Portal lazarz.pl szanuje prywatność swoich czytelników i przetwarza tylko te dane osobowe, które są niezbędne do prawidłowego świadczenia usług informacyjnych jakie oferuje.
Strona wykorzystuje pliki cookies. Mogą Państwo określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w waszej przeglądarce.
Klikając poniższy przycisk zgadzają się Państwo na przetwarzanie zbieranych przez portal lazarz.pl danych osobowych w zakresie i na warunkach opisanych w naszej
Polityce Prywatności.
Wyrażenie zgody jest dobrowolne, ale może być konieczne w celu wykonania niektórych usług.

Zgoda

Pomysły na skwer na rogu Małeckiego i Łukaszewicza - .:LAZARZ.PL->poznański portal dzielnicowy:. Łazarz w z@sięgu myszki
Pomysły na skwer na rogu Małeckiego i Łukaszewicza
01-07-2015 10:24   Janusz Ludwiczak
Podczas dzisiejszego posiedzenia Komisja Rewitalizacji Rady Miasta Poznania zajmie się sprawą zagospodarowania skweru przy zbiegu ulic Małeckiego i Łukaszewicza. Na ten cel Komisja Rewitalizacji ma przekazać 100 tysięcy złotych.

Koncepcję zagospodarowania skweru w obrębie ulic Łukaszewicza i Małeckiego przygotowało bezpłatnie kilku architektów. Podczas wtorkowego posiedzenia Rady Osiedla Św. Łazarz wybrano wstępny projekt z sześciu przedstawionych przez grupę Komitywa.

Mieszkańców może zjednoczyć siłownia, punkt gastronomiczny i zielona przestrzeń. Pojawił się pomysł by stanął tam pomnik płonącej kanapy. Chcemy zmienić wizerunek Łazarza i włączyć mieszkańców we wspólne działania - powiedział Wojciech Sańko z Komitywy.

Powinniśmy dążyć do tego, czego chcą mieszkańcy, by była to enklawa zieleni, strefa wypoczynkowa - wskazuje Agnieszka Szablikowska, koordynatorka Otwartej Strefy Kultury "Włącz Łazarz".

Na najbliższym posiedzeniu Komisji Rewitalizacji przygotuję uchwałę o przekazaniu 100 tysięcy złotych na wykonanie projektu i elementy małej architektury dla tego skweru, ale musimy działać szybko. Tam nie może być za dużo zieleni. Krzewy mogą zostać przesadzone w inne miejsce. Musimy jednak uwzględnić układ komunikacyjny - objaśnia Małgorzata Woźniak, przewodnicząca Komisji Rewitalizacji Rady Miasta Poznania.

Komisja Rewitalizacji Rady Miasta Poznania ma przeznaczyć 100 tysięcy złotych na wykonanie docelowej koncepcji i projektu modernizacji skweru przy zbiegu ulic Małeckiego, Łukaszewicza i Granicznej. Środki te trafią również na pierwsze prace remontowe i ogrodnicze, które mają być kontynuowane w kolejnych latach.


Komentarze (0)

Aktualności
R E K L A M A
Niezapominajka
30

cze

18:00
Park Wilsona Muszla Koncertowa
Poznańskie Muzykalia - koncert: Wojciech Korda i Ada Rusowicz

10

wrz

do 13-09-2024
Międzynarodowe Targi Poznańskie
"Drema" - Międzynarodowe Targi Maszyn, Narzędzi i Komponentów dla Przemysłu Drzewnego i Meblarskiego

20

wrz

do 22-09-2024
Międzynarodowe Targi Poznańskie
"Retro Motor Show" - Targi Pojazdów Zabytkowych

25

wrz

do 27-09-2024
Międzynarodowe Targi Poznańskie
Targi "Polagra"
Targi "Smaki Regionów"

28

wrz

do 29-09-2024
Międzynarodowe Targi Poznańskie
Targi mieszkaniowe, domów i nieruchomości

[ wszystkie ]

Komentarze
Ogłoszenia
Newsy na Twoją skrzynkę!
Zapisz się na listę mailingową:
Twój e-mail: