Portal lazarz.pl szanuje prywatność swoich czytelników i przetwarza tylko te dane osobowe, które są niezbędne do prawidłowego świadczenia usług informacyjnych jakie oferuje.
Strona wykorzystuje pliki cookies. Mogą Państwo określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w waszej przeglądarce.
Klikając poniższy przycisk zgadzają się Państwo na przetwarzanie zbieranych przez portal lazarz.pl danych osobowych w zakresie i na warunkach opisanych w naszej
Polityce Prywatności.
Wyrażenie zgody jest dobrowolne, ale może być konieczne w celu wykonania niektórych usług.

Zgoda

Na pływalni w Parku Kasprowicza sadzono słoneczniki. Dno basenu ma zamienić się w scenę teatralną - .:LAZARZ.PL->poznański portal dzielnicowy:. Łazarz w z@sięgu myszki
Na pływalni w Parku Kasprowicza sadzono słoneczniki. Dno basenu ma zamienić się w scenę teatralną
24-02-2014 01:43   Janusz Ludwiczak
W sobotę Kolektyw Kąpielisko zorganizował akcję "Słoneczniki Karmniki", w trakcie której każdy mógł zasiać nasiona słoneczników. Mają one zostać docelowo nasadzone na terenie pływalni, a zimą służyć jako pokarm dla ptaków. Kolektyw Kąpielisko prowadzi wciąż rozmowy z POSiR. Działacze stowarzyszenia chcieliby, by przy basenach "pod chmurką" powstał ogród społeczny. Pojawił się również pomysł uruchomienia małego basenu dla dzieci. Jest również projekt, by w niecce dużego basenu powstał amfiteatr!

Chcieliśmy wywołać już wiosnę. Można było wysiać nasiona słoneczników, które każdy z przybyłych mieszkańców mógł zabrać ze sobą do domu. Tam rośliny wyrosną w lepszych warunkach. W maju chcemy spotkać się ponownie i zazielenić teren kąpieliska. W sierpniu słoneczniki będą miały już nasiona, które będą pokarmem dla ptaków na kolejną zimę - powiedziała Daria Kaczorowska, Stowarzyszenie Kolektyw Kąpielisko.

Kolektyw Kąpielisko chciałby przekształcić przestrzenie nieczynnej pływalni w Parku Kasprowicza. Wśród pomysłów jest m.in. utworzenie ogrodu społecznego, miejsca do warsztatów, w których będzie można nauczyć się prowadzenia zdrowego stylu życia czy naprawienia samemu roweru, a także powstanie kina plenerowego. Organizacja otrzymała od Wydziału Kultury i Dziedzictwa Urzędu Miasta dofinansowanie w kwocie 17 792 złotych na poprawienie jakości przestrzeni publicznej poprzez projekty artystyczne (także w ramach amatorskiego ruchu artystycznego), integrujące społeczność lokalną i wzbogacające życie kulturalne dzielnic oraz centrum Poznania.

Jest również pomysł, by dno dużego basenu zamieniło się w amfiteatr.

Prowadzimy rozmowy z POSiR. Czekamy na informacje o kwotach dotyczących utrzymania terenów. Jest to jeden z warunków, musielibyśmy dbać o ten teren. Środki otrzymane z dofinansowania chcemy przede wszystkim przeznaczyć na stworzenie ogrodu społecznego - tłumaczy Daria Kaczorowska z Kolektywu Kąpielisko.

Nie chcielibyśmy całkowicie eliminować wody. Rozmawialiśmy z POSiR, czy jest możliwość chociaż częściowego uruchomienia basenów. Jest możliwe uruchomienie brodzika kąpielowego dla dzieci, wiąże się to niestety z dużymi kosztami, bo tam wodę trzeba codziennie wymieniać. Będziemy szukać możliwości finansowania - podsumowuje Daria Kaczorowska.


Komentarze (1)

25-02-2014 11:15:19
Zakochany
Jestem zakochany w Pani ze zdjęcia 31 i 32:) Szkoda że nie byłem...
Aktualności
Niezapominajka
04

gru

Rynek Łazarski
Otwarcie Rynku Łazarskiego

do 05-12-2021
Międzynarodowe Targi Poznańskie
"Animal Fest" - targi zoologiczne
"Hobby" - salon modelarstwa

do 05-12-2021
Międzynarodowe Targi Poznańskie
Poznań Flyball Racing 2021 - wyścigi psich sztafet

10

gru

do 12-12-2021
Międzynarodowe Targi Poznańskie
"FIT-EXPO 2021" - targi fitness & Sport Park

do 12-12-2021
Park Kasprowicza (przed halą Arena)
Festiwal Rzeźby Lodowej "Poznań Ice Festival 2021"

[ wszystkie ]

Komentarze
Ogłoszenia
Newsy na Twoją skrzynkę!
Zapisz się na listę mailingową:
Twój e-mail: