Portal lazarz.pl szanuje prywatność swoich czytelników i przetwarza tylko te dane osobowe, które są niezbędne do prawidłowego świadczenia usług informacyjnych jakie oferuje.
Strona wykorzystuje pliki cookies. Mogą Państwo określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w waszej przeglądarce.
Klikając poniższy przycisk zgadzają się Państwo na przetwarzanie zbieranych przez portal lazarz.pl danych osobowych w zakresie i na warunkach opisanych w naszej
Polityce Prywatności.
Wyrażenie zgody jest dobrowolne, ale może być konieczne w celu wykonania niektórych usług.

Zgoda

Mieszkańcy Stolarskiej 2 zabarykadowali się w kamienicy - .:LAZARZ.PL->poznański portal dzielnicowy:. Łazarz w z@sięgu myszki
Mieszkańcy Stolarskiej 2 zabarykadowali się w kamienicy
14-08-2012 12:26   Janusz Ludwiczak
Mieszkańcy wspólnie z anarchistami zabarykadowali wejście do kamienicy przy ul. Stolarskiej 2. W ten sposób uniemożliwili dostęp do posesji administratorom. Zdesperowani lokatorzy, którzy od trzech tygodni nie mają wody i gazu, a od piątku również telewizji kablowej, telefonów i internetu obawiają się, że odcięty zostałby im również prąd.

W poniedziałek rano lokatorzy zabili deskami wejście do budynku. Nie wpuszczają nikogo. Na jedynym z balkonów wywiesili transparenty: "Chcemy wody! Stolarska" oraz "Kto tu rządzi? Śruba czy Grobelny?". Wspierają ich anarchiści z Rozbratu. W ten sposób mieszkańcy protestują przeciwko nękaniu ich przez Fabrykę Mieszkań i Ziemi, której pracownicy zmuszają do wyprowadzki.

Ostatnio w piątek przez pracowników Fabryki Mieszkań i Ziemi została zdemontowana skrzynka z dostępem do telewizji kablowej, telefonów i internetu. Lokatorzy obawiają się, że teraz odcięty może zostać im prąd.

Przed budynkiem pojawili się też pracownicy Piotra Ś. (administratora kamienicy, który ma postawiony przez Prokuraturę zarzut nękania i zakaz zbliżania się na 100 metrów do budynku), który chcieli rozpocząć prace remontowe. Nie wpuścili ich jednak lokatorzy, którzy krzyczeli do nich: "Złodzieje, złodzieje!".

Piotr Ś. przekazał też prezydentowi Ryszardowi Grobelnemu list otwarty z 80-stronicową dokumentacją dotyczącą kamienicy przy Stolarskiej 2.


Komentarze (1)

15-08-2012 22:54:51
Hania
Nie dziwie sie lokatorom, ze zbarykadowali sie w kamienicy, nie maja pomocy od nikogo to musza sprawe wziac w swoje rece. Zycze powodzenia !
Aktualności
R E K L A M A
Niezapominajka
01

mar

18:00
Kościół Ewangelicko-Augsburski Łaski Bożej ul. Obozowa 5 (przy Rondzie Jeziorańskiego)
Nabożeństwo ekumeniczne z okazji Światowego Dnia Modlitwy

02

mar

do 03-03-2024
Międzynarodowe Targi Poznańskie
"Rybobamia" - targi wędkarskie (od 01.03.)
"Look" - targi fryzjerskie
"beautyVision" - targi kosmetyczne

08

mar

do 10-03-2024
Międzynarodowe Targi Poznańskie
Poznańskie Targi Książki
Targi edukacyjne
wstęp wolny

10

mar

Palmiarnia Park Wilsona
Pokaz kotów rasowych
w godz. 10:00-15:00 (wstęp w ramach biletu do Palmiarni)

12

mar

do 14-03-2024
Międzynarodowe Targi Poznańskie
"Poznań Run Expo" - targi sportowe: bieg | aktywność | motywacja

[ wszystkie ]

Komentarze
Ogłoszenia
Newsy na Twoją skrzynkę!
Zapisz się na listę mailingową:
Twój e-mail: