Portal lazarz.pl szanuje prywatność swoich czytelników i przetwarza tylko te dane osobowe, które są niezbędne do prawidłowego świadczenia usług informacyjnych jakie oferuje.
Strona wykorzystuje pliki cookies. Mogą Państwo określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w waszej przeglądarce.
Klikając poniższy przycisk zgadzają się Państwo na przetwarzanie zbieranych przez portal lazarz.pl danych osobowych w zakresie i na warunkach opisanych w naszej
Polityce Prywatności.
Wyrażenie zgody jest dobrowolne, ale może być konieczne w celu wykonania niektórych usług.

Zgoda

Poznań City Center będzie zamknięte do poniedziałku! Runęło 1000 m kw. podsufitki - .:LAZARZ.PL->poznański portal dzielnicowy:. Łazarz w z@sięgu myszki
Poznań City Center będzie zamknięte do poniedziałku! Runęło 1000 m kw. podsufitki
25-04-2014 19:22   Janusz Ludwiczak
Tysiąc metrów kwadratowych podwieszanego sufitu runęło ok. godz. 2 w nocy w Poznań City Center. Przydworcowe centrum handlowe będzie zamknięte do poniedziałku. Obiekt kontrolują inspektorzy nadzoru budowlanego i straż pożarna.

Jak już informowaliśmy rano ok. godz. 2 w nocy runął podwieszany sufit na drugim piętrze centrum handlowego Poznań City Center. Na podłogę spadło nawet tysiąc metrów kwadratowych podsufitki. Na szczęście nikomu nic się nie stało. Na miejsce przybyła straż pożarna. Ponieważ w budynku lała się woda odłączono prąd.

Sufit runął najprawdopodobniej z powodu awarii tryskaczy woda wyciekła z instalacji i spowodowała oderwanie sporego fragmentu konstrukcji sufitu.

Od rana obiekt kontrolowali przedstawiciele Wojewódzkiego i Powiatowego Inspektoratu Nadzoru Budowlanego. Sprawdzane są sufity na pozostałych kondygnacjach. Obecnie inspektorzy nie wydali pozwolenia na otwarcie obiektu.

Do centrum handlowego ochroniarze nie wpuszczali zarówno klientów, pasażerów dworca kolejowego i PKS jak i ponad 2500 pracowników galerii handlowej.

Wiadomo już, że Poznań City Center nie będzie otwarty do poniedziałku do godz. 12:00.

W związku z awarią, jaka w dniu dzisiejszym nastąpiła na terenie centrum handlowego Poznań City Center, jesteśmy zmuszeni tymczasowo zamknąć obiekt. Obecnie na terenie centrum prace prowadzą ekipy remontowe i inspektorzy budowlani. Dla bezpieczeństwa, zgodnie z zaleceniem urzędu, postanowiliśmy jeszcze raz sprawdzić wszystkie podwieszane sufity i instalacje. Prace potrwają na pewno do poniedziałku, 28 kwietnia, do godziny 12.00. O ewentualnych przesunięciach będziemy Państwa informować - czytamy na stronie Poznań City Center.

Centrum handlowe Poznań City Center, które zbudował węgierski inwestor, firma Trigranit zostało otwarte równo pół roku temu, 25 października 2013 r. W marcu obiekt został sprzedany za miliard złotych. Nowym właścicielem obiektu zostało brytyjskie konsorcjum Resolution Real Estate Fund IV i Prime European Shopping Centre Fund. Dwa tygodnie temu centrum handlowe Poznań City Center wraz z nowym dworcem kolejowym i PKS - Poznań Główny (wcześniej Zintegrowane Centrum Komunikacyjne) otrzymał nagrodę Makabryła za najgorszą budowlę minionego roku.


R E K L A M A

Komentarze (6)

27-04-2014 22:10:22
Negatyw
Ale to Trigranit zbudował ten koszmar. Zapewne jakaś gwarancja jest i (przede wszystkim) odpowiedzialność.
26-04-2014 21:47:59
Tomek
Trigranit nie jest już właścicielem tego obiektu.
26-04-2014 10:37:06
Negatyw
Czekamy na komentarz zawsze wygadanego rzecznika firmy Trigranit...
26-04-2014 10:18:50
Sicilpol
A ja sie zastanawiam kto odbiera te obiekty, ktore potem w krotkim czasie ulagaja tak ogromnym awariom? Przeciez Z Marcelinem bylo podobnie! Moze czas przyjrzec sie okolicznosciom odbierania takich budynkow???
25-04-2014 20:52:03
monia
Hurra, mam wolny weekend.
25-04-2014 19:49:31
kaśka
No to pewnie będzie pierwsze centrum handlowe, które zbankrutuje. Najemcy na pewno będą chcieli odszkodowań za 3,5 dnia zamkniętych sklepów, a niektórzy za zalane lokale. Kto w ogóle zgodził się na powstanie tego bubla. Powinny polecieć głowy, ale możemy sami o tym zdecydować - wybory samorządowe już niedługo... czas na zmiany.
Aktualności
R E K L A M A
Niezapominajka
21

wrz

do 22-09-2023
Międzynarodowe Targi Poznańskie
Common Future - Kongres Odbudowy Ukrainy

23

wrz

do 24-09-2023
Międzynarodowe Targi Poznańskie
Targi mieszkań i domów

27

wrz

do 29-09-2023
Międzynarodowe Targi Poznańskie
Targi Polagra
Master Baker - konkurs wypieku chleba i bułek
"Taropak" - Miedzynarodowe Targi Techniki Pakowania i Etykietowania

29

wrz

do 30-09-2023
Międzynarodowe Targi Poznańskie
"Viva Seniorzy!" - targi senioralne

do 01-10-2023
Międzynarodowe Targi Poznańskie
Targi Smaki Regionów

[ wszystkie ]

Komentarze
Ogłoszenia
Newsy na Twoją skrzynkę!
Zapisz się na listę mailingową:
Twój e-mail: