Portal lazarz.pl szanuje prywatność swoich czytelników i przetwarza tylko te dane osobowe, które są niezbędne do prawidłowego świadczenia usług informacyjnych jakie oferuje.
Strona wykorzystuje pliki cookies. Mogą Państwo określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w waszej przeglądarce.
Klikając poniższy przycisk zgadzają się Państwo na przetwarzanie zbieranych przez portal lazarz.pl danych osobowych w zakresie i na warunkach opisanych w naszej
Polityce Prywatności.
Wyrażenie zgody jest dobrowolne, ale może być konieczne w celu wykonania niektórych usług.

Zgoda

Zamurują wejścia do kamienicy przy zbiegu ulic Matejki i Niegolewskich. Właściciela szuka policja - .:LAZARZ.PL->poznański portal dzielnicowy:. Łazarz w z@sięgu myszki
Zamurują wejścia do kamienicy przy zbiegu ulic Matejki i Niegolewskich. Właściciela szuka policja
14-05-2011 12:51   Janusz Ludwiczak
W poniedziałek zamurowane zostaną wejścia do kamienicy przy zbiegu ulic Matejki i Niegolewskich. Obecnie policja na zlecenie prokuratury poszukuje właściciela budynku.

Powiatowy Inspektor Nadzoru Budowlanego wysłał pismo do biura Miejskiego Konserwatora Zabytków, w którym domaga się przejęcia budynku przez miasto do czasu usunięcia dewastacji kamienicy przez bezdomnych i dzieci, a co za tym wywoływanych wielokrotnie pożarów.

Przypomnijmy, tylko w ostatnim miesiącu doszło do trzech pożarów w tej kamienicy, ostatnie miały miejsce w zeszłą niedzielę i czwartek. W lutym ubiegłego roku w budynku znaleziono zwłoki 51-letniego mężczyzny.

Inspektor budowlany i konserwator zabytków od dłuższego czasu nie mogą skontaktować się z właścicielem kamienicy przy zbiegu ulic Matejki i Niegolewskich, a jest nią irlandzka spółka Matejki Street Limited.

Kamienica już dwukrotnie była zabezpieczona. Do tej pory zabezpieczeniem tego obiektu zajmuje się Skarb Państwa, a nie właściciel. Skarb Państwa nie jest od tego, żeby wyręczać właścicieli prywatnych kamienic w ich obowiązkach.
Wykonaliśmy mnóstwo prac. Witryna sklepowa została zabita grubą, stalową blachą. Zabezpieczyliśmy cały dach montując siatkę. Na bieżąco zajmowaliśmy się nawet sprawami dotyczącymi porządku wokół kamienicy
- wyjaśnia Paweł Łukaszewski, Powiatowy Inspektor Nadzoru Budowlanego dla Miasta Poznania.

Podjęliśmy mnóstwo prób dotarcia do niego, łącznie z prośbą o udzielenie informacji przez banki, w których właściciel zaciągał kredyt. Bank odmówił udzielenia nam informacji dotyczących adresu, zasłaniając się tajemnicą bankową. Właściciel ewidentnie uchyla się od swoich obowiązków ustawowych zapewnienia bezpieczeństwa. W dniu 28 stycznia zawiadomiłem prokuraturę o popełnieniu przestępstwa przez właściciela - dodaje Paweł Łukaszewski, Powiatowy Inspektor Nadzoru Budowlanego dla Miasta Poznania.

Powiatowy Inspektorat Nadzoru Budowlanego dla Miasta Poznania już trzykrotnie zabezpieczał kamienicę, co łącznie kosztowało państwo ponad 40 tys. zł.

Sprawą kamienicy zajmuje się obecnie policja, która poszukuje właściciela kamienicy. Za naruszenie obowiązku utrzymania budynku w należytym stanie grozi kara grzywny, a nawet kara więzienia, ale o tym zadecyduje sąd.

O losach zapuszczonej kamienicy przy zbiegu ulic Matejki i Niegolewskich rozmawiali na komisji bezpieczeństwa i porządku publicznego Radni Miasta Poznania.
Na ostatnim posiedzeniu komisji bezpieczeństwa i porządku publicznego pozwoliłem sobie zgłosić ten temat, wynikający już z dużego zagrożenia jakie stwarzają pożary. W tej chwili mają być podjęte ze strony Powiatowego Inspektora Nadzoru Budowlanego i Miejskiego Konserwatora Zabytków działania, mające na celu zamurowanie wejść i okien na parterowej kondygnacji oraz zablkowanie możliwości swobodnego wejścia na teren posesji - mówi Wojciech Wośkowiak, Radny Miasta Poznania.


Komentarze (4)

20-05-2011 21:07:53
nunek
no i gdzie te zamurowane wejścia?????
18-05-2011 22:16:33
miejscowy
Ktoś postawił altanę na działce z tytułowego materiału (murarka)? :-) Informuję szanowną rędankjcę że wejście od Matejki niestety ponownie zaślepiono płytą wiórową. Takie enigmatyczne gadanie o zamurowaniu to tylko (moim zdaniem) próba wzbudzenia taniego poklasku wśród czytelników.
18-05-2011 00:25:08
haha
Czyżby nowa wersja "Konika na biegunach"? :D
16-05-2011 18:21:24
Łazarzanin
Za rok, może dwa zapadnie się dach a potem polecą donice - szkoda kamienicy...
Aktualności
R E K L A M A
Niezapominajka
02

lip

do 03-07-2021
Zajezdnia tramwajowa MPK ul. Głogowska 131/133
Akcja honorowego poboru krwi
w godz. 8:00-13:00

27

sie

do 28-08-2021
Zajezdnia tramwajowa MPK ul. Głogowska 131/133
Akcja honorowego poboru krwi
w godz. 8:00-13:00

22

paź

do 23-10-2021
Zajezdnia tramwajowa MPK ul. Głogowska 131/133
Akcja honorowego poboru krwi
w godz. 8:00-13:00

[ wszystkie ]

Komentarze
Ogłoszenia
Newsy na Twoją skrzynkę!
Zapisz się na listę mailingową:
Twój e-mail: