Portal lazarz.pl szanuje prywatność swoich czytelników i przetwarza tylko te dane osobowe, które są niezbędne do prawidłowego świadczenia usług informacyjnych jakie oferuje.
Strona wykorzystuje pliki cookies. Mogą Państwo określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w waszej przeglądarce.
Klikając poniższy przycisk zgadzają się Państwo na przetwarzanie zbieranych przez portal lazarz.pl danych osobowych w zakresie i na warunkach opisanych w naszej
Polityce Prywatności.
Wyrażenie zgody jest dobrowolne, ale może być konieczne w celu wykonania niektórych usług.

Zgoda

Grunwaldzki komisariat Policji wszedł w XXI wiek - .:LAZARZ.PL->poznański portal dzielnicowy:. Łazarz w z@sięgu myszki
Grunwaldzki komisariat Policji wszedł w XXI wiek
03-02-2015 01:26   Janusz Ludwiczak
Odrapane ściany, zagrzybione toalety, meble z czasów PRL-u, brak komputerów z dostępem do internetu dla policjantów na Komisariacie Policji Poznań-Grunwald przeszły do historii. Do tej pory wyremontowano dwa budynki. W tym roku zakończy się całkowita przebudowa obiektu.

W lipcu 2013 roku rozpoczął się remont Komisariatu Policji Poznań-Gruwald, składającego się z trzech budynków. Najpierw zmodernizowano budynek C, w którym pracują policjanci pionu kryminalnego, zarówno wydziału operacyjnego jak i dochodzeniowo – śledczego.

Są tam zatem i pokoje dla śledczych, i dla kryminalnych. Ważnym elementem jest specjalny pokój do prowadzenia okazań z tzw. lustrem weneckim. Nie zapomniano także o zapleczu socjalnym i siłowni, gdzie policjanci po pracy będą mogli zadbać o tężyznę fizyczną - wyjaśnia sierż. szt. Dawid Marciniak z Zespołu Prasowego Komendy Wojewódzkiej Policji w Poznaniu.

Przebudowa budynku C kosztowała 2,7 miliona złotych, z czego 2,6 mln zł to pieniądze pochodzące z budżetu policji, zaś 80 tys. zł dołożył Urząd Miasta Poznania. Dodatkowo miasto zakupiło urządzenia wielofunkcyjne za kwotę 20 tys. złotych.

W grudniu zakończyła się z kolei przebudowa głównego budynku A, w którym znajduje się m.in. recepcja i hol reprezentacyjny, a także sala odpraw dla policjantów, w tym dzielnicowych. W tym roku przeprowadzona zostanie modernizacja ostatniego budynku B, w którym mieszczą się pokoje do przesłuchań.

Kompleksowy remont Komisariatu Policji Poznań Grunwald obejmuje wymianę instalacji, termomodernizację, wymianę tynków, stolarki drzwiowej, wykładzin, malowanie oraz nowe wyposażenie wnętrz. Inwestycja trwa od 2013 roku. W 2013 zakończył się remont budynku C. W grudniu 2014 zakończony został remont budynku A. W tym roku, po rozstrzygnięciu przetargu, będzie remontowany budynek B. Po zakończeniu remontu tego ostatniego budynku planowany jest również remont infrastruktury, czyli dróg wewnętrznych i placów postojowych - podsumowuje Dominika Pupkowska-Bral z Zespołu Prasowego Komendy Wojewódzkiej Policji w Poznaniu.


Komentarze (6)

03-02-2015 14:58:47
MONI
Do @Łazarz Dzięki za odpowiedź - a czy wiadomo kiedy ktoś z Warszawy przyjedzie i posprząta bałagan na posesji?
03-02-2015 12:44:28
Łazarz
do MONI Budynek należy do Ministerstwa spraw Wewnętrznych - Warszawa
03-02-2015 12:09:58
morlock
@JS .Oni chyba na odgórnie narzuconym Linuxie pracują. To po pierwsze primo :-). Do czego używają nie wnikajmy. Więc po grzyba im ośmiordzeniówki? By odpalić najnowszy "Far Cry"? A co do remontu: mnie przyjmowano w suterenie wśród krzeseł, ryczek i pulpitów post gimbusiatych czyli w magazynie, jako poszkodowanego. Nowy blichtr poprawi jakość? Nie sądzę. Ogólnopolska sieć to science fiction, obecnie to nawet nie horror a film klasy "d"( więcej liter alfabetu nie pamiętam z wrodzonej tępoty).
03-02-2015 10:52:53
MONI
A czy wreszcie się wyjaśniło do kogo należy budynek i kto ma sprzątać teren wokól dawnego komisariatu przy skrzyżowaniu ul. Matejki i Wyspiańskiego???
03-02-2015 08:48:09
JS
A komputery lepsze od Pentium 2 już biedaki mają? Przydałoby się też łącze (szybkie) do internetu. Bo to, co widziałem dwa lata temu przypominało bardziej Milicję, niż Policję. Żal było patrzeć na gościa usiłującego "odwiesić" zabytkowy komputer.
03-02-2015 08:29:50
paramido
Niestety wewnàtrz ci sami XIXwieczni prymitywni i przeklinający funkcjonariusze.
Aktualności
R E K L A M A
Niezapominajka
23

sty

18:00
Kościół Ewangelicko-Augsburski Łaski Bożej ul. Obozowa 5 (przy Rondzie Jeziorańskiego)
Tydzień Powszechnej Modlitwy o Jedność Chrześcijan - modlitwa centralna

25

sty

18:00
Kościół Prawosławny - Cerkiew św. Mikołaja ul. Marcelińska 20
Tydzień Powszechnej Modlitwy o Jedność Chrześcijan - modlitwa prawosławno-rzymskokatolicka

26

sty

13:00
Kościół Matki Boskiej Bolesnej ul. Głogowska 97
Koncert kolęd Chóru Męskiego Kompanii Druha Stuligrosza

01

lut

Klub Osiedlowy "Krąg" ul. Dmowskiego 37
Jubileusz 50-lecia Klubu Górskiego Grań

04

lut

do 07-02-2020
Międzynarodowe Targi Poznańskie
Targi budownictwa "Budma"

[ wszystkie ]

Komentarze
Ogłoszenia
Newsy na Twoją skrzynkę!
Zapisz się na listę mailingową:
Twój e-mail: