Portal lazarz.pl szanuje prywatność swoich czytelników i przetwarza tylko te dane osobowe, które są niezbędne do prawidłowego świadczenia usług informacyjnych jakie oferuje.
Strona wykorzystuje pliki cookies. Mogą Państwo określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w waszej przeglądarce.
Klikając poniższy przycisk zgadzają się Państwo na przetwarzanie zbieranych przez portal lazarz.pl danych osobowych w zakresie i na warunkach opisanych w naszej
Polityce Prywatności.
Wyrażenie zgody jest dobrowolne, ale może być konieczne w celu wykonania niektórych usług.

Zgoda

Radni miejscy przekazali 100 tys. zł na rewitalizację skweru przy zbiegu Małeckiego i Łukaszewicza - .:LAZARZ.PL->poznański portal dzielnicowy:. Łazarz w z@sięgu myszki
Radni miejscy przekazali 100 tys. zł na rewitalizację skweru przy zbiegu Małeckiego i Łukaszewicza
02-07-2015 13:29   Janusz Ludwiczak
Jeszcze w tym roku ma zmienić się skwer w obrębie ulic Małeckiego, Łukaszewicza i Granicznej. Uporządkowane zostaną krzewy, a na placu ma pojawić się trawa i ławki.

O planach rewitalizacji skweru w tej części dolnego Łazarza informowaliśmy już wielokrotnie. W środę był to jeden z tematów posiedzenia Komisji Rewitalizacji Rady Miasta Poznania.

To jest mały skwer, ma 280 metrów kwadratowych. Mając takie środki będziemy mogli tam wiele zrobić. Możemy dać gwarancję, że w przyszłym roku przeznaczymy kolejne środki finansowe, gdyby na tym skwerze coś się zmieniło - mówił Tomasz Lisiecki, dyrektor Zarządu Zieleni Miejskiej.

Skwer byłby rewitalizowany etapami. Możemy wykorzystać już istniejącą zieleń. Część krzewów powinna zostać wycięta, gdyż na tym skwerze jest nielegalna toaleta dla psów. Mogłyby tutaj stanąć meble miejskie - ławki, siedziska. Chcemy, by mieszkańcy współtworzyli ten skwer, docelowo mogłyby tutaj odbywać się różnego rodzaju warsztaty i spotkania. To może być miejsce, gdzie mieszkańcy mogliby przysiąść w drodze na Rynek Łazarski. Docelowo rozważamy tymczasowe zamykanie części jezdni – wskazywał Filip Olszak, przewodniczący Rady Osiedla Św. Łazarz.

Komisja Rewitalizacji jednogłośnie, czteroma głosami za postanowiła przekazać 100 tysięcy złotych na rewitalizację skweru.

Łazarz staje się dzielnicą artystów – stwierdziła Małgorzata Woźniak, przewodnicząca Komisji Rewitalizacji.

I właśnie oto chodzi. Mamy w planach udostępnienie miejskich lokali użytkowych na działania kulturalne. Wynajmujący ponosiliby jedynie koszty związane z mediam – podsumował Mariusz Wiśniewski, wiceprezydent Poznania.

W ramach przekazanych środków przygotowany zostanie projekt i koncepcja. Na skwerze pojawi się trawa i ławki. Uporządkowana zostanie również istniejąca zieleń, część krzewów zostanie wycięta. Skwer ma zmienić swoje oblicze na lepsze jeszcze w tym roku.


Komentarze (3)

02-07-2015 19:15:07
morlock
No co mogę jeszcze powiedzieć prócz PRZEPRASZAM Panie Januszu ponieważ znów skierowałem pański news na nieco inne tory. Nie piszę "my" (tzn. ja i Hania) ponieważ mea maxima culpa. Problem jednak zaistniał, pozostaje i pewno nadal będzie. I jak wcześniej pisałem zbieram fotki do zbiorczego albumu na swietekrowy.pl np. Tam przynajmniej przechodzą foty z wyraźnie widoczną blachą, w odróżnieniu od innych portali. Jeśli "służby" są indolentne to może upublicznienie buractwa pomoże? A tytułowi radni? Niech se radzą. Całą kadencję." Primum non nocere" - to powinno być ich nie tylko motto ale i kredo. Dodatkowo w temacie - to TU czy na epo był zamieszczony apel o zwrot skradzionego z Małeckiego roweru (z czerwonymi kołami czy jakoś tak) hehe? A "one" chcą cywilizację wprowadzić na tym niewinnym nikomu skwerku. Niech może do Tunezji jadą cywilizować buszmenów bo każda ingerencja na Łazarzu wygeneruje dodatkowe koszty i koszty kosztów i itd.... Zgadnie ktoś z czyjego portfela? W każdym razie - niech se "radzą" ile wlezie byle by nie naszym kosztem, jakkolwiek nazwą produkty swoich narad. Amen.
02-07-2015 16:17:59
Hania
Zgadzam sie z Toba Morlock, to przejscie jest niezauwazalne przez kierowcow albo zauwazone w ostatnim momencie, zostalam tam takze "pogoniona" przez nie zwalaniajace wogole samochody a spojrzenia kierowcow byly jednoznaczne /no gdzie sie pchasz ?/. Ja tez nosze przy sobie aparat fotogr. zawsze, no ale jak przechodze jezdnie to nie robie fotek.
02-07-2015 15:51:25
morlock
A może szanowna "komisja" zajmie się parkującymi równolegle na tymczasowym przejściu dla pieszych , na przeciw salki pafialnej Św.Anny, przed blaszakiem zabezpieczającym Zieloną Perełkę od "zwyrodniałych przechodni", czekających aż im ma łeb gruz spadnie? Od czasu wyznaczenia przejścia robię ranking niewidomych kierowców bo idąc na zakupy zawsze mam w kieszeni puszkę po śledziach i foty robię. Ciekawe że gdy blaszanych zasieków nie było to SM przypełzała co dzień karać osoby niepełnosprawne (lub ich opiekunów) parkujące na przeciw sklepu ze sprzętem rehabilitacyjnym. Jak wyznaczono przejście dla pieszych przed przeszkodą to czarnoty znikły. A tym czasem miały by kośbę taką że na Łazarzu mogły by powstać marmurowe chodniki gdyby z nakładanych mandatów choć 5% zostawało na Łazarzu. Póki co, robię album z niewidomymi kierowcami. Od wyznaczenia dodatkowego przejścia mam już 5 niepełnosprawnych na kliszy. Dla ciekawych -2 to PO i 3 PZ. Konkurs trwa.
Aktualności
R E K L A M A
Niezapominajka
25

maj

Park Wilsona
Kiermasz "Zielony Poznań"

28

maj

Szkoła Podstawowa nr 26 ul. Berwińskiego 2/4
Łazarski Festyn Rodzinny
- dmuchańce, wata cukrowa, loteria fantowa, kiermasz ciast, rękodzieła
w godz. 15:00-18:00

04

cze

do 07-06-2024
Międzynarodowe Targi Poznańskie
ITM - Innowacje, Technologie, Maszyny
Nauka dla gospodarki
"Modernlog" - Targi Logistyki Magazynowania i Transportu

08

cze

Rynek Łazarski
Kino plenerowe - "Moulin Rouge"

09

cze

Polska * Poznań * Łazarz
Wybory do Parlamentu Europejskiego

[ wszystkie ]

Komentarze
Ogłoszenia
Newsy na Twoją skrzynkę!
Zapisz się na listę mailingową:
Twój e-mail: