Portal lazarz.pl szanuje prywatność swoich czytelników i przetwarza tylko te dane osobowe, które są niezbędne do prawidłowego świadczenia usług informacyjnych jakie oferuje.
Strona wykorzystuje pliki cookies. Mogą Państwo określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w waszej przeglądarce.
Klikając poniższy przycisk zgadzają się Państwo na przetwarzanie zbieranych przez portal lazarz.pl danych osobowych w zakresie i na warunkach opisanych w naszej
Polityce Prywatności.
Wyrażenie zgody jest dobrowolne, ale może być konieczne w celu wykonania niektórych usług.

Zgoda

Grunwaldzki komisariat Policji wszedł w XXI wiek - .:LAZARZ.PL->poznański portal dzielnicowy:. Łazarz w z@sięgu myszki
Grunwaldzki komisariat Policji wszedł w XXI wiek
03-02-2015 01:26   Janusz Ludwiczak
Odrapane ściany, zagrzybione toalety, meble z czasów PRL-u, brak komputerów z dostępem do internetu dla policjantów na Komisariacie Policji Poznań-Grunwald przeszły do historii. Do tej pory wyremontowano dwa budynki. W tym roku zakończy się całkowita przebudowa obiektu.

W lipcu 2013 roku rozpoczął się remont Komisariatu Policji Poznań-Gruwald, składającego się z trzech budynków. Najpierw zmodernizowano budynek C, w którym pracują policjanci pionu kryminalnego, zarówno wydziału operacyjnego jak i dochodzeniowo – śledczego.

Są tam zatem i pokoje dla śledczych, i dla kryminalnych. Ważnym elementem jest specjalny pokój do prowadzenia okazań z tzw. lustrem weneckim. Nie zapomniano także o zapleczu socjalnym i siłowni, gdzie policjanci po pracy będą mogli zadbać o tężyznę fizyczną - wyjaśnia sierż. szt. Dawid Marciniak z Zespołu Prasowego Komendy Wojewódzkiej Policji w Poznaniu.

Przebudowa budynku C kosztowała 2,7 miliona złotych, z czego 2,6 mln zł to pieniądze pochodzące z budżetu policji, zaś 80 tys. zł dołożył Urząd Miasta Poznania. Dodatkowo miasto zakupiło urządzenia wielofunkcyjne za kwotę 20 tys. złotych.

W grudniu zakończyła się z kolei przebudowa głównego budynku A, w którym znajduje się m.in. recepcja i hol reprezentacyjny, a także sala odpraw dla policjantów, w tym dzielnicowych. W tym roku przeprowadzona zostanie modernizacja ostatniego budynku B, w którym mieszczą się pokoje do przesłuchań.

Kompleksowy remont Komisariatu Policji Poznań Grunwald obejmuje wymianę instalacji, termomodernizację, wymianę tynków, stolarki drzwiowej, wykładzin, malowanie oraz nowe wyposażenie wnętrz. Inwestycja trwa od 2013 roku. W 2013 zakończył się remont budynku C. W grudniu 2014 zakończony został remont budynku A. W tym roku, po rozstrzygnięciu przetargu, będzie remontowany budynek B. Po zakończeniu remontu tego ostatniego budynku planowany jest również remont infrastruktury, czyli dróg wewnętrznych i placów postojowych - podsumowuje Dominika Pupkowska-Bral z Zespołu Prasowego Komendy Wojewódzkiej Policji w Poznaniu.


Komentarze (6)

03-02-2015 14:58:47
MONI
Do @Łazarz Dzięki za odpowiedź - a czy wiadomo kiedy ktoś z Warszawy przyjedzie i posprząta bałagan na posesji?
03-02-2015 12:44:28
Łazarz
do MONI Budynek należy do Ministerstwa spraw Wewnętrznych - Warszawa
03-02-2015 12:09:58
morlock
@JS .Oni chyba na odgórnie narzuconym Linuxie pracują. To po pierwsze primo :-). Do czego używają nie wnikajmy. Więc po grzyba im ośmiordzeniówki? By odpalić najnowszy "Far Cry"? A co do remontu: mnie przyjmowano w suterenie wśród krzeseł, ryczek i pulpitów post gimbusiatych czyli w magazynie, jako poszkodowanego. Nowy blichtr poprawi jakość? Nie sądzę. Ogólnopolska sieć to science fiction, obecnie to nawet nie horror a film klasy "d"( więcej liter alfabetu nie pamiętam z wrodzonej tępoty).
03-02-2015 10:52:53
MONI
A czy wreszcie się wyjaśniło do kogo należy budynek i kto ma sprzątać teren wokól dawnego komisariatu przy skrzyżowaniu ul. Matejki i Wyspiańskiego???
03-02-2015 08:48:09
JS
A komputery lepsze od Pentium 2 już biedaki mają? Przydałoby się też łącze (szybkie) do internetu. Bo to, co widziałem dwa lata temu przypominało bardziej Milicję, niż Policję. Żal było patrzeć na gościa usiłującego "odwiesić" zabytkowy komputer.
03-02-2015 08:29:50
paramido
Niestety wewnàtrz ci sami XIXwieczni prymitywni i przeklinający funkcjonariusze.
Aktualności
R E K L A M A
Niezapominajka
14

cze

16:30
Ogród Łazarz, ul. Potockiej 39/41 (między blokami)
Dom Bajek - warsztaty literacko-plastyczne dla dzieci i opiekunów. Cykl Żywioły. Dla dzieci w wieku 2-5 lat. Obowiązują zapisy:dom.bajek.poznan@gmail.com.Projekt "Dom Bajek - warsztaty literacko-plast

18:00
Ogród Łazarz, ul. Potockiej 39/41 (między blokami)
"Czerwiec z zumbą" w Ogrodzie Łazarz- bezpłatne zajęcia fitnessowe dla każdego komu w duszy gra, a zdrowie pozwala!
- zajęcia poprowadzi Klaudia Nierychlewska

15

cze

16:30
Ogród Łazarz, ul. Potockiej 39/41 (między blokami)
"Z Przyrodą Za Pan Brat"- miedzypokoleniowe warsztaty przyrodnicze.Mile widziane ekipy złozone z dzieci i rodziców lub dziadków. Obowiązują zapisy mailowe:(wysockiwoj@gmail.com). Liczba „rodzinnych z

16

cze

17:00
Klub Osiedlowy "Krąg" ul. Dmowskiego 37
"Przez żołądek do kultury: Portugalia" - spotkanie międzykulturowe, realizowane przez wolontariuszy, obcokrajowców mieszkających w Poznaniu
- zapisy w sekretariacie Klubu Krąg lub mailowe: zapisy

18

cze

17:00
Ogród Łazarz, ul. Potockiej 39/41 (między blokami)
Koncert dla dzieci Wujka Ogórka w Ogrodzie Łazarz
- obowiązują zapisy mailowe: zapisy.klubkrag@gmail.com. Wstęp wolny pod warunkiem zachowania przez uczestników zasad przewidzianych w obowiązując

[ wszystkie ]

Komentarze
Ogłoszenia
Newsy na Twoją skrzynkę!
Zapisz się na listę mailingową:
Twój e-mail: