Portal lazarz.pl szanuje prywatność swoich czytelników i przetwarza tylko te dane osobowe, które są niezbędne do prawidłowego świadczenia usług informacyjnych jakie oferuje.
Strona wykorzystuje pliki cookies. Mogą Państwo określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w waszej przeglądarce.
Klikając poniższy przycisk zgadzają się Państwo na przetwarzanie zbieranych przez portal lazarz.pl danych osobowych w zakresie i na warunkach opisanych w naszej
Polityce Prywatności.
Wyrażenie zgody jest dobrowolne, ale może być konieczne w celu wykonania niektórych usług.

Zgoda

Mieszkańcy Stolarskiej 2 zabarykadowali się w kamienicy - .:LAZARZ.PL->poznański portal dzielnicowy:. Łazarz w z@sięgu myszki
Mieszkańcy Stolarskiej 2 zabarykadowali się w kamienicy
14-08-2012 12:26   Janusz Ludwiczak
Mieszkańcy wspólnie z anarchistami zabarykadowali wejście do kamienicy przy ul. Stolarskiej 2. W ten sposób uniemożliwili dostęp do posesji administratorom. Zdesperowani lokatorzy, którzy od trzech tygodni nie mają wody i gazu, a od piątku również telewizji kablowej, telefonów i internetu obawiają się, że odcięty zostałby im również prąd.

W poniedziałek rano lokatorzy zabili deskami wejście do budynku. Nie wpuszczają nikogo. Na jedynym z balkonów wywiesili transparenty: "Chcemy wody! Stolarska" oraz "Kto tu rządzi? Śruba czy Grobelny?". Wspierają ich anarchiści z Rozbratu. W ten sposób mieszkańcy protestują przeciwko nękaniu ich przez Fabrykę Mieszkań i Ziemi, której pracownicy zmuszają do wyprowadzki.

Ostatnio w piątek przez pracowników Fabryki Mieszkań i Ziemi została zdemontowana skrzynka z dostępem do telewizji kablowej, telefonów i internetu. Lokatorzy obawiają się, że teraz odcięty może zostać im prąd.

Przed budynkiem pojawili się też pracownicy Piotra Ś. (administratora kamienicy, który ma postawiony przez Prokuraturę zarzut nękania i zakaz zbliżania się na 100 metrów do budynku), który chcieli rozpocząć prace remontowe. Nie wpuścili ich jednak lokatorzy, którzy krzyczeli do nich: "Złodzieje, złodzieje!".

Piotr Ś. przekazał też prezydentowi Ryszardowi Grobelnemu list otwarty z 80-stronicową dokumentacją dotyczącą kamienicy przy Stolarskiej 2.


Komentarze (1)

15-08-2012 22:54:51
Hania
Nie dziwie sie lokatorom, ze zbarykadowali sie w kamienicy, nie maja pomocy od nikogo to musza sprawe wziac w swoje rece. Zycze powodzenia !
Aktualności
R E K L A M A
Niezapominajka
25

maj

do 30-05-2023
Łazarz
33. Dni Łazarza
►WIĘCEJ: www.33dni.lazarz.pl

30

maj

do 02-06-2023
Międzynarodowe Targi Poznańskie
"ITM Industry Europe 2023" - Przemysł Ery Cyfrowej
Targi Logistyki Magazynowania i Transportu
Salon: Bezpieczeństwo Pracy w Przemyśle

01

cze

Szkoła Podstawowa nr 33 / 33 LO ul. Wyspiańskiego 27
Bieg przez Wielką Brytanię im.M. Zawiei
w godz. 15:00-19:00

02

cze

17:00
Młodzieżowy Dom Kultury nr 3 ul. Jarochowskiego 1
III Piknik Łazarski

03

cze

09:00
Szkoła Podstawowa nr 10 ul. Jarochowskiego (przy Ściegiennego)
XVI Turniej Charytatywny im. Macieja Zawiei

[ wszystkie ]

Komentarze
Ogłoszenia
Newsy na Twoją skrzynkę!
Zapisz się na listę mailingową:
Twój e-mail: