Portal lazarz.pl szanuje prywatność swoich czytelników i przetwarza tylko te dane osobowe, które są niezbędne do prawidłowego świadczenia usług informacyjnych jakie oferuje.
Strona wykorzystuje pliki cookies. Mogą Państwo określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w waszej przeglądarce.
Klikając poniższy przycisk zgadzają się Państwo na przetwarzanie zbieranych przez portal lazarz.pl danych osobowych w zakresie i na warunkach opisanych w naszej
Polityce Prywatności.
Wyrażenie zgody jest dobrowolne, ale może być konieczne w celu wykonania niektórych usług.

Zgoda

Brak zainteresowanych kupnem kamienicy przy zbiegu Matejki i Niegolewskich - .:LAZARZ.PL->poznański portal dzielnicowy:. Łazarz w z@sięgu myszki
Brak zainteresowanych kupnem kamienicy przy zbiegu Matejki i Niegolewskich
06-04-2012 01:10   Janusz Ludwiczak
Nie było chętnych do zakupu kamienicy nazywanej "Zieloną Perłą" przy zbiegu ulic Matejki i Niegolewskich, mimo iż cena była o 2,2 miliony złotych niższa od tej z poprzedniej licytacji.

Siedmiokondygnacyjna kamienica przy zbiegu ul. Matejki 40, 41, 41a i Niegolewskich 18 od kilku lat stoi pusta. Kilkukrotnie dochodziło w niej do pożarów. Ogień najczęściej zaprószali bezdomni. W lutym 2010 roku w budynku tym znaleziono nawet zwłoki 51-letniego mężczyzny.

Spółka Matejki Street Limited planowała remont kamienicy i urządzenie w niej apartamentów. Na planach jednak się skończyło. Inspektorowi budowlanemu, konserwatorowi zabytków, a później prokuraturze nie udało się skontaktować z obecnym właścicielem budynku, którymi okazało się dwóch Irlandczyków.

W roku ubiegłym Powiatowy Inspektor Nadzoru Budowlanego zlecił zabezpieczenie i zamurowanie wejść na parterze i piętrze kamienicy, tak by do budynku nie dostawali się bezdomni, młodzież, amatorzy mocnych trunków i niepowołane osoby. W końcu "Zielona perła" została zajęta przez komornika.

W tym tygodniu odbyła się już druga licytacja, podczas której budynek można było kupić za 4,4 mln zł (wcześniej wartość oszacowano na 6,6 mln zł). Niestety nikt się nie zgłosił, z transakcji wycofali się ostatni kupcy, mimo iż wcześniej wykazywali zainteresowanie ofertą.Kamienicę może teraz przejąć za długi bank, jeśli jednak się na to nie zdecyduje, postępowanie egzekucyjne rozpocznie się od początku.


Komentarze (2)

08-04-2012 13:21:48
Antonio
Szkoda, że tak piękna kamienica niszczeje w centrum zabytkowego Lazarza.
06-04-2012 16:13:16
morlock
A stary tynk na głowy leci przechodniom mimo zabezpieczeń z siatki parkanowej na dachu. I jak tu głosować na obecnych nierobów i spychoterapeutów? Kto kupi zapuszczone z winy miasta rudery? Może Kulczyk za psie pieniądze :-). Oby - i piszę serio, choćby dla bezpieczeństwa przechodniów bądź co bądź ruchliwego miejsca. Ale, ale czy tak właśnie działa mafia budowlana na dobre egzystująca w Poznaniu?
Aktualności
R E K L A M A
Niezapominajka
19

lis

do 23-12-2022
Międzynarodowe Targi Poznańskie
Poznański Jarmark Świąteczny - Betlejem Poznańskie

03

gru

do 18-12-2022
Rynek Łazarski
Betlejem Poznańskie - jarmark świąteczny

09

gru

do 11-12-2022
Międzynarodowe Targi Poznańskie
"Poznań Ice Festival" - Festiwal Rzeźby Lodowej

11

gru

Rynek Łazarski
Targi Sztuk Pięknych
w godz. 12:00-17:00

12

gru

Szkoła Podstawowa nr 77 ul. Dmowskiego 50
Ulica dla dzieci - Ulica dla wszystkich
w godz 12:00-19:00, ul. Dmowskiego przy SP77

[ wszystkie ]

Komentarze
Ogłoszenia
Newsy na Twoją skrzynkę!
Zapisz się na listę mailingową:
Twój e-mail: