Portal lazarz.pl szanuje prywatność swoich czytelników i przetwarza tylko te dane osobowe, które są niezbędne do prawidłowego świadczenia usług informacyjnych jakie oferuje.
Strona wykorzystuje pliki cookies. Mogą Państwo określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w waszej przeglądarce.
Klikając poniższy przycisk zgadzają się Państwo na przetwarzanie zbieranych przez portal lazarz.pl danych osobowych w zakresie i na warunkach opisanych w naszej
Polityce Prywatności.
Wyrażenie zgody jest dobrowolne, ale może być konieczne w celu wykonania niektórych usług.

Zgoda

Wyburzają schron przeciwlotniczy przy Dworcu Zachodnim - .:LAZARZ.PL->poznański portal dzielnicowy:. Łazarz w z@sięgu myszki
Wyburzają schron przeciwlotniczy przy Dworcu Zachodnim
15-02-2014 01:39   Janusz Ludwiczak
Od piątku trwa wyburzanie schronu przeciwlotniczego, znajdującego się przy Dworcu Zachodnim. Obiekt powstał w pierwszej połowie XX wieku. Na wyburzenie schronu zgodził się konserwator zabytków. Prace rozbiórkowe mają związek z budową kładki, która ma połączyć perony 4, 5 i 6 i ul. Głogowską z nowym dworcem Poznań Główny.

W piątek rozpoczęła się rozbiórka znajdującego się tuż obok gmachu Dworca Zachodniego schronu przeciwlotniczego, który powstał najprawdopodobniej w latach 40. XX wieku. Zgodę na rozbiórkę wydała Miejska Konserwator Zabytków.

Prace mogą potrwać nawet tydzień, gdyż ściany obiektu mają metr grubości. Nieoficjalnie wiadomo, że rozbiórka prowadzona jest na zlecenie firmy TriGranit, która wybudowała już nowy dworzec kolejowy i sąsiadujące z nim centrum handlowe Poznań City Center. Inwestor chce wybudować kładkę, która połączy nowy dworzec Poznań Główny z peronami 4, 5 i 6 oraz ul. Głogowską.


Komentarze (1)

15-02-2014 09:23:38
Ali
Kładka to dobry pomysł. Nie trzeba będzie chodzić śmierdzącym i brudnym przejściem podziemnym..
Aktualności
Niezapominajka
27

maj

do 02-06-2020
Łazarz
31. Dni Łazarza
27.05-02.06.2020
ODWOŁANE w związku z wprowadzonym stanem epidemicznym związanym z koronawirusem

19

cze

do 20-06-2020
Międzynarodowe Targi Poznańskie
Salon optyczny

do 21-06-2020
Międzynarodowe Targi Poznańskie
"Memento" - targi funeralne

26

sie

do 27-08-2020
Międzynarodowe Targi Poznańskie
Targi mody

01

wrz

do 03-09-2020
Międzynarodowe Targi Poznańskie
"Salmed" - targi medyczne

[ wszystkie ]

Komentarze
Ogłoszenia
Newsy na Twoją skrzynkę!
Zapisz się na listę mailingową:
Twój e-mail: