Portal lazarz.pl szanuje prywatność swoich czytelników i przetwarza tylko te dane osobowe, które są niezbędne do prawidłowego świadczenia usług informacyjnych jakie oferuje.
Strona wykorzystuje pliki cookies. Mogą Państwo określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w waszej przeglądarce.
Klikając poniższy przycisk zgadzają się Państwo na przetwarzanie zbieranych przez portal lazarz.pl danych osobowych w zakresie i na warunkach opisanych w naszej
Polityce Prywatności.
Wyrażenie zgody jest dobrowolne, ale może być konieczne w celu wykonania niektórych usług.

Zgoda

Wyburzają schron przeciwlotniczy przy Dworcu Zachodnim - .:LAZARZ.PL->poznański portal dzielnicowy:. Łazarz w z@sięgu myszki
Wyburzają schron przeciwlotniczy przy Dworcu Zachodnim
15-02-2014 01:39   Janusz Ludwiczak
Od piątku trwa wyburzanie schronu przeciwlotniczego, znajdującego się przy Dworcu Zachodnim. Obiekt powstał w pierwszej połowie XX wieku. Na wyburzenie schronu zgodził się konserwator zabytków. Prace rozbiórkowe mają związek z budową kładki, która ma połączyć perony 4, 5 i 6 i ul. Głogowską z nowym dworcem Poznań Główny.

W piątek rozpoczęła się rozbiórka znajdującego się tuż obok gmachu Dworca Zachodniego schronu przeciwlotniczego, który powstał najprawdopodobniej w latach 40. XX wieku. Zgodę na rozbiórkę wydała Miejska Konserwator Zabytków.

Prace mogą potrwać nawet tydzień, gdyż ściany obiektu mają metr grubości. Nieoficjalnie wiadomo, że rozbiórka prowadzona jest na zlecenie firmy TriGranit, która wybudowała już nowy dworzec kolejowy i sąsiadujące z nim centrum handlowe Poznań City Center. Inwestor chce wybudować kładkę, która połączy nowy dworzec Poznań Główny z peronami 4, 5 i 6 oraz ul. Głogowską.


Komentarze (1)

15-02-2014 09:23:38
Ali
Kładka to dobry pomysł. Nie trzeba będzie chodzić śmierdzącym i brudnym przejściem podziemnym..
Aktualności
R E K L A M A
Niezapominajka
25

wrz

18:00
Klub Osiedlowy "Krąg" ul. Dmowskiego 37
"Paris, Paris" - recital piosenek francuskich w wykonaniu Dominiki Dobrosielskiej i Piotra Wizy

26

wrz

do 27-09-2020
Międzynarodowe Targi Poznańskie
Targ żywności regionalnej i ekologicznej
Targi mieszkań i domów
Jesienny targ ogrodniczy

27

wrz

18:00
Kościół Ewangelicko-Augsburski Łaski Bożej ul. Obozowa 5 (przy Rondzie Jeziorańskiego)
Festiwal The September Concert
- koncert "U Vivaldiego"

28

wrz

do 01-10-2020
Międzynarodowe Targi Poznańskie
Targi Polagra

18:00
Ogród Łazarz, ul. Potockiej 39/41 (między blokami)
"Wrzesień z zumbą w Ogrodzie Łazarz"- bezpłatne zajęcia fitnessowe dla każdego komu w duszy gra, a zdrowie pozwala! Zajęcia poprowadzi Klaudia Nierychlewska

[ wszystkie ]

Komentarze
Ogłoszenia
Newsy na Twoją skrzynkę!
Zapisz się na listę mailingową:
Twój e-mail: