Portal lazarz.pl szanuje prywatność swoich czytelników i przetwarza tylko te dane osobowe, które są niezbędne do prawidłowego świadczenia usług informacyjnych jakie oferuje.
Strona wykorzystuje pliki cookies. Mogą Państwo określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w waszej przeglądarce.
Klikając poniższy przycisk zgadzają się Państwo na przetwarzanie zbieranych przez portal lazarz.pl danych osobowych w zakresie i na warunkach opisanych w naszej
Polityce Prywatności.
Wyrażenie zgody jest dobrowolne, ale może być konieczne w celu wykonania niektórych usług.

Zgoda

Tragarze znosili pasażerom bagaże protestując przeciwko brakowi schodów ruchomych w dół na dworcu - .:LAZARZ.PL->poznański portal dzielnicowy:. Łazarz w z@sięgu myszki
Tragarze znosili pasażerom bagaże protestując przeciwko brakowi schodów ruchomych w dół na dworcu
24-02-2014 01:51   Janusz Ludwiczak
W piątkowe popołudnie Dworzec Główny stał się bardziej funkcjonalny. Pasażerowie nie musieli już znosić na dół sami ciężkich z powodu braku schodów ruchomych czy gubić się w znalezieniu drogi na przystanek tramwajowy czy poszczególny peron.

W piątek o godz. 17 na Dworcu Głównym odbył się nietypowy happening, który zorganizowały "My dzieci z dworca ZŁO".

Pokazaliśmy co można poprawić na poznańskim dworcu. Ze składanych krzeseł utworzyliśmy poczekalnię, której nie przewidziano w nowym budynku. Najlepsze na nią miejsce znajduje się naprzeciw kas biletowych. Nasi tragarze znosili bagaże po długich nieruchomych schodach na perony - swoistego dworcowego kuriozum utrudniającego podróżowanie. Drogowskazy naśladujące tablice na górskich szlakach pokazywały ile minut (sporo!) zajmuje przejście przez dworzec lub na przystanki. Przez 45 minut testowaliśmy, jak ulepszenia przyjmą podróżni - wyjaśniają organizatorzy.

Z początku nieufni, coraz bardziej oswajali się z poczekalnią oraz tragarzami. Liczba zniesionych bagaży rosła z minuty na minutę. Część podróżnych skorzystała z poczekalni, informując nas, że tego właśnie im brakuje. Inni woleli pozostać na grzejnikach, na których było im cieplej. Z ciekawością komentowano drogowskazy, jednocześnie narzekając na niefunkcjonalność ciągów pieszych. Wielu pytało nas o lokalizację peronów lub odjazdy konkretnych pociągów. Co ważne, z życzliwością przyglądali się nam SOK-iści i ochrona dworca. Deklarowali, że sporządzone przez nas ulotki dostarczą dyrekcji, a sami chcieliby mieć także służbową poczekalnię/pokój dla siebie - dodają "My dzieci z dworca ZŁO".

W akcji wzięło udział ponad 40 osób, wśród których znaleźli się członkowie różnych organizacji i stowarzyszeń społecznych.


R E K L A M A

Komentarze (0)

Aktualności
R E K L A M A
Niezapominajka
04

mar

17:00
Klub Osiedlowy "Krąg" ul. Dmowskiego 37
"Kwiatek dla Ewy" - koncert rozrywkowy dla Aktywnych 60+ w wykonaniu Piotra Jurkiewicza i Eugeniusza Cołty
Wstęp pod warunkiem zachowania przez uczestników zasad przewidzianych w obowiązujących

12

mar

do 13-03-2021
Zajezdnia tramwajowa MPK ul. Głogowska 131/133
Akcja honorowego poboru krwi
w godz. 8:00-13:00

07

maj

do 08-05-2021
Zajezdnia tramwajowa MPK ul. Głogowska 131/133
Akcja honorowego poboru krwi
w godz. 8:00-13:00

02

lip

do 03-07-2021
Zajezdnia tramwajowa MPK ul. Głogowska 131/133
Akcja honorowego poboru krwi
w godz. 8:00-13:00

27

sie

do 28-08-2021
Zajezdnia tramwajowa MPK ul. Głogowska 131/133
Akcja honorowego poboru krwi
w godz. 8:00-13:00

[ wszystkie ]

Komentarze
Ogłoszenia
Newsy na Twoją skrzynkę!
Zapisz się na listę mailingową:
Twój e-mail: