Portal lazarz.pl szanuje prywatność swoich czytelników i przetwarza tylko te dane osobowe, które są niezbędne do prawidłowego świadczenia usług informacyjnych jakie oferuje.
Strona wykorzystuje pliki cookies. Mogą Państwo określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w waszej przeglądarce.
Klikając poniższy przycisk zgadzają się Państwo na przetwarzanie zbieranych przez portal lazarz.pl danych osobowych w zakresie i na warunkach opisanych w naszej
Polityce Prywatności.
Wyrażenie zgody jest dobrowolne, ale może być konieczne w celu wykonania niektórych usług.

Zgoda

Powstała koalicja dla mieszkańców Stolarskiej - na początek zorganizowała "strefę wolną od Śruby" - .:LAZARZ.PL->poznański portal dzielnicowy:. Łazarz w z@sięgu myszki
Powstała koalicja dla mieszkańców Stolarskiej - na początek zorganizowała "strefę wolną od Śruby"
13-09-2012 00:23   Janusz Ludwiczak
Ponad 600 osób, w tym m.in. prof. Zygmunt Bauman, prof. David Harvey i Jacek Żakowski podpisali się pod Apelem o Solidarność z Mieszkańcami Stolarskiej 2. Tym samym swoją działalność zapoczątkowała Koalicja dla Mieszkańców Stolarskiej. W środę na ulicy Stolarskiej podczas happeningu "Strefa wolna od Śruby" powstała linia, symbolizująca granicę zbliżania się do kamienicy pod numerem 2, której nie może przekraczać Piotr Ś., zarządca budynku.

Koalicja dla Mieszkańców Stolarskiej to akcja solidarnościowa zainicjowana przez mieszkańców Poznania, środowiska artystyczne, lokatorskie, akademickie i społeczno-polityczne. Ma ona na celu wspieranie lokatorów kamienicy przy ul. Stolarskiej 2.

W ramach działań Koalicji będą odbywać się happeningi i akcje pod hasłem “Zrób to na Stolarskiej”, które mają przyciągnąć na Stolarską jak największą liczbę osób, która pozwoli mieszkańcom kamienicy poczuć się bardziej bezpiecznie - czytamy na stronie www.stolarska.wordpress.com.

Na początek działalności Koalicji dla Mieszkańców Stolarskiej przygotowany został apel o solidarność z lokatorami, pod którym podpisało się ponad 600 osób, m.in. prof. Zygmunt Bauman (Emeritus Professor of Sociology, University of Leeds, Wielka Brytania), prof. David Harvey, prof. Saskia Sassen, prof. Mike Davis, prof. Neil Smith, Jacek Żakowski z tygodnika "Polityka", Roman Kurkiewicz - redaktor naczelny "Przekroju", Ewa Wójciak z Teatru Ósmego Dnia, dr hab. Maciej Kurak z Uniwersytet Artystyczny, socjolog dr hab. prof. Krzysztof Podemski z Uniwersytetu im. Adama Mickiewicza, dr Hanna Grzeszczuk-Brendel z Wydziału Architektury Politechniki Poznańskiej, Janusz Pazder - historyk sztuki, Andrzej Białas i Lech Mergler z zarządu Stowarzyszenia My Poznaniacy, miejscy radni: Szymon Szynkowski vel Sęk i Mariusz Wiśniewski, a także Krystian Legierski - radny miasta Stołecznego Warszawa, Jakub Janiszewski - dziennikarz Radia TOK FM czy dr Andreas Billert.

W środę na ulicy Stolarskiej podczas happeningu "Strefa wolna od Śruby" powstała linia, symbolizująca granicę zbliżania się do kamienicy pod numerem 2, której nie może przekraczać Piotr Ś., zarządca budynku.

W ramach akcji w czwartek o godz. 12:00 odbędą się obrony prac licencjackich z antropologii. O godz. 15:00 ruszy Koło Gospodyń Miejskich. Nie zabraknie szydełkowania, drutowania, haftowania, koronkowania i plątania nitek. Dwie godziny później na gitarze zagra Dorota Bonk-Hammermeister z Rady Osiedla Wilda.


R E K L A M A

Komentarze (1)

13-09-2012 15:04:58
Hania
Dobrze, ze lokatorzy sie nie daja !!! W Polsce istnieje bledne pojecie kapitalizmu, wlasciciele kamienic, budynkow mysla, ze im wszystko wolno, nie taka prawda i nie tedy droga. Dobrze, ze jest ruch kolo tej calej sprawy byc moze zostana podjete odpowiednie kroki przez odpowiedzialne komorki aby uregulowac prawnie dzialania wlascicieli zabezpieczajac dobro lokatorow przedewszystkim, bo lokator, ktory placi, nie zalega z czynszem kilka miesiecy to nie jest smiec a wlasciciel/ka kamienicy to nie jest pan i wladca. Niestety ciagle panuje stare przyslowie w Polsce, "wolnosc Tomku w swoim domku". Brawo lokatorzy ze Stolarskiej 2 !!!
Aktualności
R E K L A M A
Niezapominajka
23

kwi

do 25-04-2024
Międzynarodowe Targi Poznańskie
Międzynarodowe Targi Energetyki
"GreenPower" - Międzynarodowe Targi Energii Odnawialnej
"Instalacje" - Międzynarodowe Targi Instalacyjne
"Sawo" - Międzynarodowe Targi Ochrony Pracy, Pożarn

12

maj

Łazarz
Wybory osiedlowe - wybory do Rady Osiedla Św. Łazarz
w godz. 7:00-21:00

25

maj

Park Wilsona
Kiermasz "Zielony Poznań"

04

cze

do 07-06-2024
Międzynarodowe Targi Poznańskie
ITM - Innowacje, Technologie, Maszyny
Nauka dla gospodarki
"Modernlog" - Targi Logistyki Magazynowania i Transportu

09

cze

Polska * Poznań * Łazarz
Wybory do Parlamentu Europejskiego

[ wszystkie ]

Komentarze
Ogłoszenia
Newsy na Twoją skrzynkę!
Zapisz się na listę mailingową:
Twój e-mail: