Portal lazarz.pl szanuje prywatność swoich czytelników i przetwarza tylko te dane osobowe, które są niezbędne do prawidłowego świadczenia usług informacyjnych jakie oferuje.
Strona wykorzystuje pliki cookies. Mogą Państwo określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w waszej przeglądarce.
Klikając poniższy przycisk zgadzają się Państwo na przetwarzanie zbieranych przez portal lazarz.pl danych osobowych w zakresie i na warunkach opisanych w naszej
Polityce Prywatności.
Wyrażenie zgody jest dobrowolne, ale może być konieczne w celu wykonania niektórych usług.

Zgoda

Pomysły na skwer na rogu Małeckiego i Łukaszewicza - .:LAZARZ.PL->poznański portal dzielnicowy:. Łazarz w z@sięgu myszki
Pomysły na skwer na rogu Małeckiego i Łukaszewicza
01-07-2015 10:24   Janusz Ludwiczak
Podczas dzisiejszego posiedzenia Komisja Rewitalizacji Rady Miasta Poznania zajmie się sprawą zagospodarowania skweru przy zbiegu ulic Małeckiego i Łukaszewicza. Na ten cel Komisja Rewitalizacji ma przekazać 100 tysięcy złotych.

Koncepcję zagospodarowania skweru w obrębie ulic Łukaszewicza i Małeckiego przygotowało bezpłatnie kilku architektów. Podczas wtorkowego posiedzenia Rady Osiedla Św. Łazarz wybrano wstępny projekt z sześciu przedstawionych przez grupę Komitywa.

Mieszkańców może zjednoczyć siłownia, punkt gastronomiczny i zielona przestrzeń. Pojawił się pomysł by stanął tam pomnik płonącej kanapy. Chcemy zmienić wizerunek Łazarza i włączyć mieszkańców we wspólne działania - powiedział Wojciech Sańko z Komitywy.

Powinniśmy dążyć do tego, czego chcą mieszkańcy, by była to enklawa zieleni, strefa wypoczynkowa - wskazuje Agnieszka Szablikowska, koordynatorka Otwartej Strefy Kultury "Włącz Łazarz".

Na najbliższym posiedzeniu Komisji Rewitalizacji przygotuję uchwałę o przekazaniu 100 tysięcy złotych na wykonanie projektu i elementy małej architektury dla tego skweru, ale musimy działać szybko. Tam nie może być za dużo zieleni. Krzewy mogą zostać przesadzone w inne miejsce. Musimy jednak uwzględnić układ komunikacyjny - objaśnia Małgorzata Woźniak, przewodnicząca Komisji Rewitalizacji Rady Miasta Poznania.

Komisja Rewitalizacji Rady Miasta Poznania ma przeznaczyć 100 tysięcy złotych na wykonanie docelowej koncepcji i projektu modernizacji skweru przy zbiegu ulic Małeckiego, Łukaszewicza i Granicznej. Środki te trafią również na pierwsze prace remontowe i ogrodnicze, które mają być kontynuowane w kolejnych latach.


R E K L A M A

Komentarze (0)

Aktualności
R E K L A M A
Niezapominajka
19

wrz

11:00
Ogród Łazarz, ul. Potockiej 39/41 (między blokami)
Piknik Wikingów
- wioska wikingów: pokaz i warsztat lepienia podpłomyków,pokaz i warsztat ubijania masła w drewnianej maselnicy,pokaz i warsztat śpiewu białego,warsztaty lepienia w glinie,pokaz wa

20

wrz

13:00
Ogród Łazarz, ul. Potockiej 39/41 (między blokami)
"Zdrowy kręgosłup" - gimnastyka dla grupy 60+
"Zumba gold" - gimnastyka dla grupy 60+

21

wrz

18:00
Klub Osiedlowy "Krąg" ul. Dmowskiego 37
Koncert "Zielono mi" w wykonaniu Klubu Szyderców Bis

22

wrz

18:30
Łazarz
30. sesja (zdalna) Rady Osiedla Św. Łazarz
► porządek obrad

24

wrz

do 26-09-2021
Międzynarodowe Targi Poznańskie
"Tour Salon" - Targi Regionów i Produktów Turystycznych
Targi kamperów i przyczep kempingowych oraz wyposażenia
Targ mieszkań i domów (25-26.09.)
9. Festiwal Podróżniczy Śladami Marzeń

[ wszystkie ]

Komentarze
Ogłoszenia
Newsy na Twoją skrzynkę!
Zapisz się na listę mailingową:
Twój e-mail: