Portal lazarz.pl szanuje prywatność swoich czytelników i przetwarza tylko te dane osobowe, które są niezbędne do prawidłowego świadczenia usług informacyjnych jakie oferuje.
Strona wykorzystuje pliki cookies. Mogą Państwo określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w waszej przeglądarce.
Klikając poniższy przycisk zgadzają się Państwo na przetwarzanie zbieranych przez portal lazarz.pl danych osobowych w zakresie i na warunkach opisanych w naszej
Polityce Prywatności.
Wyrażenie zgody jest dobrowolne, ale może być konieczne w celu wykonania niektórych usług.

Zgoda

Miasto udostępni pustostany artystom, a skwer przy Małeckiego zostanie zrewitalizowany - .:LAZARZ.PL->poznański portal dzielnicowy:. Łazarz w z@sięgu myszki
Miasto udostępni pustostany artystom, a skwer przy Małeckiego zostanie zrewitalizowany
19-03-2015 01:17   Janusz Ludwiczak
Przedstawienie tradycyjnego rzemiosła, warsztaty dj-skie dla młodzieży, rewitalizacja skweru przy zbiegu ulic Małeckiego, Łukaszewicza i Granicznej oraz udostępnienie przez miasto pustostanów przy ulicy Głogowskiej - tak ma się stać dzięki Otwartej Strefie Kultury "Włącz Łazarz".

Wiceprezydent Mariusz Wiśniewski, prezes ZKZL Jarosław Pucek, przedstawiciele Biura Koordynacji Projektów i Rewitalizacji Miasta, Miejskiego Konserwatora Zabytków i ZDM rozmawiali o ożywieniu Łazarza.

W ramach projektu "Włącz Łazarz" na przełomie maja i czerwca odbędzie się pięć akcji. Jedną z nich są "Performanci". Planujemy interaktywne działania performatywne, muzyczne i taneczne na dolnym Łazarzu. Kolektyw Kąpielisko zrealizuje projekt "Zawodoznawstwo", który będzie polegać na wycieczkach do zakładów rzemieślniczych istniejących już od wielu lat na Łazarzu. Natomiast "Rytm Łazarza" będzie polegać na warsztatach dj-skich, raperskich i reporterskich, które zakończą się instalacją dźwiękową i koncertem w Ogrodzie Łazarza - wyjaśniała Agnieszka Szablikowska, koordynator projektu "Włącz Łazarz - Otwarta Strefa Kultury".

Jednym z punktem spotkania była również rewitalizacja skweru przy zbiegu ulic Małeckiego, Łukaszewicza i Granicznej.

Stowarzyszenie Komitywa wraz z Centrum Inicjatyw Młodzieżowych Horyzonty zaprosi mieszkańców do rozmów na temat tego miejsca, co chcieliby widzieć na tym terenie - zapowiada Agnieszka Szablikowska.

Miejsce to ma duży potencjał. Można je dobrze zagospodarować, tak by nie kojarzyły się tylko z hucznymi sylwestrami - dodała Maria Łazarz, przewodnicząca Zarządu Rady Osiedla Św. Łazarz.

Będziemy prowadzić rozmowy z ZDM, by wyłączyć z ruchu jedną nitkę przy tym skwerze i stworzyć tam coś na rzecz mieszkańców. Wzorem jest ulica Kościelna i Taczaka. Na dolnym Łazarzu brakuje miejsc wypoczynku i miejsc, gdzie można się spotkać - uważa Filip Olszak, przewodniczący Komisji Infrastruktury Rady Osiedla Św. Łazarz.

W trakcie wtorkowego spotkania, które odbyło się w lokalu po dawnej kawiarni Hortex przy ul. Głogowskiej 29 omawiano również kwestię możliwości najmowania lokali na preferencyjnych warunkach na prowadzenie działalności kulturalnej, artystycznej i społecznej. W tym celu miałby powstać inkubator inicjatyw kulturalnych.

Miasto może udostępnić lokale na działalność kulturalną. Tego typu miejsce stworzyliśmy na Śródce. Odbywają się tam warsztaty, szkolenia, spotkania. Dobrze byłoby, gdybyście państwo stworzyli koalicję. Jesteśmy w stanie stworzyć pulę pięciu, sześciu lokali bezczynszowych - zaznaczył Piotr Wiśniewski, dyrektor Biura Koordynacji Projektów i Rewitalizacji Miasta.

My jesteśmy postrzegani zazwyczaj jako instytucja, która chce wszystko skomercjalizować. W uchwale Rady Miasta jest rozwiązanie, że możemy udostępnić lokal pod pewnymi warunkami. Nie chcemy nikogo cenzurować, nie chcemy by lokal, który udostępnimy świecił pustkami i odbywało się w nim tylko coś raz na kwartał - dodał Jarosław Pucek, prezes ZKZL.

Wśród zgłoszonych pomysłów pojawiło się m.in. stworzenie studia filmowego i centrum animacji, muzeum Wirtualnego Łazarza, pracowni rzeźbiarskiej, sali koncertowej z muzyką na żywo, strefy małego artysty, pracowni grafiki, centrum warsztatów tańca współczesnego czy kawiarni społecznej.


Komentarze (2)

19-03-2015 18:36:02
Vampek
jaki piękny Janeczek na ostatnim zdjęciu. <3
19-03-2015 17:58:42
maciej
na"Placyku" zawsze psy sr...y,a dookoła stoją samochody,wieczorami zaś menele sikają. CZARNO TO WIDZĘ!!!! szkoda NASZYCH pieniędzy. W ramach"rozruszania"Łazarza-proponuję postawić tam budkę z "całodobowym" policjantem.
Aktualności
Niezapominajka
18

lis

do 22-12-2023
Międzynarodowe Targi Poznańskie plac PeWuKi - Powszechnej Wystawy Krajowej
Poznański Jarmark Świąteczny

01

gru

do 03-12-2023
Międzynarodowe Targi Poznańskie
Festiwal Sztuki i Przedmiotów Artystycznych

03

gru

12:15
Kościół Chrystusa Sługi ul. Palacza 7
20-lecie Parafii Chrystusa Sługi

Rynek Łazarski
Mikołajkowe 2. urodziny Rynku Łazarskiego
• 11:00 - koncert Wójka Ogórka
• 12:00 - urodzinowy pączkowy tort
• spotkanie z Mikołajem i upominki dla najmłodszych
• kiermasz rękodzieła

16:00
Kościół Chrystusa Sługi ul. Palacza 7
"Jak wielką miłością obdarzył nas Ojciec" - koncert zespołu dziecięco-młodzieżowego z okazji 20-lecia Parafii Chrystusa Sługi

[ wszystkie ]

Komentarze
Ogłoszenia
Newsy na Twoją skrzynkę!
Zapisz się na listę mailingową:
Twój e-mail: