Portal lazarz.pl szanuje prywatność swoich czytelników i przetwarza tylko te dane osobowe, które są niezbędne do prawidłowego świadczenia usług informacyjnych jakie oferuje.
Strona wykorzystuje pliki cookies. Mogą Państwo określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w waszej przeglądarce.
Klikając poniższy przycisk zgadzają się Państwo na przetwarzanie zbieranych przez portal lazarz.pl danych osobowych w zakresie i na warunkach opisanych w naszej
Polityce Prywatności.
Wyrażenie zgody jest dobrowolne, ale może być konieczne w celu wykonania niektórych usług.

Zgoda

Prokuratura zabroniła administratorom zbliżania się do kamienicy przy Stolarskiej 2 - .:LAZARZ.PL->poznański portal dzielnicowy:. Łazarz w z@sięgu myszki
Prokuratura zabroniła administratorom zbliżania się do kamienicy przy Stolarskiej 2
03-08-2012 17:12   Janusz Ludwiczak
Piotr Ś. i Paweł Ż., dostali zakaz zbliżania się do kamienicy przy ul. Stolarskiej 2 - postanowiła w piątek prokuratura. Obu mężczyznom zarzuca się stalking, czyli uporczywe i złośliwe nękanie.

Piotrowi Ś. i Pawłowi Ż. - właścicielom Fabryki Mieszkań i Ziemi, którzy są również pełnomocnikami właścicieli kamienicy przy ul. Stolarskiej 2 zarzuca się stalking, czyli uporczywe i złośliwe nękanie. W czwartek rano obu mężczyzn zatrzymała policja.

Mieszkańcy Stolarskiej twierdzą, że są nękani przez "administratorów". Mieszkania są zalewane wodą, a stropy przewiercane. W skrzynce na listy znaleźli zdechłego szczura, a na klatce schodowej odchody i porozrzucane robaki. Kilka tygodni temu przy wejściu znaleźli czarne szarfy z napisem "ostatnie pożegnanie". W kamienicy nie ma też ani wody, ani gazu. Mieszkańcy obawiają się, że niedługo odcięty zostanie im również prąd.

W piątek prokuratura zastosowała wobec Piotra Ś. i Pawła Ż. środek zapobiegawczy w postaci zakazu zbliżania się do kamienicy przy ul. Stolarskiej 2 oraz dozór policyjny. Mężczyźni nie przyznają się do winy.

Za uporczywe i złośliwe nękanie lokatorów mężczyznom grozi też kara do trzech lat pozbawienia wolności, o tym jednak zadecyduje sąd.

W czwartek i piątek mieszkańcy kamienicy przy ul. Stolarskiej 2 protestowali w Urzędzie Miasta, domagając się od urzędników natychmiastowego włączenia wody w kamienicy.

Aquanet nie zdołał podłączyć wody w budynku. Okazało się, że w piwnicy wycięto zbyt wiele rur. Dla mieszkańców codziennie będzie podstawiony beczkowóz. Lokatorzy mają zapewniony dostęp do wody w położonej niedaleko siedzibie Komendy Miejskiej Państwowej Straży Pożarnej, przy ulicy Grunwaldzkiej 16.


Komentarze (1)

04-08-2012 01:37:21
Pol
Kara dla tych smieci powinno byc, wyremontowanie tej kamienicy za ich plugawe pieniadze.
Aktualności
R E K L A M A
Niezapominajka
21

paź

do 23-10-2020
Międzynarodowe Targi Poznańskie
"GreenPower" - Międzynarodowe Targi Energii Odnawialnej
"Poleco" - Międzynarodowe Targi Ochrony Środowiska Targi
"Eco-Trends" - targi ekologiczne
ODWOŁANE

17:00
Klub Osiedlowy "Krąg" ul. Dmowskiego 37
"Przez żołądek do kultury: Polska" - spotkanie międzykulturowe, realizowane przez wolontariuszy, obcokrajowców mieszkających w PoznaniuODWOŁANE

18:30
Łazarz
18. sesja (zdalna) Rady Osiedla Św. Łazarz
► porządek obrad

22

paź

17:00
Klub Osiedlowy "Krąg" ul. Dmowskiego 37
"Zdobycze technologiczne w epoce koronawirusa"-wykład geriatry, prof.dr hab. n. med. Katarzyny Wieczorowskiej - Tobis. Wykład w ramach projektu "Precz z depresją"współfinansowanego z budżetu Miasta Po

23

paź

do 25-10-2020
Międzynarodowe Targi Poznańskie
"Retro Motor Show" - Targi Pojazdów ZabytkowychODWOŁANE

[ wszystkie ]

Komentarze
Ogłoszenia
Newsy na Twoją skrzynkę!
Zapisz się na listę mailingową:
Twój e-mail: