrakło!!!!!!!!!!!!1
15-09-2012 18:51:54
Stolarska 2
Dziekujemy :)
15-09-2012 00:25:28
Hania
Super ! I o to chodzi, nie dac sie Lokatorzy !!! Moje serce jest z Wami !
14-09-2012 22:31:56
prof. dr hab. Krzysztof Kwaśniewski
Solidaryzuję się całym sercem z tą akcją, z jej uczestnikami i z prześladowanymi nieludzko lokatorami. I pragnę bardzo, aby coraz więcej takich objawów niegodzenia się na utrwalanie takiego "porządku" doprowadziło w mojej Ojczyźnie wreszcie do pełnego zrozumienia zasady, że własność jest dla ludzi, a nie ludzie dla własności i że wolność od krzywd jest ważniejsza, niż wolność do krzywdzenia.
14-09-2012 22:26:36
POZnan*
Śruba do Castoramy na dział narzędzia !!!
Aktualności
R E K L A M A
Niezapominajka
23

kwi

do 25-04-2024
Międzynarodowe Targi Poznańskie
Międzynarodowe Targi Energetyki
"GreenPower" - Międzynarodowe Targi Energii Odnawialnej
"Instalacje" - Międzynarodowe Targi Instalacyjne
"Sawo" - Międzynarodowe Targi Ochrony Pracy, Pożarn

12

maj

Łazarz
Wybory osiedlowe - wybory do Rady Osiedla Św. Łazarz
w godz. 7:00-21:00

25

maj

Park Wilsona
Kiermasz "Zielony Poznań"

04

cze

do 07-06-2024
Międzynarodowe Targi Poznańskie
ITM - Innowacje, Technologie, Maszyny
Nauka dla gospodarki
"Modernlog" - Targi Logistyki Magazynowania i Transportu

09

cze

Polska * Poznań * Łazarz
Wybory do Parlamentu Europejskiego

[ wszystkie ]

Komentarze
Ogłoszenia
Newsy na Twoją skrzynkę!
Zapisz się na listę mailingową:
Twój e-mail: