Portal lazarz.pl szanuje prywatność swoich czytelników i przetwarza tylko te dane osobowe, które są niezbędne do prawidłowego świadczenia usług informacyjnych jakie oferuje.
Strona wykorzystuje pliki cookies. Mogą Państwo określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w waszej przeglądarce.
Klikając poniższy przycisk zgadzają się Państwo na przetwarzanie zbieranych przez portal lazarz.pl danych osobowych w zakresie i na warunkach opisanych w naszej
Polityce Prywatności.
Wyrażenie zgody jest dobrowolne, ale może być konieczne w celu wykonania niektórych usług.

Zgoda

Jest pozwolenie na budowę kładki, która połączy nowy dworzec z peronami 4, 5, 6 i ul. Głogowską - .:LAZARZ.PL->poznański portal dzielnicowy:. Łazarz w z@sięgu myszki
Jest pozwolenie na budowę kładki, która połączy nowy dworzec z peronami 4, 5, 6 i ul. Głogowską
18-02-2014 07:23   Janusz Ludwiczak
Wojewoda Wielkopolski wydał pozwolenie na budowę kładki, która połączy budynek nowego dworca kolejowego z peronami 4, 5 i 6 oraz ulicą Głogowską.

Budowa kładki zależy od decyzji, co dalej ze starym dworcem. Tej ostatecznej jeszcze nie ma, cały czas rozmawiamy z PKP na temat dwóch koncepcji: kładka będzie przebiegała albo na zewnątrz budynku albo wewnątrz. Daliśmy sobie czas do końca marca, aby ustalić sposób przebudowy starego dworca. Pozwolenie na budowę jest ważne 3 lata, ale na pewno nie będziemy chcieli czekać aż tyle. Myślę, że pierwsze prace będą mogły ruszyć jeszcze w tym roku - tłumaczy Przemysław Terlecki, rzecznik inwestora, firmy TriGranit.

Ostateczna decyzja co do inwestycji zapadnie na pewno w tym roku. Wszystko wskazuje na to, że budynek zostanie zburzony, nie ma w nim bowiem zbyt wiele substancji zabytkowej. To co pozostało z dawnego obiektu nie przedstawia szczególnej wartości. Obiekt zostanie wyburzony mimo, że nie jest w złym stanie technicznym, jego przebudowa do nowych funkcji była by jednak zbyt kosztowna - tłumaczy Jarosław Bator, dyrektor zarządzający PKP S. A. ds. nieruchomości.

Kładką będzie można przejść od ulicy Głogowskiej i Dworca Zachodniego na perony 4, 5 i 6, a docelowo na parking i dworzec Poznań Główny. Przedstawiciele Stowarzyszenia Inwestycje dla Poznania zwracają uwagę, że dojście do planowanej kładki prowadzącej z Dworca Zachodniego na Poznań Główny prowadzić będzie przez parking obok jeżdżących samochodów oraz przez przejście o szerokości 2 metrów.

Martwi nas planowana kładka, która połączy nowy dworzec z Dworcem Zachodnim. Prowadzić będzie ona z parkingu, gdzie pasażerowie z walizkami będą poruszać się obok jeżdżących samochodów. W dodatku na swojej drodze trafią na wąskie przejście o szerokości 2 metrów - wskazuje Paweł Sowa, prezes Stowarzyszenia Inwestycje dla Poznania.

W piątek ruszyły z kolei prace rozbiórkowe schronu przeciwlotniczego, znajdującego się przy Dworcu Zachodnim. Obiekt powstał w pierwszej połowie XX wieku. Na wyburzenie schronu zgodził się konserwator zabytków. Prace rozbiórkowe mają związek z budową kładki. Więcej w artykule: Wyburzają schron przeciwlotniczy przy Dworcu Zachodnim


R E K L A M A

Komentarze (2)

02-06-2016 14:56:07
Ryszard
Myślę,że kładka powinna być wydluzona i poprowadzona w strone bryly nowego dworca,a nie na parking.
19-02-2014 22:41:29
Bieganek
Psu na budę te wizki. Ostatnia wersja mówiła o kolejnym trakcie WEWNĄTRZ bryły budynku. Do tego: budynek miał być wyburzony, bo miał być w złym stanie technicznym. Nie jest - ale i tak wyburzą. Kłamią, mataczą, uwłaszczają się na własności publicznej, obiecują bajki, budują koszmarki.
Aktualności
R E K L A M A
Niezapominajka
21

wrz

18:00
Klub Osiedlowy "Krąg" ul. Dmowskiego 37
Koncert "Zielono mi" w wykonaniu Klubu Szyderców Bis

22

wrz

18:30
Łazarz
30. sesja (zdalna) Rady Osiedla Św. Łazarz
► porządek obrad

24

wrz

do 26-09-2021
Międzynarodowe Targi Poznańskie
"Tour Salon" - Targi Regionów i Produktów Turystycznych
Targi kamperów i przyczep kempingowych oraz wyposażenia
Targ mieszkań i domów (25-26.09.)
9. Festiwal Podróżniczy Śladami Marzeń

18:00
Ogród Łazarz, ul. Potockiej 39/41 (między blokami)
Koncert Dominiki Dobrosielskiej "Moje serce to jest muzyk"
(w przypadku deszczu koncert odbędzie się w sali domu kultury Klub "Krąg")

26

wrz

Koszary Kultury ul. Matejki 62
Babi Targ
w godz. 12:00-15:00

[ wszystkie ]

Komentarze
Ogłoszenia
Newsy na Twoją skrzynkę!
Zapisz się na listę mailingową:
Twój e-mail: