Portal lazarz.pl szanuje prywatność swoich czytelników i przetwarza tylko te dane osobowe, które są niezbędne do prawidłowego świadczenia usług informacyjnych jakie oferuje.
Strona wykorzystuje pliki cookies. Mogą Państwo określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w waszej przeglądarce.
Klikając poniższy przycisk zgadzają się Państwo na przetwarzanie zbieranych przez portal lazarz.pl danych osobowych w zakresie i na warunkach opisanych w naszej
Polityce Prywatności.
Wyrażenie zgody jest dobrowolne, ale może być konieczne w celu wykonania niektórych usług.

Zgoda

Po raz trzeci przedłużono przetarg na przebudowę Kolejowej [AKTUALIZACJA] - .:LAZARZ.PL->poznański portal dzielnicowy:. Łazarz w z@sięgu myszki
Po raz trzeci przedłużono przetarg na przebudowę Kolejowej [AKTUALIZACJA]
01-02-2022 08:25   Janusz Ludwiczak
Poznańskie Inwestycje Miejskie tuż przed świętami Bożego Narodzenia ogłosiły przetarg na gruntowną przebudowę ulicy Kolejowej. Termin otwarcia ofert jednak trzykrotnie przesuwano. Czy zatem uda się wybrać wykonawcę inwestycji?

Przetarg na przebudowę ulicy Kolejowej spółka Poznańskie Inwestycje Miejskie ogłosiła 23 grudnia. Wykonawcy mieli czas do 14 stycznia na składanie ofert. Jednak już po raz trzeci termin ten został wydłużony. Za pierwszym razem zmieniono termin realizacji inwestycji z 250 do 280 dni od podpisania umowy. Termin otwarcia ofert został zmieniony z 14 na 21 stycznia.

PIM jednak ponownie zmienił termin otwarcia ofert z 21 na 27 stycznia.

– W związku z zapytaniami wykonawców w postępowaniu przetargowym termin składania ofert uległ wydłużeniu na 27.01.2022. Oferty wpłyną do nas dopiero w dniu składania, czyli w czwartek – wyjaśniała portalowi Lazarz.pl Maja Chłopocka-Nowak, dyrektor ds. komunikacji i koordynacji inwestycji Poznańskich Inwestycji Miejskich.

W ubiegłym tygodniu po raz trzeci zmieniono termin – do 1 lutego.

– Powodem są kolejne zapytania oferentów. Zgodnie z procedurami tak musimy robić. Dopiero w dniu składania ofert będziemy wiedzieć czy i jakie oferty od wykonawców wpłyną, ale skoro są zapytania oferentów, to znaczy, że jest zainteresowanie – powiedziała nam Maja Chłopocka-Nowak z PIM.

Jak już informowaliśmy przebudowa ulicy Kolejowej ujęta jest w budżecie miasta już od 2014 roku. Na ten cel w Wieloletniej Prognozie Finansowej na lata 2014-2022 zaplanowano blisko 9 milionów złotych (8 934 507 zł).

Aktualizacja: Tylko dwie oferty wykonawców wpłynęły do przetargu na przebudowę ulicy Kolejową. Najtańsza z nich była o blisko 3,9 mln zł wyższa od zakładanego budżetu. Czy zatem przetarg zostanie powtórzony czy może radni dołożą brakującą kwotę, by inwestycja mogła się w końcu rozpocząć? Więcej o tym w artykule: Brakuje 3,9 mln zł, by rozpocząć przebudowę Kolejowej.


Komentarze (0)

Aktualności
R E K L A M A
Niezapominajka
20

cze

17:00
Ogród Łazarz, ul. Potockiej 39/41 (między blokami)
Koncert na Powitanie Lata w wykonaniu Eugeniusz Cołty i Piotra Jurkiewicza

22

cze

Klub Osiedlowy "Krąg" ul. Dmowskiego 37
Giełda modelarska samochodów

30

cze

18:00
Park Wilsona Muszla Koncertowa
Poznańskie Muzykalia - koncert: Wojciech Korda i Ada Rusowicz

10

wrz

do 13-09-2024
Międzynarodowe Targi Poznańskie
"Drema" - Międzynarodowe Targi Maszyn, Narzędzi i Komponentów dla Przemysłu Drzewnego i Meblarskiego

20

wrz

do 22-09-2024
Międzynarodowe Targi Poznańskie
"Retro Motor Show" - Targi Pojazdów Zabytkowych

[ wszystkie ]

Komentarze
Ogłoszenia
Newsy na Twoją skrzynkę!
Zapisz się na listę mailingową:
Twój e-mail: