Portal lazarz.pl szanuje prywatność swoich czytelników i przetwarza tylko te dane osobowe, które są niezbędne do prawidłowego świadczenia usług informacyjnych jakie oferuje.
Strona wykorzystuje pliki cookies. Mogą Państwo określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w waszej przeglądarce.
Klikając poniższy przycisk zgadzają się Państwo na przetwarzanie zbieranych przez portal lazarz.pl danych osobowych w zakresie i na warunkach opisanych w naszej
Polityce Prywatności.
Wyrażenie zgody jest dobrowolne, ale może być konieczne w celu wykonania niektórych usług.

Zgoda

Prokuratura odnajdzie właściciela kamienicy przy zbiegu ulic Matejki i Niegolewskich? - .:LAZARZ.PL->poznański portal dzielnicowy:. Łazarz w z@sięgu myszki
Prokuratura odnajdzie właściciela kamienicy przy zbiegu ulic Matejki i Niegolewskich?
22-04-2011 01:40   Janusz Ludwiczak
Powiatowy Inspektor Nadzoru Budowlanego zawiadomił prokuraturę o popełnieniu przestępstwa przez właściciela kamienicy, przy zbiegu ulic Matejki i Niegolewskich. W środę w budynku wybuchł po raz kolejny pożar.

W środę dziewięć zastępów straży pożarnej gasiło pożar, jaki wybuchł już po raz kolejny w opuszczonej kamienicy przy zbiegu ulic Matejki i Niegolewskich. Prawdopodobnie było to podpalenie.

Latem ubiegłego roku budynek został zabezpieczony.
Kamienica już dwukrotnie była zabezpieczona. Do tej pory zabezpieczeniem tego obiektu zajmuje się Skarb Państwa, a nie właściciel. Wojewoda drugi raz pieniędzy na zabezpieczenie tego obiektu już nie da. Skarb Państwa nie jest od tego, żeby wyręczać właścicieli prywatnych kamienic w ich obowiązkach. Ja ze swojego budżetu również przeznaczyłem środki na zabezpieczenie tej kamienicy. Wykonaliśmy mnóstwo prac. Witryna sklepowa została zabita grubą, stalową blachą. Zabezpieczyliśmy cały dach montując siatkę. Na bieżąco zajmowaliśmy się nawet sprawami dotyczącymi porządku wokół kamienicy - tłumaczy Paweł Łukaszewski, Powiatowy Inspektor Nadzoru Budowlanego dla Miasta Poznania.

W dalszym ciągu inspektor budowlany nie może dotrzeć do właściciela kamienicy, który jeszcze parę miesięcy temu planował urządzenie w budynku apartamentowców.

W nieskończoność nie można wyręczać właściciela. Podjęliśmy mnóstwo prób dotarcia do niego, łącznie z prośbą o udzielenie informacji przez banki, w których właściciel zaciągał kredyt. Bank odmówił udzielenia nam informacji dotyczących adresu, zasłaniając się tajemnicą bankową. Właściciel ewidentnie uchyla się od swoich obowiązków ustawowych zapewnienia bezpieczeństwa. W dniu 28 stycznia zawiadomiłem prokuraturę o popełnieniu przestępstwa przez właściciela - wyjaśnia Paweł Łukaszewski, Powiatowy Inspektor Nadzoru Budowlanego dla Miasta Poznania.

Prokuratura Poznań Stare Miasto wszczęła już postępowanie na wniosek, jaki złożył Powiatowy Inspektorat Nadzoru Budowlanego. Aktualnie trwa postępowanie wyjaśniające, prowadzone przez policję poznańską.

Sprawą kamienicy na najbliższym posiedzeniu zajmie się też Komisja Bezpieczeństwa i Porządku Publicznego Rady Miasta Poznania.
Na najbliższej komisji poproszę straż pożarną o przedstawienie i ocenę sytuacji, a także powodów tych pożarów. Należy zrobić wszystko, by zabezpieczyć kamienicę, by nie dochodziło w niej do kolejnych pożarów. Jest to zagrożenie dla całego otoczenia. Poruszę ten temat na komisji i poproszę właśnie służby o przedstawienie propozycji rozwiązania tego problemu - mówi Krzysztof Skrzypinski, Przewodniczący Komisji Bezpieczeństwa i Porządku Publicznego, Radny Miasta Poznania.


Komentarze (1)

22-04-2011 11:43:26
mirek
oby, czas cos zrobic z ta kamienica. proponuej zamurowac wejscia na parterze i pietrze.
Aktualności
R E K L A M A
Niezapominajka
02

lip

do 03-07-2021
Zajezdnia tramwajowa MPK ul. Głogowska 131/133
Akcja honorowego poboru krwi
w godz. 8:00-13:00

27

sie

do 28-08-2021
Zajezdnia tramwajowa MPK ul. Głogowska 131/133
Akcja honorowego poboru krwi
w godz. 8:00-13:00

22

paź

do 23-10-2021
Zajezdnia tramwajowa MPK ul. Głogowska 131/133
Akcja honorowego poboru krwi
w godz. 8:00-13:00

[ wszystkie ]

Komentarze
Ogłoszenia
Newsy na Twoją skrzynkę!
Zapisz się na listę mailingową:
Twój e-mail: