Portal lazarz.pl szanuje prywatność swoich czytelników i przetwarza tylko te dane osobowe, które są niezbędne do prawidłowego świadczenia usług informacyjnych jakie oferuje.
Strona wykorzystuje pliki cookies. Mogą Państwo określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w waszej przeglądarce.
Klikając poniższy przycisk zgadzają się Państwo na przetwarzanie zbieranych przez portal lazarz.pl danych osobowych w zakresie i na warunkach opisanych w naszej
Polityce Prywatności.
Wyrażenie zgody jest dobrowolne, ale może być konieczne w celu wykonania niektórych usług.

Zgoda

Pomysły na skwer na rogu Małeckiego i Łukaszewicza - .:LAZARZ.PL->poznański portal dzielnicowy:. Łazarz w z@sięgu myszki
Pomysły na skwer na rogu Małeckiego i Łukaszewicza
01-07-2015 10:24   Janusz Ludwiczak
Podczas dzisiejszego posiedzenia Komisja Rewitalizacji Rady Miasta Poznania zajmie się sprawą zagospodarowania skweru przy zbiegu ulic Małeckiego i Łukaszewicza. Na ten cel Komisja Rewitalizacji ma przekazać 100 tysięcy złotych.

Koncepcję zagospodarowania skweru w obrębie ulic Łukaszewicza i Małeckiego przygotowało bezpłatnie kilku architektów. Podczas wtorkowego posiedzenia Rady Osiedla Św. Łazarz wybrano wstępny projekt z sześciu przedstawionych przez grupę Komitywa.

Mieszkańców może zjednoczyć siłownia, punkt gastronomiczny i zielona przestrzeń. Pojawił się pomysł by stanął tam pomnik płonącej kanapy. Chcemy zmienić wizerunek Łazarza i włączyć mieszkańców we wspólne działania - powiedział Wojciech Sańko z Komitywy.

Powinniśmy dążyć do tego, czego chcą mieszkańcy, by była to enklawa zieleni, strefa wypoczynkowa - wskazuje Agnieszka Szablikowska, koordynatorka Otwartej Strefy Kultury "Włącz Łazarz".

Na najbliższym posiedzeniu Komisji Rewitalizacji przygotuję uchwałę o przekazaniu 100 tysięcy złotych na wykonanie projektu i elementy małej architektury dla tego skweru, ale musimy działać szybko. Tam nie może być za dużo zieleni. Krzewy mogą zostać przesadzone w inne miejsce. Musimy jednak uwzględnić układ komunikacyjny - objaśnia Małgorzata Woźniak, przewodnicząca Komisji Rewitalizacji Rady Miasta Poznania.

Komisja Rewitalizacji Rady Miasta Poznania ma przeznaczyć 100 tysięcy złotych na wykonanie docelowej koncepcji i projektu modernizacji skweru przy zbiegu ulic Małeckiego, Łukaszewicza i Granicznej. Środki te trafią również na pierwsze prace remontowe i ogrodnicze, które mają być kontynuowane w kolejnych latach.


Komentarze (0)

Aktualności
R E K L A M A
Niezapominajka
20

paź

17:00
Klub Osiedlowy "Krąg" ul. Dmowskiego 37
Warsztaty literacko-plastyczne dla dzieci w wieku 3-6 lat
- akcja twórcza z książką "Najlepsza zupa na świecie" w ramach 23. Biennale Sztuki dla Dziecka „Spotkanie jako sztuka”.
(zapisy na dom

21

paź

do 23-10-2020
Międzynarodowe Targi Poznańskie
"GreenPower" - Międzynarodowe Targi Energii Odnawialnej
"Poleco" - Międzynarodowe Targi Ochrony Środowiska Targi
"Eco-Trends" - targi ekologiczne
ODWOŁANE

17:00
Klub Osiedlowy "Krąg" ul. Dmowskiego 37
"Przez żołądek do kultury: Polska" - spotkanie międzykulturowe, realizowane przez wolontariuszy, obcokrajowców mieszkających w Poznaniu

18:30
Łazarz
18. sesja (zdalna) Rady Osiedla Św. Łazarz
► porządek obrad

22

paź

17:00
Klub Osiedlowy "Krąg" ul. Dmowskiego 37
"Zdobycze technologiczne w epoce koronawirusa"-wykład geriatry, prof.dr hab. n. med. Katarzyny Wieczorowskiej - Tobis. Wykład w ramach projektu "Precz z depresją"współfinansowanego z budżetu Miasta Po

[ wszystkie ]

Komentarze
Ogłoszenia
Newsy na Twoją skrzynkę!
Zapisz się na listę mailingową:
Twój e-mail: