Portal lazarz.pl szanuje prywatność swoich czytelników i przetwarza tylko te dane osobowe, które są niezbędne do prawidłowego świadczenia usług informacyjnych jakie oferuje.
Strona wykorzystuje pliki cookies. Mogą Państwo określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w waszej przeglądarce.
Klikając poniższy przycisk zgadzają się Państwo na przetwarzanie zbieranych przez portal lazarz.pl danych osobowych w zakresie i na warunkach opisanych w naszej
Polityce Prywatności.
Wyrażenie zgody jest dobrowolne, ale może być konieczne w celu wykonania niektórych usług.

Zgoda

Po raz trzeci przedłużono przetarg na przebudowę Kolejowej [AKTUALIZACJA] - .:LAZARZ.PL->poznański portal dzielnicowy:. Łazarz w z@sięgu myszki
Po raz trzeci przedłużono przetarg na przebudowę Kolejowej [AKTUALIZACJA]
01-02-2022 08:25   Janusz Ludwiczak
Poznańskie Inwestycje Miejskie tuż przed świętami Bożego Narodzenia ogłosiły przetarg na gruntowną przebudowę ulicy Kolejowej. Termin otwarcia ofert jednak trzykrotnie przesuwano. Czy zatem uda się wybrać wykonawcę inwestycji?

Przetarg na przebudowę ulicy Kolejowej spółka Poznańskie Inwestycje Miejskie ogłosiła 23 grudnia. Wykonawcy mieli czas do 14 stycznia na składanie ofert. Jednak już po raz trzeci termin ten został wydłużony. Za pierwszym razem zmieniono termin realizacji inwestycji z 250 do 280 dni od podpisania umowy. Termin otwarcia ofert został zmieniony z 14 na 21 stycznia.

PIM jednak ponownie zmienił termin otwarcia ofert z 21 na 27 stycznia.

– W związku z zapytaniami wykonawców w postępowaniu przetargowym termin składania ofert uległ wydłużeniu na 27.01.2022. Oferty wpłyną do nas dopiero w dniu składania, czyli w czwartek – wyjaśniała portalowi Lazarz.pl Maja Chłopocka-Nowak, dyrektor ds. komunikacji i koordynacji inwestycji Poznańskich Inwestycji Miejskich.

W ubiegłym tygodniu po raz trzeci zmieniono termin – do 1 lutego.

– Powodem są kolejne zapytania oferentów. Zgodnie z procedurami tak musimy robić. Dopiero w dniu składania ofert będziemy wiedzieć czy i jakie oferty od wykonawców wpłyną, ale skoro są zapytania oferentów, to znaczy, że jest zainteresowanie – powiedziała nam Maja Chłopocka-Nowak z PIM.

Jak już informowaliśmy przebudowa ulicy Kolejowej ujęta jest w budżecie miasta już od 2014 roku. Na ten cel w Wieloletniej Prognozie Finansowej na lata 2014-2022 zaplanowano blisko 9 milionów złotych (8 934 507 zł).

Aktualizacja: Tylko dwie oferty wykonawców wpłynęły do przetargu na przebudowę ulicy Kolejową. Najtańsza z nich była o blisko 3,9 mln zł wyższa od zakładanego budżetu. Czy zatem przetarg zostanie powtórzony czy może radni dołożą brakującą kwotę, by inwestycja mogła się w końcu rozpocząć? Więcej o tym w artykule: Brakuje 3,9 mln zł, by rozpocząć przebudowę Kolejowej.


Komentarze (0)

Dodaj swój komentarz

Nick: (max. 40znaków)

Treść komentarza (maksymalnie 1500 znaków):

Pozostało znaków: 1500

Wpisz kod z obrazka: (cyfry i litery a-f)

REGULAMIN:
Publikowane komentarze odzwierciedlają osobiste poglądy ich autorów, którzy ponoszą wyłączną odpowiedzialność za ich treść. Wpisy naruszające polskie prawo, dobra innych osób, zawierające słowa powszechnie uznane za wulgarne, obraźliwe oraz nie związane bezpośrednio z komentowanym tekstem będą kasowane. Niedopuszczalne jest również zamieszczanie w treści komentarzy linków do innych stron internetowych, reklam oraz danych osobowych i adresowych osób prywatnych i firm. Komentarze ukazują się na stronie po akceptacji przez moderatora, co nie zwalnia ich autorów od odpowiedzialności za wygłaszane treści. Pamiętaj, nie jesteś anonimowy, Twoje IP zapisujemy w naszej bazie danych i zabezpieczamy w przypadku ewentualnego postępowania policji lub prokuratury. Dodając opinię akceptujesz powyższy regulamin.
Aktualności
R E K L A M A
Niezapominajka
30

maj

do 02-06-2023
Międzynarodowe Targi Poznańskie
"ITM Industry Europe 2023" - Przemysł Ery Cyfrowej
Targi Logistyki Magazynowania i Transportu
Salon: Bezpieczeństwo Pracy w Przemyśle

01

cze

Szkoła Podstawowa nr 33 / 33 LO ul. Wyspiańskiego 27
Bieg przez Wielką Brytanię im.M. Zawiei
w godz. 15:00-19:00

02

cze

17:00
Młodzieżowy Dom Kultury nr 3 ul. Jarochowskiego 1
III Piknik Łazarski

03

cze

09:00
Szkoła Podstawowa nr 10 ul. Jarochowskiego (przy Ściegiennego)
XVI Turniej Charytatywny im. Macieja Zawiei

Szkoła Podstawowa nr 9 ul. Łukaszewicza 9/13
Festyn
• dmuchane zamki,
• piłkarski dart,
• turniej piłkarski,
• pokazy jujitsu,
• saperzy,
• turniej rowerowy,
• pokazy akrobatyki,
w godz. 9:00-12:00

[ wszystkie ]

Komentarze
Ogłoszenia
Newsy na Twoją skrzynkę!
Zapisz się na listę mailingową:
Twój e-mail: