Portal lazarz.pl szanuje prywatność swoich czytelników i przetwarza tylko te dane osobowe, które są niezbędne do prawidłowego świadczenia usług informacyjnych jakie oferuje.
Strona wykorzystuje pliki cookies. Mogą Państwo określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w waszej przeglądarce.
Klikając poniższy przycisk zgadzają się Państwo na przetwarzanie zbieranych przez portal lazarz.pl danych osobowych w zakresie i na warunkach opisanych w naszej
Polityce Prywatności.
Wyrażenie zgody jest dobrowolne, ale może być konieczne w celu wykonania niektórych usług.

Zgoda

Małeckiego: Petardy i butelki poleciały w stronę policjantów - zatrzymano cztery osoby {WIDEO} - .:LAZARZ.PL->poznański portal dzielnicowy:. Łazarz w z@sięgu myszki
Małeckiego: Petardy i butelki poleciały w stronę policjantów - zatrzymano cztery osoby {WIDEO}
02-01-2015 00:39   Janusz Ludwiczak
Czterech młodych mężczyzn odpowie za napaść na funkcjonariusza policji. Znów było niespokojnie w sylwestrową noc na ulicy Małeckiego. Kilka metrów dalej 69-letni mężczyzna doprowadził do pożaru schodów w kamienicy przy zbiegu ulic Łukaszewicza i Calliera. Ewakuowano 13 osób, w tym półtoramiesięczne niemowlę.

"Huczny" sylwester na ulicy Małeckiego to już chyba tradycja. Kilkunastu mieszkańców postanowiło przywitać nowy rok w nietypowy sposób.

Kilka minut przed północą na ulicy Małeckiego świętowała grupa około 200 osób. Grupa nietrzeźwych mężczyzn na widok policjantów zaczęła się agresywnie zachowywać, wyzywano wulgarnie policjantów, w stronę funkcjonariuszy poleciały petardy oraz butelki po szampanie i piwie. Policjanci zatrzymali czterech najbardziej agresywnych mężczyzn. Zatrzymani trzeźwieją w areszcie. Gromadzimy i analizujemy materiał dowodowy, który będzie mógł podstawą postawienia zarzutu tym mężczyznom. Śledczy z komisariatu na Grunwaldzie biorą pod uwagę artykuł 222 kodeksu karnego, czyli naruszenie nietykalności funkcjonariusza publicznego. Jest to przestępstwo zagrożone karą pozbawienia wolności do lat 3. - wyjaśnia nadkom. Iwona Liszczyńska z Zespołu Prasowego Komendy Wojewódzkiej Policji w Poznaniu.

Obyło się bez palenia mebli, jednak ktoś podpalił pojemnik śmieciowy na skrzyżowaniu ulic Małeckiego i Kanałowej. Pożar został szybko opanowany. Do innego, znacznie groźniejszego pożaru doszło tuż przed godz. 1 w kamienicy przy ul. Łukaszewicza 10 (narożnik Calliera).

Został zatrzymany 69-letni mężczyzna, który w związku z nieprawidłowym obchodzeniem się z materiałami pirotechnicznymi zaprószył ogień, w wyniki którego spalenia uległa część drewnianych schodów. Nikomu nic się nie stało, jednak zadymienie było na tyle silne, że 13 mieszkańców tego budynku musiało opuścić swoje mieszkania. Do szpitala przewiezione zostały dwie osoby: 65-letni mężczyzna i 1,5-miesięczne dziecko. Na szczęście nie mamy informacji aby ich zdrowiu zagrożało niebezpieczeństwo. - tłumaczy nadkom. Iwona Liszczyńska z wielkopolskiej Komendy Wojewódzkiej Policji.

Po przewietrzeniu mieszkańcy wrócili do swoich domów. Stan budynku nie jest zagrożony. Przeprowadziliśmy wspólnie z biegłym z zakresu pożarnictwa oględziny w związku z zaprószeniem ognia - dodaje nadkom. Iwona Liszczyńska.

Przypomnijmy. W 2010 roku grupa młodzieży postanowiła urozmaicić sobie powitanie nowego roku podpalając meble na środku ulicy Małeckiego, w pobliżu Granicznej i Łukaszewicza i urządzając w ten sposób ognisko. Na miejscu pojawiły się dwie jednostki straży pożarnej, jednak chuligani próbowali pobić strażaków i nie dopuścić do ugaszenia pożaru. Potrzebna była interwencja policji. Funkcjonariusze pojawili się z tarczami i pałkami. Zarówno w stronę strażaków, jak i policjantów poleciały m.in. butelki.

Natomiast w 2012 roku policja zatrzymała trzy osoby. Jeden z mężczyzn rzucił w stronę policjantów petardą. Dwie pozostałe osoby zostały zatrzymane za znieważenie funkcjonariuszy i naruszenie nietykalności cielesnej. Sporo patroli policji czuwało nad bezpieczeństwem mieszkańców w sylwestrową noc, szczególnie w obawie przed powtórką hucznego sylwestra z 2010 roku, kiedy to grupa młodzieży postanowiła urozmaicić sobie powitanie nowego roku podpalając meble na środku ulicy Małeckiego. Tuż po północy, 1 stycznia na ul. Kanałowej podpalono meble, jednak straż pożarna błyskawicznie ugasiła pożar.

W zeszłym roku znów było niespokojnie. Na ulicy Małeckiego i na Rynku Łazarskim pojawiło się ponad 10 radiowozów i policjanci uzbrojeni w tarcze i broń gładkolufową. W stronę policjantów poleciały petardy i butelki. Zatrzymano dwie osoby.

Podobno "tradycja" ogniska związana jest z pracownikiem drukarni, który pod koniec roku palił stare kalendarze. Z czasem mieszkańcy zaczęli dorzucać stare tapczany, meble, a nawet drzwi i opony. Ogień sięgał nawet drugiego piętra.

ZOBACZ WIDEO w niższej jakości (dla wolniejszego łącza)


Komentarze (16)

11-01-2015 10:26:56
maciej
prawda jest taka,że to nie"eka małeka"robi tą rozróbę.Od paru lat bezmuzgi z całego Poznania(no z całego Grunwaldu)robią zadymę właśnie tu.ŁAPAĆ,KARAĆ,NAZWISKA PODAWAĆ DO PUBLICZNEJ WIADOMOŚCI.
11-01-2015 03:04:15
Korcribs
Mieszkam na dolnym ale nie było mnie tam i dobrze bo to brak słów co ludzie mają w głowie...bójki zawsze sie zdarzają w sylwestra ale to już jest przesada,szkoda tylko niewinnie ucierpionych bo napewno tacy byli
05-01-2015 07:48:26
Xyz
Proponuje zeby za rok sami sie podpalili skonczone penerstwo!!!
05-01-2015 07:16:49
Negatyw
Co to za policja, która wezwana do imprezy po 22 - nie wlepia z marszu mandatu 500zł, tylko się cacka i poucza. Pouczać, to można ludzi myślących! A co do podobnych (nie tylko na Małeckiego) zachowań - trzeba reaktywować ZOMO i będzie porządek!
02-01-2015 16:40:09
Rosse
Niech lepiej policja powie jak sama się zachowywała i pokażą te kawałki z filmu gdzie pizgali nawet zwykłe niewinne dziewczyny . Żałosna to jest Policja nie łazarz. Idziesz sobie ulicą i nagle co dostajesz z pałki . Za co ? Za nic . Brak słów na ich zachowanie . Byłam tam , widziałam i dostałam . ;)
02-01-2015 16:36:42
as
CO TO ZA POLICJA, KTORA STOI I NIE REAGUJE, POWINNI WLAC NA DUPE JEDNEMU I DRUGIEMU PATOLOWI TO BY SIE ODECHCIALO SZUMIEC NA NASTEPNY ROK!!
02-01-2015 13:13:34
Hania
Bardzo to smutne, wrecz zalosc bierze, ze Lazarz musi miec renome rejberstwa, huliganstwa, pijanstwa itd. Moja cala rodzina i powinowaci, pochodzi z Lazarza czy to Dolnego czy Gornego, to juz 6 pokolen na Lazarzu. Czesc rodziny mieszkala na ul.Maleckiego za ul.Strusia i takich ekscesow nie pamietam, kiedys ludzie byli podporzadkowani ogolnym zasadom wspolzycia mieszkancow, ludzie sie SZANOWALI i SZANOWALI swoje otoczenie, swoja dzielnice, pomagali sobie, sasiad sasiadowi. Wiadomo huligani, rojbry lazarskie byli zawsze ale nie na taka skale jak teraz. Trudno winic tych dzisiejszych huliganow, nie maja motywacji do nauki i do pracy ale to nie jest ich wina. Dzieje sie jak sie dzieje na Sylwestra bo nie ma nic innego dla tych mlodych ludzi na Lazarzu w Sylwestra a wiec "bawia sie" jak umieja. Moznaby zrobic w tym miejscu wspaniale powitanie Nowego Roku przy odrobinie checi i pomocy ze strony wladz dzielnicowych/miejskich, pokaz sztycznych ogni byly pierwszym punktem programu, jakies grile z kiedlbaskami i piwo tez mogloby byc. Moznaby wiele, normalnie i po ludzku ale trzeba chciec. Policja moglaby wtedy byc takze obecna ale nie ostentacyjnie a jedynie kontrolowac sytuacje z odleglosci.
02-01-2015 12:18:54
JS
Zważywszy na anielską cierpliwość i odporność na zaczepki i prowokacje ze strony gówniaterii, którą wykazywali się policjanci stojący na Kanałowej, to trudno mi uwierzyć w rewelacje o policyjnych prowokatorach. Ktoś się chyba nasłuchał śmiesznych opowiastek z warszawskich rozrób listopadowych i poniosła go fantazja vel konfabulacja.
02-01-2015 12:17:35
Agnieszka Glapa
Faktycznie straszny ważny powód ten Sylwester, żeby niszczyć dzielnicę. Powinni polać od razu wodą całe mądre towarzystwo, a nie czekać na rozwój sytuacji.
02-01-2015 10:47:01
Roman Modrzynski
Jesli to prawda co pisze lazarz to troche zmienia obraz rzeczy ,ale zachowania były bardzo agresywne nawet tam gdzie nie było policji
02-01-2015 10:45:37
Z Łazarza
Niestety z przykrością stwierdzam że tzw działania prewencyjne Policji powodują eskalację działań chuligańskich.O północy byłam na ulicy Głogowskiej, dosłownie z wszystkich stron nadciągały grupy żądnych atrakcji młodych ludzi kierujących się na Małeckiego, bo "będzie zabawa".To nie tylko mieszkańcy Łazarza, "ustawki" na Małeckiego to nowa tradycja sprowokowana przez siły porządkowe.W tym samym czasie widziałam bójki ,zaczepianie ludzi przez prawdziwych chuliganów na Hetmańskiej,Kasprzaka. Chociszewskiego a po godz.1 w nocy na trasie z Łazarza na Świerczewo i ....................zero Policji bo wszystkie siły skierowano na Małeckiego. Ogłośmy że zawsze w Sylwestra w tym rejonie będą manewry policyjne i wszystko jasne.
02-01-2015 10:24:43
lazarz
szkoda , że w tejże grupie ''chuliganów'' byli panowie policjanci w cywilu .którzy rzucali petardami hukowymi , podjudzali innych prowokując takie a nie inne zachowanie , wiadomo jak działa psychologia tłumu...
02-01-2015 10:18:39
Roman Modrzynski
Nie rozumiem az takiej agresji ,wiele osób stało tam i komentowało,Inna sprawa to ciche przyzwolenie i strach daje wolna droge do takich działań .Pytanie gdzie sa rodziny tych młodych gniewnych,dlaczego pozwalaja na takie zachowania
02-01-2015 08:27:42
Qba
Po prostu brak słów. Patologia i tyle. Nie stać ich na przeżycie sylwestra w spokoju i w gronie rodzinnym ? Hmmm tylko pewnie u nich żadnych rodzin nie ma. Co dziennie pewnie wóda i piwo. Powinni im te petardy w d....e powsadzac. Łazarz dla mnie zawsze był niebezpiecznym miejscem mimo że mieszkam tutaj całe życie.
02-01-2015 01:00:32
Róża
Głupich nie sieją sami się rodzą!!!!!Szkoda że kilku idiotów psuje opinię całego Łazarza!!!!!Wstyd!!!!
02-01-2015 00:54:17
tonny
To wygląda bardziej na zamieszki a nie powitanie nowego roku. Byle tylko zaatakować policjantów. Zapewne zatrzymani panowie zmądrzeją w areszcie. Chociaż zapomniałem, że ich mózg jest raczej pusty.
Aktualności
R E K L A M A
Niezapominajka
25

maj

Park Wilsona
Kiermasz "Zielony Poznań"

28

maj

Szkoła Podstawowa nr 26 ul. Berwińskiego 2/4
Łazarski Festyn Rodzinny
- dmuchańce, wata cukrowa, loteria fantowa, kiermasz ciast, rękodzieła
w godz. 15:00-18:00

04

cze

do 07-06-2024
Międzynarodowe Targi Poznańskie
ITM - Innowacje, Technologie, Maszyny
Nauka dla gospodarki
"Modernlog" - Targi Logistyki Magazynowania i Transportu

08

cze

Rynek Łazarski
Kino plenerowe - "Moulin Rouge"

09

cze

Polska * Poznań * Łazarz
Wybory do Parlamentu Europejskiego

[ wszystkie ]

Komentarze
Ogłoszenia
Newsy na Twoją skrzynkę!
Zapisz się na listę mailingową:
Twój e-mail: