Portal lazarz.pl szanuje prywatność swoich czytelników i przetwarza tylko te dane osobowe, które są niezbędne do prawidłowego świadczenia usług informacyjnych jakie oferuje.
Strona wykorzystuje pliki cookies. Mogą Państwo określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w waszej przeglądarce.
Klikając poniższy przycisk zgadzają się Państwo na przetwarzanie zbieranych przez portal lazarz.pl danych osobowych w zakresie i na warunkach opisanych w naszej
Polityce Prywatności.
Wyrażenie zgody jest dobrowolne, ale może być konieczne w celu wykonania niektórych usług.

Zgoda

Mieszkańcy prosili prezydenta o pomoc. Na Stolarskiej nie ma wody, a od piątku telefonu i kablówki - .:LAZARZ.PL->poznański portal dzielnicowy:. Łazarz w z@sięgu myszki
Mieszkańcy prosili prezydenta o pomoc. Na Stolarskiej nie ma wody, a od piątku telefonu i kablówki
10-08-2012 20:13   Janusz Ludwiczak
W piątek zdesperowani mieszkańcy prywatnej kamienicy przy ul. Stolarskiej 2 wraz z anarchistami przerwali konferencję prasową prezydenta Grobelnego i prosili o pomoc. Od ponad dwóch tygodni mieszkańcy nie mają wody i gazu. W piątek odcięta została im telewizja kablowa i telefon stacjonarny. Lokatorzy obawiają się, że niedługo nie będą mieli również prądu.

W trakcie, gdy prezydent Ryszard Grobelny mówił o przyszłorocznym budżecie na spotkanie wtargnęli razem z anarchistami zdesperowani mieszkańcy kamienicy przy ul. Stolarskiej 2, którzy domagali się od władz pomocy.

"Miasto nie robi nic, żeby zapewnić poznaniakom bezpieczeństwo" - uważają lokatorzy.

Prezydent zaproponował mieszkańcom Stolarskiej spotkanie, na którym byliby obecni również pracownicy Wydziału Gospodarki Komunalnej i Mieszkaniowej.

"Urząd nie jest w stanie rozwiązać wszystkich kłopotów, bo nie jest właścicielem kamienicy. Możecie Państwo skierować sprawę do sądu" - stwierdził prezydent Ryszard Grobelny.

Mieszkańcy kamienicy ulicy Stolarskiej od trzech tygodni nie mają ani wody, ani gazu. Dla mieszkańców Aquanet codziennie popołudniu podstawia beczkowóz. Mają oni też zapewniony dostęp do wody w pobliskiej remizie Straży Pożarnej.

Lokatorzy twierdzą, że są nękani przez "administratorów". Mieszkania są zalewane wodą, a stropy przewiercane. W skrzynce na listy znaleźli zdechłego szczura, a na klatce schodowej odchody i porozrzucane robaki. Kilka tygodni temu przy wejściu znaleźli czarne szarfy z napisem "ostatnie pożegnanie".

3 sierpnia Prokuratura wydała Piotrowi Ś. i Pawłowi Ż. - właścicielom Fabryki Mieszkań i Ziemi i pełnomocnikom właścicieli kamienicy przy ul. Stolarskiej 2 zakaz zbliżania się na 100 metrów do kamienicy. Obu mężczyznom zarzuca się stalking, czyli uporczywe i złośliwe nękanie.

Tymczasem w piątek na Stolarskiej został odcięty telefon stacjonarny, internet i telewizja kablowa.

Dzisiaj ok. 13:30 nieznani osobnicy prawdopodobnie będący w kontakcie ze Śrubą oderwali skrzynkę kryjącą łącza internetowe i telefoniczne i równocześnie odcięli przewody tych łączy pozbawiając lokatorów telewizji kablowej, internetu i telefonu stacjonarnego. Na ostre protesty lokatorów reagowali drwinami i uśmiechami, życząc miłego oglądania telewizji i miłego rozmawiania przez telefon. Powiedzieli, że mamy kontaktować się ze Śrubą, bo on im to zlecił.
Posterunek targowy został powiadomiony o odcinaniu łączy telefonicznych, telewizyjnych i internetowych za które płacimy abonament nie zalegając z opłatą
- pisze Komitet Obrony Lokatorów Stolarska na Facebooku.


Komentarze (1)

12-08-2012 16:49:19
Hania
To jest SKANDAL ! Odpowiedz prezydenta miasta jest ponizej krytyki ! Takie rady moze dawac swojej rodzinie a nie obywatelom, ktorym jest winny opieke, tak opieke nad ich bezpieczenstwem jako mieszkancow. Nie rozumiem, ze takie postepowanie wbrew prawu jest tolerowane ? Co by bylo gdyby ktos odcial wode, kablowke itd. panu prezydentowi ? Ewindentnie wlasciciel kamienicy chce sie pozbyc lokatorow bo ma inne plany i nic jej/jego nie interesuje.
Aktualności
R E K L A M A
Niezapominajka
25

maj

Park Wilsona
Kiermasz "Zielony Poznań"

28

maj

Szkoła Podstawowa nr 26 ul. Berwińskiego 2/4
Łazarski Festyn Rodzinny
- dmuchańce, wata cukrowa, loteria fantowa, kiermasz ciast, rękodzieła
w godz. 15:00-18:00

04

cze

do 07-06-2024
Międzynarodowe Targi Poznańskie
ITM - Innowacje, Technologie, Maszyny
Nauka dla gospodarki
"Modernlog" - Targi Logistyki Magazynowania i Transportu

08

cze

Rynek Łazarski
Kino plenerowe - "Moulin Rouge"

09

cze

Polska * Poznań * Łazarz
Wybory do Parlamentu Europejskiego

[ wszystkie ]

Komentarze
Ogłoszenia
Newsy na Twoją skrzynkę!
Zapisz się na listę mailingową:
Twój e-mail: