Portal lazarz.pl szanuje prywatność swoich czytelników i przetwarza tylko te dane osobowe, które są niezbędne do prawidłowego świadczenia usług informacyjnych jakie oferuje.
Strona wykorzystuje pliki cookies. Mogą Państwo określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w waszej przeglądarce.
Klikając poniższy przycisk zgadzają się Państwo na przetwarzanie zbieranych przez portal lazarz.pl danych osobowych w zakresie i na warunkach opisanych w naszej
Polityce Prywatności.
Wyrażenie zgody jest dobrowolne, ale może być konieczne w celu wykonania niektórych usług.

Zgoda

Zielona Perła nie zagraża już pieszym. Strażacy usunęli drzewo rosnące na balkonie i odpadający tynk - .:LAZARZ.PL->poznański portal dzielnicowy:. Łazarz w z@sięgu myszki
Zielona Perła nie zagraża już pieszym. Strażacy usunęli drzewo rosnące na balkonie i odpadający tynk
20-02-2015 00:46   Janusz Ludwiczak
W czwartek strażacy na prośbę Powiatowego Inspektora Nadzoru Budowlanego usuwali odpadający tynk opuszczonej kamienicy przy zbiegu ulic Matejki i Niegolewskich. Bezpieczeństwu przechodniów i kierowców zagrażała również rosnąca od ponad pięciu lat brzoza na jednym z balkonów.

O sprawie pisaliśmy w ubiegłym tygodniu. Powiatowy Inspektorat Nadzoru Budowlanego nie czekając na rozstrzygnięcie zapytania ofertowego na wykonanie robót budowlanych i innych czynności w celu usunięcia części stwierdzonych nieprawidłowości budynku znajdującego się na nieruchomości przy ul. Matejki 40, 41 i Niegolewskich 18 poprosił o pomoc Straż Pożarną.

W czwartek strażacy usunęli brzozę, która przynajmniej od pięciu lat rosła na jednym z balkonów, a także odpadający tynk i elementy elewacji, które zagrażały przechodniom.

Zagrożenie dla przechodniów wciąż istniało, a terminy zapytania ofertowego były zbyt długie poprosiliśmy o pomoc Straż Pożarną. Serdeczne podziękowania kieruje na ręce strażaków, którzy szybko zareagowali na naszą prośbę. W zeszłym tygodniu byłem zobaczyć jaki jest aktualny stan techniczny tego budynku. Doszedłem do wniosku, że trzeba jak najszybciej skuć elementy tynku, które zagrażają przechodniom - powiedział mgr inż. Paweł Łukaszewski, Powiatowy Inspektor Nadzoru Budowlanego dla Miasta Poznania.

Przypomnijmy. Przy zbiegu ul. Matejki 40, 41, 41a i Niegolewskich 18 od kilku lat stoi pusta, siedmiokondygnacyjna kamienica. Kilkukrotnie dochodziło w niej do pożarów. Ogień najczęściej zaprószali bezdomni. W lutym 2010 roku w budynku tym znaleziono nawet zwłoki 51-letniego mężczyzny.

Spółka Matejki Street Limited planowała remont kamienicy i urządzenie w niej apartamentów. Na planach jednak się skończyło. Inspektorowi budowlanemu, konserwatorowi zabytków, a później prokuraturze nie udało się skontaktować z obecnymi właścicielami budynku, którymi okazało się dwóch Irlandczyków.

Nie mamy żadnego kontaktu z właścicielem tego budynku. Wiemy o działaniach komornika sądowego. Jeden z banków udzielił kredytu na przebudowę budynku i stworzenie apartamentów. Były trzy próby licytacji budynku, które zakończyły się niepowodzeniem. Żadna instytucja tym budynkiem się nie interesuje. Nadzór budowlany zadbał o bezpieczeństwo przechodniów - wskazuje Paweł Łukaszewski, Powiatowy Inspektor Nadzoru Budowlanego dla Miasta Poznania.

W poniedziałek i wtorek strażacy będą kontynuować zabezpieczenie elewacji budynku, dlatego kierowcy proszeni są o nie pozostawianie pojazdów w dniach 23 i 24 lutego po północnej stronie ul. Niegolewskich, od posesji pod numerem 22 do skrzyżowania z ul. Matejki.


Komentarze (4)

23-02-2015 18:45:18
Hania
Czy pierwszy czy ostatni kazdy wie o co chodzi :)
23-02-2015 17:18:04
sąsiad
Droga haniu! Nie pierwszy sołtys a ostatni:) Pierwszy sołtys to był w sredniowieczu:)
20-02-2015 19:53:40
Hania
Tylko tutaj wyjatkowo napisze: kamienica przetrwala wojny, przetrwala socjalizm a wykonczyl kamienice kapitalizm. I taka prawda bo za PRL kamienica wygladala swietnie i mieszkalo tam duzo rodzin w normalnych warunkach. Niestety prywatyzacja nie wyszlo na korzysc wielu kamienicom i budynkom na Lazarzu, prosze spojrzec na Soltysowke, takze za PRL byla zadbana, czysta, wokolo bylo zamiecione, zagrabione, rosly piekne krzewy i drzewka, trawka rosla.... chodzilam tam do szlifierni ostrzyc noze i nozyczki, bylo czysciutko bez sex sklepow i nocnych klubow z tancerkami, teraz to obraz nedzy i rozpaczy. Niedlugo sie dom rozsypie bo nie ma kto sie zajac tym zabytkiem a tam mieszkal pierwszy soltys Lazarza ! SMUTNE to wrecz tragiczne.
20-02-2015 07:22:23
jatoja
Leczenie syfa pudrem choć dzięki i za to.
Aktualności
R E K L A M A
Niezapominajka
07

maj

do 08-05-2021
Zajezdnia tramwajowa MPK ul. Głogowska 131/133
Akcja honorowego poboru krwi
w godz. 8:00-13:00

02

lip

do 03-07-2021
Zajezdnia tramwajowa MPK ul. Głogowska 131/133
Akcja honorowego poboru krwi
w godz. 8:00-13:00

27

sie

do 28-08-2021
Zajezdnia tramwajowa MPK ul. Głogowska 131/133
Akcja honorowego poboru krwi
w godz. 8:00-13:00

22

paź

do 23-10-2021
Zajezdnia tramwajowa MPK ul. Głogowska 131/133
Akcja honorowego poboru krwi
w godz. 8:00-13:00

[ wszystkie ]

Komentarze
Ogłoszenia
Newsy na Twoją skrzynkę!
Zapisz się na listę mailingową:
Twój e-mail: