Portal lazarz.pl szanuje prywatność swoich czytelników i przetwarza tylko te dane osobowe, które są niezbędne do prawidłowego świadczenia usług informacyjnych jakie oferuje.
Strona wykorzystuje pliki cookies. Mogą Państwo określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w waszej przeglądarce.
Klikając poniższy przycisk zgadzają się Państwo na przetwarzanie zbieranych przez portal lazarz.pl danych osobowych w zakresie i na warunkach opisanych w naszej
Polityce Prywatności.
Wyrażenie zgody jest dobrowolne, ale może być konieczne w celu wykonania niektórych usług.

Zgoda

Wiceprezydent Mariusz Wiśniewski: "Przebudowa Kolejowej ruszy latem 2021" - .:LAZARZ.PL->poznański portal dzielnicowy:. Łazarz w z@sięgu myszki
Wiceprezydent Mariusz Wiśniewski: "Przebudowa Kolejowej ruszy latem 2021"
30-12-2020 01:54   Janusz Ludwiczak
– Rozpocznie się długo oczekiwana przebudowa ul. Kolejowej. Liczymy, że po wszystkich wcześniejszych perypetiach administracyjnych, uzgodnieniowych, itp., które znacznie odłożyły inwestycję, budowa będzie mogła ruszyć latem 2021 r. – zapowiedział wiceprezydent Mariusz Wiśniewski.

Jak już informowaliśmy pod koniec tego roku ZDM miał ogłosić przetarg na przebudowę ulicy Kolejowej. Tak jednak się nie stało, gdyż nadal trwa opracowywanie projektu, a przetarg zostanie ogłoszony najwcześniej w połowie 2021 roku. Więcej o tym w artykule: Znów opóźni się przebudowa Kolejowej: "Planowany termin ogłoszenia przetargu to drugi kwartał 2021".

Odpowiedzialny za komunikację i inwestycje w mieście zastępca prezydenta Poznania, Mariusz Wiśniewski zadeklarował, że w przyszłym roku końcu ruszy przebudowa Kolejowej.

– W nowym roku chcemy kontynuować ważne inwestycje dla mieszkańców: to długo oczekiwana przebudowa ul. Kolejowej, jednej z najważniejszych ulic Łazarza. Zostanie zmodernizowana na odcinku od skrzyżowania z ul. Klaudyny Potockiej do ul. Gąsiorowskich. Liczymy, że po wszystkich wcześniejszych perypetiach administracyjnych, uzgodnieniowych itp., które znacznie odłożyły inwestycję, budowa będzie mogła ruszyć latem 2021 r. – zadeklarował wiceprezydent Mariusz Wiśniewski.

Przebudowa ulicy Kolejowej ujęta jest w budżecie miasta już od 2014 roku. W przyszłorocznym budżecie miasta na ten cel zarezerwowano 8 mln 553 tys. 813 zł., a w 2022 r. – kolejne 50 tys. zł.

Inwestycja zakłada przebudowę ulicy Kolejowej na całym odcinku. Usunięta ma zostać kostka brukowa, którą zastąpi nawierzchnia asfaltowa. Jezdnia zostanie zwężona do 5,5 m szerokości, nasadzona zostanie nowa zieleń i wytyczone zostanie miejsce na pod ewentualną linię autobusową w przyszłości.

Przeprowadzono szereg konsultacji społecznych, w których uwzględniono postulaty mieszkańców, zakładające m.in. likwidację prawoskrętu i zmniejszenie promieniu łuku na skrzyżowaniu Potockiej i Kolejowej oraz nasadzenie więcej drzew.


Komentarze (5)

21-04-2021 10:59:26
REDAKCJA
13-04-2021 08:31:00
Mieszkaniec Kolejowej
cyt. "Planowany termin ogłoszenia przetargu to drugi kwartał 2021" - drugi kwartał już się zaczął - przypominam, czy znowu usłyszymy, że termin przebudowy znowu się opóźni!!!!!!
30-12-2020 16:19:55
Kari9900
Czekamy na tą przebudowę wszyscy, zgadzam się że uwierzymy jak zacznie się coś dziać!!!!!
30-12-2020 12:35:24
Łazarzanka
Ja uwierzę w ten remont jak zobaczę roboty na Kolejowej oraz mam nadzieję, że zostaną nasadzone nowe drzewa, a stare usunięte, ponieważ teraz to nawet śmieciarki nie mogą przejechać, przez ulicę bez uderzenia w gałęzie.
30-12-2020 08:35:05
Mieszkaniec Kolejowej
Uwierzę jak zobaczę - na razie w pocie czoła zamontowane zostały parkometry, które za kilka miesięcy zgodnie z zapowiedzią rozpoczęcia prac trzeba będzie zdemontować. Brak logiki w postępowaniu i nasze wydane pieniądze !!! Już tyle razy byliśmy okłamywani, że po prostu nie wierzę tym buńczucznym zapowiedzią.
Aktualności
R E K L A M A
Niezapominajka
25

maj

Park Wilsona
Kiermasz "Zielony Poznań"

28

maj

Szkoła Podstawowa nr 26 ul. Berwińskiego 2/4
Łazarski Festyn Rodzinny
- dmuchańce, wata cukrowa, loteria fantowa, kiermasz ciast, rękodzieła
w godz. 15:00-18:00

04

cze

do 07-06-2024
Międzynarodowe Targi Poznańskie
ITM - Innowacje, Technologie, Maszyny
Nauka dla gospodarki
"Modernlog" - Targi Logistyki Magazynowania i Transportu

08

cze

Rynek Łazarski
Kino plenerowe - "Moulin Rouge"

09

cze

Polska * Poznań * Łazarz
Wybory do Parlamentu Europejskiego

[ wszystkie ]

Komentarze
Ogłoszenia
Newsy na Twoją skrzynkę!
Zapisz się na listę mailingową:
Twój e-mail: