Portal lazarz.pl szanuje prywatność swoich czytelników i przetwarza tylko te dane osobowe, które są niezbędne do prawidłowego świadczenia usług informacyjnych jakie oferuje.
Strona wykorzystuje pliki cookies. Mogą Państwo określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w waszej przeglądarce.
Klikając poniższy przycisk zgadzają się Państwo na przetwarzanie zbieranych przez portal lazarz.pl danych osobowych w zakresie i na warunkach opisanych w naszej
Polityce Prywatności.
Wyrażenie zgody jest dobrowolne, ale może być konieczne w celu wykonania niektórych usług.

Zgoda

Kładka połączy Dworzec Zachodni z peronami i parkingiem na 1500 aut - .:LAZARZ.PL->poznański portal dzielnicowy:. Łazarz w z@sięgu myszki
Kładka połączy Dworzec Zachodni z peronami i parkingiem na 1500 aut
14-12-2012 14:44   Janusz Ludwiczak
Wiosną rozpocznie się budowa kładki, którą dojdziemy z Dworca Zachodniego na perony 4, 5 i 6.

W I kwartale przyszłego roku TriGranit planuje rozpocząć budowę kładki, która powstanie nad peronami 4, 5 i 6 i połączy Dworzec Zachodni z budowanym parkingiem na 1500 aut, który powstaje tuż obok nowego dworca kolejowego.

Chcę mocno zaznaczyć, że planujemy rozpoczęcie budowy kładki wiosną przyszłego roku, planujemy jej oddanie do użytku wraz ze skończonym Zintegrowanego Centrum Komunikacyjnego, a więc parkingiem, galerią handlową, dworcem PKS i nowymi drogami. Planujemy zbudowanie kompletnej kładki, a więc ze schodami (stałymi) i windami na każdym peronie. Ze schodami ruchomymi (w obie strony) na początku kładki, od strony Dworca Zachodniego - wyjaśnia Przemysław Terlecki, rzecznik inwestora, firmy TriGranit.

Wszystko wskazuje na to, że będzie realizowany wariant ze schodami ruchomymi. W związku z budową Pestki, nowymi parametrami peronu musieliśmy mocno skorygować pierwotny projekt i przebieg kładki. Taki jest plan, który może jednak z uwagi na powyższe zastrzeżenia zostać w jakimś stopniu skorygowany i zmodyfikowany. TriGranit nie jest jedynym inwestorem na tak rozległym, dworcowym placu budowy: w sąsiedztwie powstaje Szybki Tramwaj realizowany przez miasto i w planach jest przebudowa peronów realizowana przez PLK PKP SA. Trzy budowy, trzy budżety, trzech inwestorów, trzy harmonogramy - dodaje Przemysław Terlecki.


R E K L A M A

Komentarze (0)

Aktualności
R E K L A M A
Niezapominajka
18

cze

17:00
Ogród Łazarz, ul. Potockiej 39/41 (między blokami)
Koncert dla dzieci Wujka Ogórka w Ogrodzie Łazarz
- obowiązują zapisy mailowe: zapisy.klubkrag@gmail.com. Wstęp wolny pod warunkiem zachowania przez uczestników zasad przewidzianych w obowiązując

19

cze

do 20-06-2021
Międzynarodowe Targi Poznańskie
Poznań Moto Fest

Park Wilsona
Łazarskie śniadania przy wspólnym stole

21

cze

18:00
Ogród Łazarz, ul. Potockiej 39/41 (między blokami)
"Czerwiec z zumbą" w Ogrodzie Łazarz- bezpłatne zajęcia fitnessowe dla każdego komu w duszy gra, a zdrowie pozwala!
- zajęcia poprowadzi Klaudia Nierychlewska

28

cze

do 30-06-2021
17:00
Park Kasprowicza - ogród społeczny Kolektyw Kąpielisko (przy boisku do streetballu i wybiegu dla psów)
IV Hawajskie spotkania na Łazarzu

[ wszystkie ]

Komentarze
Ogłoszenia
Newsy na Twoją skrzynkę!
Zapisz się na listę mailingową:
Twój e-mail: