Portal lazarz.pl szanuje prywatność swoich czytelników i przetwarza tylko te dane osobowe, które są niezbędne do prawidłowego świadczenia usług informacyjnych jakie oferuje.
Strona wykorzystuje pliki cookies. Mogą Państwo określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w waszej przeglądarce.
Klikając poniższy przycisk zgadzają się Państwo na przetwarzanie zbieranych przez portal lazarz.pl danych osobowych w zakresie i na warunkach opisanych w naszej
Polityce Prywatności.
Wyrażenie zgody jest dobrowolne, ale może być konieczne w celu wykonania niektórych usług.

Zgoda

Kładka połączy Dworzec Zachodni z peronami i parkingiem na 1500 aut - .:LAZARZ.PL->poznański portal dzielnicowy:. Łazarz w z@sięgu myszki
Kładka połączy Dworzec Zachodni z peronami i parkingiem na 1500 aut
14-12-2012 14:44   Janusz Ludwiczak
Wiosną rozpocznie się budowa kładki, którą dojdziemy z Dworca Zachodniego na perony 4, 5 i 6.

W I kwartale przyszłego roku TriGranit planuje rozpocząć budowę kładki, która powstanie nad peronami 4, 5 i 6 i połączy Dworzec Zachodni z budowanym parkingiem na 1500 aut, który powstaje tuż obok nowego dworca kolejowego.

Chcę mocno zaznaczyć, że planujemy rozpoczęcie budowy kładki wiosną przyszłego roku, planujemy jej oddanie do użytku wraz ze skończonym Zintegrowanego Centrum Komunikacyjnego, a więc parkingiem, galerią handlową, dworcem PKS i nowymi drogami. Planujemy zbudowanie kompletnej kładki, a więc ze schodami (stałymi) i windami na każdym peronie. Ze schodami ruchomymi (w obie strony) na początku kładki, od strony Dworca Zachodniego - wyjaśnia Przemysław Terlecki, rzecznik inwestora, firmy TriGranit.

Wszystko wskazuje na to, że będzie realizowany wariant ze schodami ruchomymi. W związku z budową Pestki, nowymi parametrami peronu musieliśmy mocno skorygować pierwotny projekt i przebieg kładki. Taki jest plan, który może jednak z uwagi na powyższe zastrzeżenia zostać w jakimś stopniu skorygowany i zmodyfikowany. TriGranit nie jest jedynym inwestorem na tak rozległym, dworcowym placu budowy: w sąsiedztwie powstaje Szybki Tramwaj realizowany przez miasto i w planach jest przebudowa peronów realizowana przez PLK PKP SA. Trzy budowy, trzy budżety, trzech inwestorów, trzy harmonogramy - dodaje Przemysław Terlecki.


Komentarze (0)

Aktualności
R E K L A M A
Niezapominajka
19

lis

do 23-12-2022
Międzynarodowe Targi Poznańskie
Poznański Jarmark Świąteczny - Betlejem Poznańskie

03

gru

do 18-12-2022
Rynek Łazarski
Betlejem Poznańskie - jarmark świąteczny

07

gru

16:30
Klub Osiedlowy "Krąg" ul. Dmowskiego 37
"Z Przyrodą Za Pan Brat" - międzypokoleniowe warsztaty przyrodnicze.Mile widziane ekipy złożone z dzieci i rodziców lub dziadków
Obowiązują zapisy mailowe: wysockiwoj@gmail.com

08

gru

17:00
Klub Osiedlowy "Krąg" ul. Dmowskiego 37
"Zza łazarskiego winkla" - spotkanie z gwarą i twórczością Danuty Zych
Piosenki o Poznaniu zaśpiewa Zespół Pasja

09

gru

do 11-12-2022
Międzynarodowe Targi Poznańskie
"Poznań Ice Festival" - Festiwal Rzeźby Lodowej

[ wszystkie ]

Komentarze
Ogłoszenia
Newsy na Twoją skrzynkę!
Zapisz się na listę mailingową:
Twój e-mail: