Portal lazarz.pl szanuje prywatność swoich czytelników i przetwarza tylko te dane osobowe, które są niezbędne do prawidłowego świadczenia usług informacyjnych jakie oferuje.
Strona wykorzystuje pliki cookies. Mogą Państwo określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w waszej przeglądarce.
Klikając poniższy przycisk zgadzają się Państwo na przetwarzanie zbieranych przez portal lazarz.pl danych osobowych w zakresie i na warunkach opisanych w naszej
Polityce Prywatności.
Wyrażenie zgody jest dobrowolne, ale może być konieczne w celu wykonania niektórych usług.

Zgoda

Przebudowa Kolejowej została wstrzymana do czasu rozszerzenia Strefy Płatnego Parkowania na Łazarz - .:LAZARZ.PL->poznański portal dzielnicowy:. Łazarz w z@sięgu myszki
Przebudowa Kolejowej została wstrzymana do czasu rozszerzenia Strefy Płatnego Parkowania na Łazarz
15-09-2017 13:54   Janusz Ludwiczak
Wracamy do sprawy tak bardzo oczekiwanej przez mieszkańców przebudowy ulicy Kolejowej. Jak się dowiedzieliśmy inwestycja została wstrzymana i rozpocznie się nie wcześniej, póki Strefa Płatnego Parkowania nie zostanie rozszerzona na Łazarz.

Jak pisaliśmy dwa tygodnie temu przebudowa ulicy Kolejowej stale odwleka się. Na tą inwestycję w budżecie miasta zarezerwowano blisko 9 mln zł (8 873 000 złotych na lata 2018-2020). Więcej w artykule: Co dalej z przebudową Kolejowej?.

W końcu otrzymaliśmy odpowiedź od Poznańskich Inwestycji Miejskich, które ma realizować to zadanie.

Zgodnie z decyzją Zastępcy Prezydenta Miasta Poznania, Pana Macieja Wudarskiego realizacja przez Spółkę Poznańskie Inwestycje Miejskie Zadania inwestorskiego pn. "Przebudowa ul. Kolejowej" została wstrzymana, w związku z objęciem jej wspólną realizacją ze Strefą Płatnego Parkowania oraz Tempo 30 na Łazarzu – tłumaczy w odpowiedzi na nasz e-mail Paweł Śledziejowski, prezes Poznańskich Inwestycji Miejskich.

Jak już wiadomo Strefa Płatnego Parkowania ma zostać rozszerzona na Łazarz na przełomie lat 2018 i 2019. Obejmować będzie ona obszar do granic II ramy komunikacyjnej - w obrębie ulic: Bukowska - Grunwaldzka - rondo Jeziorańskiego - Reymonta - Hetmańska - Potockiej - Kolejowa - Gąsiorowskich - Głogowska - Roosevelta - Bukowska.

Jednak na samej ulicy Kolejowej strefa płatnego parkowania pojawi się nie wcześniej niż w 2020 roku, czyli dopiero po zakończeniu przebudowy arterii.

W związku z planowaną inwestycją związaną z przebudową ulicy Kolejowej, wprowadzenie Strefy Płatnego Parkowania na ww. ulicy nastąpi po realizacji powyższego zadania. Zgodnie z uchwałą Rady Miasta Poznania w sprawie zmian w wieloletniej prognozie finansowej Miasta Poznania termin realizacji zadania inwestycyjnego pn. "Przebudowa ulicy Kolejowej" przewidziano na lata 2018-2020 – tłumaczy Katarzyna Bolimowska, dyrektor ZDM.


R E K L A M A

Komentarze (10)

27-09-2017 15:02:34
poznaanianka
poczekajmy aż korzenie akacji zdewastują i tak zdewastowane chodniki albo gdy akacje zwala sie na samochody tam stojące to wtedy może wytną akacje a remontu Kolejowej i tak nie będzie w tym stuleciu bo nie mieszka na Kolejowej ani jeden radny dzielnicy
16-09-2017 23:29:08
L.Domasłowkska
Wprowadzenie strefy na Łazarzu jest dopiero na etapie przygotowań i konsultacji, tak więc wiązanie terminu remontu ulicy z tym planowanym dopiero przedsięwzięciem oddala inwestycję na Kolejowej na bliżej nieokreślony czas. Prognozy na realizację w kolejnych latach były już kilkakrotnie podawane i przesuwane. W l. 2018/19 ma być przeprowadzony remont Rynku Łazarskiego, to także duża inwestycja i jakoś przygotowania do strefy w tym nie przeszkadzają (chyba nawet projektant nie wiedział o planach modyfikacji ruchu w tym miejscu). Problemem jest brak uzgodnień, co do szczegółowych rozwiązań i sposobu przeprowadzenia remontu ulicy. Wykonany projekt (dawny) leży w szufladzie (oby) i czeka na modyfikację lub na zastąpienie go nowym. Bez tego żadne prace na Kolejowej nie ruszą. Nie widzę chęci "w kręgach decyzyjnych", aby ten pierwszy krok zrobić. Ciekawe, czy w sprawie zagospodarowania płyty Rynku uzyskano już konsensus, co do rodzaju straganów, podziału funkcjonalnego, obecności asortymentu sprzedawanego obecnie w budkach. Podobno w Pireusie stoi model przyszłego "straganu", dla mnie jakby trochę za szeroki...
16-09-2017 23:21:12
L.Domasłowkska
Wprowadzenie strefy na Łazarzu jest dopiero na etapie przygotowań i konsultacji, tak więc wiązanie terminu remontu ulicy z tym planowanym dopiero przedsięwzięciem oddala inwestycję na Kolejowej na bliżej nieokreślony czas. Prognozy na realizację w kolejnych latach były już kilkakrotnie podawane i przesuwane. W l. 2018/19 ma być przeprowadzony remont Rynku Łazarskiego, to także duża inwestycja i jakoś przygotowania do strefy w tym nie przeszkadzają (chyba nawet projektant nie wiedział o planach modyfikacji ruchu w tym miejscu). Problemem jest brak uzgodnień, co do szczegółowych rozwiązań i sposobu przeprowadzenia remontu ulicy. Wykonany projekt (dawny) leży w szufladzie (oby) i czeka na modyfikację lub na zastąpienie go nowym. Bez tego żadne prace na Kolejowej nie ruszą. Nie widzę chęci "w kręgach decyzyjnych", aby ten pierwszy krok zrobić.
16-09-2017 07:11:00
MM
Obserwuję niemickich turystów seniorów ktorzy czsem zatrzymują sie w hotelu na Kolejowej. Chodz z aparatami fot i robią zdjecia tego skansenu i pewnie często zastanawiają sie, czy na pewno są w Poznaniu. Żenujące są decyzje władz które mieszkańcy wybieraja.
15-09-2017 21:03:27
cos
10 mln na całą Kolejową a 1,2 mln na przejście dla pieszych przez północną jęzdnię przy Awenidzie - to niech lepiej zostanie skansen i 100 lat przewodnicy będą oprowadzać turystów i pokzywać im będą jak wyglądał Poznań ponad 200 lat temu, czyli w XIX wieku - "śmiech na sali"
15-09-2017 20:05:56
Razor
Skandal!!!!!
15-09-2017 17:20:56
Mieszkaniec Kolejowej
A czy mógłby mi ktoś powiedzieć po co były konsultacje społeczne, dlaczego powstał za grube pieniądze projekt, który pewnie pójdzie do kosza ?? I najważniejsze - czy tak powinno się traktować mieszkańców, - czy liczy się jeszcze nasze zdanie ? Czy władze miasta mają nas w d..., a przeznaczone na przebudowę pieniądze zostały już wykorzystane. Nie rozumiem....
15-09-2017 16:22:41
M.
Co ma piernik do wiatraka? Czy wprowadzenie strefy wymaga położenia innego asfaltu, a może chodnik będzie inny? Wystarczy podczas realizacji zostawić miejsce pod wmurowanie parkometrów i wszystko.
15-09-2017 15:03:49
zenek
To nawet to patologii się nie zalicza..
15-09-2017 15:02:56
Janina
Uporczywe robienie na złość mieszkańca Łazarza. Od 2007 roku mydli się oczy. Syf jaki tam panuje to nieporozumień. Centrum miasta a wygląd gorzej niż w Mozambiku
Aktualności
R E K L A M A
Niezapominajka
20

kwi

11:00
Młodzieżowy Dom Kultury nr 3 ul. Jarochowskiego 1
Konkurs Piosenki Przedszkolnej

21

kwi

Poznań * Łazarz
Wybory samorządowe - II tura
w godz. 7:00-21:00

22

kwi

Komisariat Policji Poznań-Grunwald ul. Rycerska 2
Znakowanie rowerów
w godz. 12:00-18:00

23

kwi

do 25-04-2024
Międzynarodowe Targi Poznańskie
Międzynarodowe Targi Energetyki
"GreenPower" - Międzynarodowe Targi Energii Odnawialnej
"Instalacje" - Międzynarodowe Targi Instalacyjne
"Sawo" - Międzynarodowe Targi Ochrony Pracy, Pożarn

12

maj

Łazarz
Wybory osiedlowe - wybory do Rady Osiedla Św. Łazarz
w godz. 7:00-21:00

[ wszystkie ]

Komentarze
Ogłoszenia
Newsy na Twoją skrzynkę!
Zapisz się na listę mailingową:
Twój e-mail: