Portal lazarz.pl szanuje prywatność swoich czytelników i przetwarza tylko te dane osobowe, które są niezbędne do prawidłowego świadczenia usług informacyjnych jakie oferuje.
Strona wykorzystuje pliki cookies. Mogą Państwo określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w waszej przeglądarce.
Klikając poniższy przycisk zgadzają się Państwo na przetwarzanie zbieranych przez portal lazarz.pl danych osobowych w zakresie i na warunkach opisanych w naszej
Polityce Prywatności.
Wyrażenie zgody jest dobrowolne, ale może być konieczne w celu wykonania niektórych usług.

Zgoda

Mieszkańcy Stolarskiej 2 zabarykadowali się w kamienicy - .:LAZARZ.PL->poznański portal dzielnicowy:. Łazarz w z@sięgu myszki
Mieszkańcy Stolarskiej 2 zabarykadowali się w kamienicy
14-08-2012 12:26   Janusz Ludwiczak
Mieszkańcy wspólnie z anarchistami zabarykadowali wejście do kamienicy przy ul. Stolarskiej 2. W ten sposób uniemożliwili dostęp do posesji administratorom. Zdesperowani lokatorzy, którzy od trzech tygodni nie mają wody i gazu, a od piątku również telewizji kablowej, telefonów i internetu obawiają się, że odcięty zostałby im również prąd.

W poniedziałek rano lokatorzy zabili deskami wejście do budynku. Nie wpuszczają nikogo. Na jedynym z balkonów wywiesili transparenty: "Chcemy wody! Stolarska" oraz "Kto tu rządzi? Śruba czy Grobelny?". Wspierają ich anarchiści z Rozbratu. W ten sposób mieszkańcy protestują przeciwko nękaniu ich przez Fabrykę Mieszkań i Ziemi, której pracownicy zmuszają do wyprowadzki.

Ostatnio w piątek przez pracowników Fabryki Mieszkań i Ziemi została zdemontowana skrzynka z dostępem do telewizji kablowej, telefonów i internetu. Lokatorzy obawiają się, że teraz odcięty może zostać im prąd.

Przed budynkiem pojawili się też pracownicy Piotra Ś. (administratora kamienicy, który ma postawiony przez Prokuraturę zarzut nękania i zakaz zbliżania się na 100 metrów do budynku), który chcieli rozpocząć prace remontowe. Nie wpuścili ich jednak lokatorzy, którzy krzyczeli do nich: "Złodzieje, złodzieje!".

Piotr Ś. przekazał też prezydentowi Ryszardowi Grobelnemu list otwarty z 80-stronicową dokumentacją dotyczącą kamienicy przy Stolarskiej 2.


Komentarze (1)

15-08-2012 22:54:51
Hania
Nie dziwie sie lokatorom, ze zbarykadowali sie w kamienicy, nie maja pomocy od nikogo to musza sprawe wziac w swoje rece. Zycze powodzenia !
Aktualności
R E K L A M A
Niezapominajka
25

maj

Park Wilsona
Kiermasz "Zielony Poznań"

28

maj

Szkoła Podstawowa nr 26 ul. Berwińskiego 2/4
Łazarski Festyn Rodzinny
- dmuchańce, wata cukrowa, loteria fantowa, kiermasz ciast, rękodzieła
w godz. 15:00-18:00

18:00
Przystanek Pireus ul. Głogowska 35
"Okno na świat" - Turcja
- informacje na temat tradycyjnej tureckiej muzyki i innych form sztuki
wstęp wolny

04

cze

do 07-06-2024
Międzynarodowe Targi Poznańskie
ITM - Innowacje, Technologie, Maszyny
Nauka dla gospodarki
"Modernlog" - Targi Logistyki Magazynowania i Transportu

08

cze

Rynek Łazarski
Kino plenerowe - "Moulin Rouge"

[ wszystkie ]

Komentarze
Ogłoszenia
Newsy na Twoją skrzynkę!
Zapisz się na listę mailingową:
Twój e-mail: