Portal lazarz.pl szanuje prywatność swoich czytelników i przetwarza tylko te dane osobowe, które są niezbędne do prawidłowego świadczenia usług informacyjnych jakie oferuje.
Strona wykorzystuje pliki cookies. Mogą Państwo określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w waszej przeglądarce.
Klikając poniższy przycisk zgadzają się Państwo na przetwarzanie zbieranych przez portal lazarz.pl danych osobowych w zakresie i na warunkach opisanych w naszej
Polityce Prywatności.
Wyrażenie zgody jest dobrowolne, ale może być konieczne w celu wykonania niektórych usług.

Zgoda

PKP zapewnia: "Nowy Dworzec Główny jeszcze bardziej funkcjonalny" - .:LAZARZ.PL->poznański portal dzielnicowy:. Łazarz w z@sięgu myszki
PKP zapewnia: "Nowy Dworzec Główny jeszcze bardziej funkcjonalny"
21-02-2014 15:34   Janusz Ludwiczak
Dodatkowe, wygodne miejsca oczekiwania na pociąg i nowa aranżacja przestrzeni – takie zmiany PKP S.A. planuje wprowadzić na dworcu Poznań Główny.

Pasażerowie kolei narzekają na kolejki do kas biletowych czy brak miejsc siedzących i poczekalni na Dworcu Głównym. PKP zapewniło, że Poznań Główny ma być bardziej funkcjonalny.

Spółka PKP dokładnie analizuje opinie korzystających z dworca podróżnych i dokłada starań, by dworzec w pełni spełniał ich oczekiwania. Planujemy wprowadzić kolejne udogodnienia. Chcemy między innymi wprowadzić zmiany w aranżacji przestrzeni, wyraźniej oddzielając część handlową od tej, związanej z obsługą pasażerską. Podróżni będą mogli również korzystać z nowych, wygodnych miejsc oczekiwania na pociąg. Trwają przygotowania, które określą dokładny harmonogram wprowadzanych udogodnień. Już teraz jednak pasażerowie mają do dyspozycji nowoczesny system informacji, bezpłatny dostęp do bezprzewodowego internetu, dużą liczbę kas i biletomatów oraz szereg ułatwień dla osób niepełnosprawnych i mających trudności z poruszaniem się - informuje Paulina Jankowska z Biura Prasowego Polskich Kolei Państwowych.

Jak wyjaśnia PKP na poziomie +1 działa 10 kas oraz 7 biletomatów. Na poziomie +2 w godzinach 9:20-21:00 bilety można kupić w 4 stanowiskach Centrum Obsługi Klienta PKP Intercity. Do dyspozycji pasażerów jest 100 m. ławek oraz poczekalnia z miejscami siedzącymi. W centralnym punkcie holu dworca zamontowano 2 tablice informacji dynamicznej z przyjazdami i odjazdami pociągów. Wyświetlacze znajdują się również przy kasach. Na każdym peronie można korzystać z mobilnych kiosków z rozkładami jazdy. Łącznie na peronach i w tunelu znajduje się 88 tablic informacji dynamicznej. Budynek wyposażony został w 3 windy umożliwiające swobodne, samodzielne dotarcie, zarówno do holu jak i na perony, osobom niepełnosprawnym i mającym trudności z poruszaniem się.


Komentarze (1)

22-02-2014 18:03:02
boss
ten dworzec to jakas kpina, spory krok w tył dla miasta
Aktualności
R E K L A M A
Niezapominajka
10

gru

19:00
Klub Osiedlowy "Krąg" ul. Dmowskiego 37
„Całą noc padał śnieg” - widowisko muzyczne z cyklu "Śpiewamy polskie piosenki"z udziałem: Kabaretu "Klub Szyderców Bis".
- w programie pojawią się w szczególności piosenki nawiązujące do świąt Bo

11

gru

17:30
Klub Osiedlowy "Krąg" ul. Dmowskiego 37
Spektakl pt."Ściana" w wykonaniu grupy teatralnej Klubu Krąg na zakończenie projektu

12

gru

19:00
Galeria Muzalewska ul. Głogowska 29/3 m.6
"Krzysztof Markowski Prywatny zapis objawień natury rzeczy" - wernisaż wystawy

13

gru

19:00
Klub Osiedlowy "Krąg" ul. Dmowskiego 37
"W zasadzie tak" - spotkanie z satyrykiem Jackiem Fedorowiczem, który opowie m.in. o wielu komicznych sytuacjach z życia w PRL-u

14

gru

do 15-12-2019
Hala widowiskowo-sportowa Arena ul. Wyspiańskiego 33 Park Kasprowicza
Giełda Minerałów, Muszli i Wyrobów Jubilerskich

[ wszystkie ]

Komentarze
Ogłoszenia
Newsy na Twoją skrzynkę!
Zapisz się na listę mailingową:
Twój e-mail: